Piknik z Wolontariatem dla Agatki - podsumowanie
Cierpliwość, empatia, uprzejmość to cechy jakie zdobywa się po przez pracę na wolontariacie. W tegorocznym Pikniku z Wolontariatem zorganizowanym przez Gminne Centrum Wolontariatu przy Centrum Usług Społecznych w Żabiej Woli przy współpracy ze stowarzyszeniem „Nasza Rodzina w Żabiej Woli” pod patronatem Wójta Gminy Żabia Wola Piotra Rybki w zbiórce publicznej prowadzonej przez stowarzyszenie zebrano aż 13 173,29 zł. cała kwota w dniu Pikniku została przekazana na ręce taty Agatki.
Na przybyłych mieszkańców czekały liczne atrakcje. Wolontariusze oraz lokalne organizacje pozarządowe zorganizowały pyszne potrawy, znakomite zupy oraz przepyszne ciasta. Dzieci mogły zakosztować popcornu oraz waty cukrowej, a zgromadzone w ten sposób pokłady energii wykorzystać na dmuchańcach, rowerkach na wodzie, jeżdżąc na kucyku, lub quadzie. Występy na żywo zapewnili: Przedszkole Leśna Kraina w Żabiej Woli oraz Promyk z Ojrzanowa, Szkoła Tańca Flash z Grodziska Mazowieckiego, Państwo Agnieszka i Marcin Pyra, Zespół NEIGHBOURS OSP Skuły, MDP OSP Żelechów, Wolontariusze ze szkolnych kół wolontariatu.
Dziękujemy wszystkim którzy, przyczynili się do akcji zorganizowanej dla Agatki.
Agatka choruje na zespołem Retta. Dzieci z tą chorobą określa się mianem „Milczących Aniołów”. Agatka nie potrafi podziękować, ale uśmiech na jej twarzy, wyraża wszystko.
Więcej zdjęć:
https://www.cus.zabiawola.pl/1076,wolontariat?tresc=13642
Metryka
- Autor lub odpowiedzialny za treśćElżbieta Kwiatkowska Dyrektor CUS Żabia Wola
- Data wytworzenia2023-05-25
- OpublikowałEwelina Radkiewicz
- Data publikacji2023-05-26 14:46
- Ostatnio zmodyfikowałEwelina Radkiewicz
- Ostatnia modyfikacja2023-05-26 14:48
« wstecz