Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

  • Wspieraj Seniora

Program “Wspieraj Seniora” w Gminie Żabia Wola

 

Gmina Żabia Wola przystąpiła do realizacji Programu “Wspieraj Seniora”, w trosce o zdrowie, bezpieczeństwo i dobro naszych Seniorów.

Zasady przystąpienia Seniora do programu są bardzo proste:

1. Osoba starsza w wieku 70 lat i więcej (wyjątkowo osoba poniżej 70 roku życia) zgłasza się do programu za pomocą ogólnopolskiej infolini uruchomionej w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - 22 505 11 11 lub telefonicznie - bezpośrednio do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli tel. 46 857 82 88.

2. Pracownicy socjalni z tutejszego Ośrodka kontaktują się telefonicznie z Seniorem. Dokonują weryfikacji, wysłuchują zgłaszanych potrzeb, proszą o przygotowanie listy zakupów, obejmującej artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej lub przygotowanie kodu recepty potrzebnej do wykupienia leków.

3. Następnie Pracownik socjalny GOPS w Żabiej Woli po wcześniejszym ustaleniu godziny przyjazdu udaje się do domu Seniora, przyjmuje za pokwitowaniem środki pieniężne i przystępuje do realizacji zgłoszenia.

4. Po dokonaniu zakupów lub/i wykupieniu leków, pracownik socjalny ponownie odwiedza Seniora dostarczając mu produkty zgodnie ze zgłoszeniem i rozliczając zakupy.

Cała procedura postępowania pracowników GOPS w Żabiej Woli jest wprowadzona Zarządzeniem Dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli nr K.021.7.2020 z dnia 29 października 2020 r.

Realizacja odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – pracownicy odwiedzają Seniorów w rękawiczkach i maseczkach, z zachowaniem dystansu. Dotychczas z pomocy tut. Ośrodka w ramach Programu “Wspieraj Seniora” skorzystało 3 osoby po 70 roku życia oraz 1 osoba poniżej 70 roku życia.

Zachęcamy Seniorów, aby w obowiązującym stanie epidemii zdecydowali się na pozostanie w domu i skorzystali z Programu “Wspieraj Seniora”. Apelujemy do sąsiadów osób starszych, oraz rodziny, która mieszka daleko i nie jest w stanie pomóc swoim najbliższym w tym trudnym czasie, o przekazanie informacji dotyczącej realizacji Programu przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabiej Woli.

Pracownicy socjalni w swoich rejonach stale dokonują diagnozy potrzeb środowiska lokalnego, nawiązują kontakt telefoniczny lub osobisty i proponują udzielenie pomocy osobom starszym.

Niech nie będzie nam obojętny los naszych Seniorów!

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Elżbieta Kwiatkowska Dyrektor GOPS Żabia Wola
    data wytworzenia: 2020-11-16
  • opublikował: Ewelina Radkiewicz
    data publikacji: 2020-11-16 15:56
  • zmodyfikował: Ewelina Radkiewicz
    ostatnia modyfikacja: 2020-11-16 15:59

« wstecz

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00