Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

  • Komunikat organizacji Animal Rescue Polska

Komunikat organizacji Animal Rescue Polska

Szanowni Państwo,

Jako organizacja z rozległym doświadczeniem we współpracy ze służbami i instytucjami Państwowymi, zwalczającymi zagrożenia życia i zdrowia ludzi i zwierząt, w związku z pandemią COVID-19, chcemy zwrócić uwagę na istotny element łańcucha zwalczania i opanowania rozrastającej się pandemii, który w naszej ocenie dotychczas wydaje się być pomijany. 

Bardzo wielu polaków posiada w swoich domostwach zwierzęta. W wypadku poddania takiej osoby kwarantannie czy hospitalizacji, obowiązki troskliwej opieki nad czworonogami przejmują najczęściej bliscy, lub znajomi, o ile sami nie zostają poddani kwarantannie. 

Uważamy, iż osoby posiadające zwierzęta, a objęte kwarantanną w miejscu zamieszkania, mogą łamać nakaz pozostania w domu choćby aby wyprowadzić zwierzaka na spacer czy udać się po zakup karmy lub leki weterynaryjne.

W związku z powyższym, będąc zdeterminowani aby powstrzymać pandemie, i możliwie najbardziej usprawnić stosowane w naszym kraju rozwiązania sanitarno-epidemiologiczne, zgłaszamy swoją gotowość do pomocy osobom objętym kwarantanną oraz zakażonym koronawirusem przebywającym w szpitalach.  

Opracowana przez nas procedura pomocowa zakłada świadczenie opieki nad zwierzętami w miejscu zamieszkania poszkodowanych.  

Proponujemy następującą procedurę pomocową: osoby objęte kwarantanna lub zakażone zgłaszają potrzebę pomocy najbliższemu posterunkowi policji. Zgłoszenie zostaje zweryfikowane telefonicznie przez naszego wolontariusza. Po ustaleniu gatunku zwierzęcia i zakresu  potrzebnej pomocy przystępujemy do działania. Potwierdzenie wykonania zadań dokumentujemy każdorazowo fotografiami wysyłanymi pod wskazany numer telefonu. 

W celu wsparcia Państwa działań w tym trudnym czasie możemy w przypadku zwierząt w miejscach kwarantanny wysyłać  informacje funkcjonariuszom  o tym, iż byliśmy i widzieliśmy osoby  objęte domową kwarantanną. Szczegóły tego zakresu pozostawiamy do ustalenia zgodnie z Państwa potrzebami. 

Nadto, oferujemy swoje długoletnie doświadczenie w zakresie opieki nad zwierzętami również w wypadkach szybko rozprzestrzeniających się chorób, w znalezieniu optymalnego rozwiązania.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu pod numerami telefonu: 792112222 oraz 223506691, lub pod adresem email biuro@animalrescue.pl

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Animal Rescue Poland
    data wytworzenia: 2020-03-16
  • opublikował: Ewelina Radkiewicz
    data publikacji: 2020-03-16 15:51

« wstecz

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00