Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • obraz obowiazek segregacji

Nowe zasady gospodarki odpadami

Szanowni Mieszkańcy,

Od dnia 1 stycznia 2021 r. wchodzą w życie nowe zasady gospodarki odpadami komunalnymi

Nie ma obowiązku składania nowych wzorów deklaracji. W przypadku posiadania nie zgłoszonego kompostownika, prosimy o złożenie deklaracji.

WYKONAWCA

W toku prowadzonych rozmów z wykonawcami realizującymi usługę odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Żabia Wola w okresie luty-grudzień, usługę będzie realizować firma Eko-Hetman Sp.z o.o.

POJEMNIKI

Pojemniki na odpady komunalne sawe własnymzakresie mieszkańca. Prosimy żeby pojemniki te były przystosowane do rozładunku mechanicznego (muszą posiadać mechanizm zaczepu do rozładunku grzebieniowego).

WORKI

Firma Eko-Hetman będzie dostarczać do każdej nieruchomości worki do segregacji zgodnie z kolorystyką poszczególnych frakcji.

KONTROLE

Wykonawca usługi może dokonać kontroli pod względem prawidłowej segregacji odpadów oraz poinformować urząd o nieprawidłowościach. Urząd Gminy Żabia Wola dopuszcza przeprowadzenie kontroli pod względem liczby osób zamieszkujących poszczególne nieruchomości.

OPŁATY

Po uprawomocnieniu się uchwały Rady Gminy Żabia Wola z dnia 30 czerwca 2020 r., od sierpnia br. zostaje ustalona nowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:

 • 36,38 zł od Mieszkańca/ miesiąc
 • 33,00 zł od Mieszkańca/ miesiąc, dotyczy mieszkańców, którzy zgłosili posiadanie kompostownika na wzorze deklaracji * z dnia 9 marca 2020 r.

* UWAGA: Przeglądarki Mozilla Firefox i Google Chrome używają domyślnie wbudowanych przeglądarek plików PDF, które niepoprawnie wyświetlają formularze interaktywne. Natomiast przeglądarka Edge nie obsługuje wtyczek Acrobat/Reader, a co za tym idzie wyświetlanie formularzy nie jest możliwe.

Wymagane jest zapisanie danego formularza (deklaracji) na dysku lokalnym swego komputera i otworzenie tego dokumentu bezpośrednio w programie Adobe Reader. Druk deklaracji - wzór wypełnienia

Wszyscy Mieszkańcy Gminy Żabia Wola mają obowiązek segregowania odpadów. W przypadku stwierdzenia braku segregacji, bądź błędnej segregacji, w drodze decyzji administracyjnej zostanie nałożona wyższa opłata w kwocie:

 • 145,52 zł od Mieszkańca/miesiąc.

OPŁATA ZA I, II, III,IV kwartał 2021r.

Brak kompostownika:

 • liczba osób x 36,38 zł x 3 miesiące= opłata za kwartał

Kompostownik zgłoszony na wzorze deklaracji:

 • liczba osób x 33,00 zł x 3 miesiące= opłata za kwartał
 • opublikował: Administrator Systemu
  data publikacji: 2021-06-18 10:12
 • zmodyfikował: Administrator Systemu
  ostatnia modyfikacja: 2021-06-18 10:11

« wstecz

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00