Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

Komunikat w sprawie bieżącej działalności Urzędu Gminy na rzecz profilaktyki i walki z koronawirusem

 1. Od samego początku wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego monitorujemy sytuację w Polsce i poza granicami naszego kraju. Szczególną uwagę zwracamy na sytuację w powiecie grodziskim.
 2. Na stronie Urzędu Gminy oraz na oficjalnym profilu w portalu społecznościowym Facebook prowadzimy bieżącą kampanię informacyjno-profilaktyczną.
 3. Nawiązaliśmy kontakt z osobami objętymi kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego oferując pomoc żywnościową.
 4. Zakupiliśmy i na bieżąco rozdajemy 1 000 sztuk maseczek oraz 1 500 par rękawiczek służbom, którym są one niezbędne do świadczenia pomocy, m. in. Strażakom z ochotniczych straży pożarnych z terenu Gminy, Pracownikom GOPS.
 5. Wprowadziliśmy zmiany w komunikacji transportu publicznego. Od 12 marca obowiązuje rozkład jazdy w dni robocze niebędące dniami nauki szkolnej.
 6. Zgodnie z zaleceniami rządu od 12 marca zawiesiliśmy działalność wszystkich szkół, przedszkoli, bibliotek oraz Domu Kultury.
 7. Od 12 marca wprowadziliśmy zmiany w sposobie pracy Urzędu Gminy.
 8. Ułatwiliśmy rekrutację dzieci do przedszkoli publicznych i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021.
 9. Od 16 marca Gminny Punkt Rehabilitacyjny zawiesił swoją działalność, przy zachowaniu możliwości realizacji zabiegów w późniejszym terminie.
 10. 15 marca odbyliśmy spotkanie z Właścicielami sklepów z terenu Gminy. Spotkanie miało na celu wypracowanie wspólnych zasad, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.
 11. Od 16 marca wprowadzono nowe zasady w sklepach z terenu Gminy jak m. in. ograniczona ilość osób przebywających w obiekcie i obsługiwanych przy kasie, półtorametrowe odstępy pomiędzy oczekującymi w kolejce, możliwość zakupów przez Internet i/lub telefon.
 12. Od 16 marca zawiesiliśmy obsługę bezpośrednią w Urzędzie Gminy.
 13. We współpracy z Posterunkiem Policji w Żabiej Woli od 16 marca zwiększyliśmy ilość dodatkowych patroli w miejscach publicznych potencjalnie niebezpiecznych.
 14. Od 17 marca wprowadziliśmy możliwość dezynfekcji rąk dla Mieszkańców Gminy. Zamontowaliśmy 10 dozowników z płynem dezynfekującym w miejscach użyteczności publicznej.
 15. 18 marca nawiązaliśmy kontakt z Wojskami Obrony Terytorialnej. Na naszą prośbę, 19 marca, odbyło się spotkanie z Przedstawicielami formacji celem omówienia bieżących i przyszłych potrzeb na terenie naszej Gminy.
 16. Odwołaliśmy wszelkie spotkania publiczne, m. in. dyskusje publiczne dotyczące miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miejscowości Oddział.
 17. 20 marca dołączyliśmy do akcji „Siedź w chałupie na pupie”. Rozdystrybuowaliśmy plakaty podając numer infolinii świadczącej pomoc osobom starszym i samotnym.
 18. Utrzymaliśmy w trybie normalnym wypłacenie świadczeń GOPS.
 19. Współpracujemy ze szkołami w ramach kształcenia na odległość, aby Uczniowie realizowali proces edukacyjny bez zakłóceń.
 20. Na bieżąco śledzimy aktualności w związku z tarczą antykryzysową z propozycjami dla przedsiębiorców i mikroprzedsiębiorców. Monitorujemy również propozycje rozwiązań pomocowych dla rolników.
 21. Od 25 marca GOPS uruchomił infolinię pomocy psychologicznej dla Mieszkańców Gminy.
 22. 25 marca skontaktowaliśmy się z terenową placówką Poczty Polskiej, aby wesprzeć listonoszy w realizacji wypłat rent i emerytur naszym Mieszkańcom.
 23. Na bieżąco wsłuchujemy się w głosy Mieszkańców.
 • data wytworzenia: 2020-03-26
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2020-03-26 16:59
 • zmodyfikował: Ewelina Radkiewicz
  ostatnia modyfikacja: 2020-03-26 18:07

« wstecz

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00