Gmina
Żabia Wola

Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • wznowienie pracy UG

Urząd Gminy wznawia bezpośrednią obsługę interesantów

Informujemy, że od czwartku 13 sierpnia 2020 r. Urząd Gminy Żabia Wola wznawia bezpośrednią obsługę interesantów. Jesteśmy gotowi do wcześniejszego otwarcia Urzędu, gdyż - poza jedynym już zdiagnozowanym przypadkiem - nikt z naszych pracowników nie uzyskał pozytywnego wyniku badania na COVID-19.

 • ...

Zdalna obsługa interesantów

W związku z pozytywnym wynikiem badania na COVID-19 u jednego z pracowników Urzędu Gminy Żabia Wola, zmuszeni jesteśmy kontynuować zdalną obsługę interesantów co najmniej do dnia 14.08.2020r.
 • koronawirus

Obsługa interesantów w Urzędzie Gminy czasowo ograniczona do formy zdalnej

W związku z pozytywnym wynikiem badania na COVID-19 u jednego z pracowników Urzędu Gminy Żabia Wola, od czwartku 6 sierpnia wstępnie do poniedziałku 10 sierpnia 2020, obsługa interesantów będzie ograniczona do formy zdalnej.

 • informacja referatu finansowego

Regulowanie należności za pobór wody i podatki

Urząd Gminy Żabia Wola zobowiązany jest do wystawiania upomnień na I i II ratę 2020 r. podatku za nieterminową płatność (na mocy ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji)  oraz wezwań z tytułu opłaty za pobór wody.

 • IV etap znoszenia obostrzeń

IV etap znoszenia obostrzeń związanych z COVID-19

Od 30 maja nie będzie obowiązku zasłaniania nosa i ust w otwartej przestrzeni (pod warunkiem zachowania 2 metrów odstępu od innych). Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach.
 
 • rozmrażanie gospodarki

III etap odmrażania gospodarki

Przed nami trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. 

 • Koronawirus - jak zapobiegać zakażeniu?

Koronawirus – co musisz wiedzieć?

W związku z rozwijającą się sytuacją rozprzestrzeniania koronawirusa publikujemy listę teleadresową dyżurnych Państwowych Powiatowych Inspektorów Sanitarnych oraz wykaz szpitali posiadających oddziały zakaźne w województwie mazowieckim,

 • Po majówce wchodzi drugi etap znoszenia ograniczeń

Po majówce zostaną "odmrożone" galerie handlowe, hotele, przedszkola, żłobki, biblioteki i muzea

Po majówce wchodzi drugi etap znoszenia ograniczeń związanych z epidemią Covid-19.

 • Punkt Rehabilitacji

Wznowienie działalności Punktu Rehabilitacji

Z myślą o zaspokojeniu Państwa potrzeb na wykonywanie zabiegów leczniczych 4 maja 2020r. uruchomione zostaną dwa zespoły rehabilitantów. Zmieniają się godziny przyjęć w Gminnym Punkcie Rehabilitacji.

 • wstrzymanie czynności inkasa podatków lokalnych

Komunikat ws. wstrzymania czynności inkasa podatków lokalnych

Niniejszym informuję podatników podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego lub płaconych w formie łącznego zobowiązania przez osoby fizyczne o wstrzymaniu prowadzenia inkasa podatków przez sołtysów na terenie Gminy Żabia Wola.

 • Zmiana zasad pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

Zmiana zasad pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

Urząd nadal będzie zamknięty dla bezpośredniej obsługi klienta. Obowiązuje realizacja zadań w trybie szczególnym.

 • Maseczki dla Mieszkańców Gminy

Maseczki ochronne wielokrotnego użytku dla Mieszkańców Gminy

W ubiegłym tygodniu do Mieszkańców naszej Gminy trafiło około 10 tysięcy bawełnianych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku.

 • Strażacy Ochotnicy otrzymali sprzęt ochrony osobistej

Strażacy Ochotnicy otrzymali sprzęt ochrony osobistej

W dniu dzisiejszym Urząd Gminy przekazał środki ochrony indywidualnej dla strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych. Do OSP Skuły i OSP Żelechów trafiło łącznie 50 kombinezonów ochronnych, które pomogą w wykonywaniu czynności zleconych przed organy nadrzędne w walce z koronawirusem.
 • Telefoniczna Informacja Pacjenta

Bezpłatna pomoc psychologiczna w czasie pandemii

Pod bezpłatnym całodobowym numerem Telefonicznej Informacji Pacjenta 800-190-590 dyżurują psychologowie, aby służyć pomocą osobom w kryzysie emocjonalnym, które źle znoszą odosobnienie, odczuwają stres lub lęk wywołany sytuacją zagrożenia epidemicznego. Telefon działa 7 dni w tygodniu.

 • 1 etap

Od poniedziałku 20 kwietnia zmieniły się niektóre zasady bezpieczeństwa

Do sklepów o powierzchni mniejszej niż 100 m2 może wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas lub punktów płatniczych pomnożona przez 4.

 • GDZIE SIĘ LECZYĆ W CZASIE COVID-19?

Gdzie się leczyć w czasie COVID-19?

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował wykazy podmiotów, które udzielają świadczeń opieki zdrowotnej w podstawowej opiece zdrowotnej i ambulatoryjnej opiece specjalistycznych, w tym listę gabinetów ginekologicznych i stomatologicznych, które realizują świadczenia.

 • Od dziś obowiązek zakrywania ust i nosa

Od dziś obowiązek zakrywania ust i nosa

Od 16 kwietnia br. do odwołania na terytorium całej Polski wchodzi w życie obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki.

 • Maseczki ochronne wielokrotnego użytku dla wszystkich...

Maseczki ochronne wielokrotnego użytku trafią do Mieszkańców Gminy Żabia Wola

W trosce o Państwa bezpieczeństwo Gmina zakupiła maseczki ochronne wielokrotnego użytku dla wszystkich Mieszkańców.

 • Kwarantanna domowa - aplikacja

Kwarantanna domowa - aplikacja

Dnia 1 kwietnia br. wszedł w życie przepis art. 7e ust. 1 ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie systemu ochrony zdrowia związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 • Dyżur wakacyjny

Dyżur wakacyjny w publicznych przedszkolach – zmiana terminu składania wniosków

uprzejmie informujemy, że w związku ze stanem epidemicznym w kraju, ulega zmianie termin składania wniosków o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny w publicznych przedszkolach funkcjonujących na terenie Gminy Żabia Wola.

 • Ważne informacje dla Seniorów

Ważne informacje dla Seniorów

W godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia. Apelujemy jeśli musisz zrobić zakupy to tylko w wyznaczonych godzinach!

 • Edukacja w czasie pandemii

Edukacja w czasie epidemii

Pomysłów na jej realizację jest w naszych szkołach wiele: poprzez przesyłanie materiałów za pośrednictwem dziennika elektronicznego, prowadzenie lekcji zdalnych (Skype, Messenger, Google Classroom, Cisco, itp.), przesyłanie filmików – po uruchomione w telewizji publicznej.

 • punkt konsultacyjny

Punkt konsultacyjny Programu "Czyste Powietrze" zamknięty do odwołania

Osoby zainteresowane informacjami ogólnymi nt. Programu zachęcamy do kontaktu drogą elektroniczną pod adresem a.dabrowska@zabiawola.pl, nie jest natomiast możliwe telefoniczne szkolenie mieszkańców, w jaki sposób mają przejść sami dość skomplikowaną procedurę rejestracyjną w portalu beneficjenta oraz procedurę samego wnioskowania.

 • praca zdalna cuw

Praca zdalna Centrum Usług Wspólnych w Gminie Żabia Wola

W związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym, od dnia 27 marca 2020 roku pracownicy Centrum Usług Wspólnych w Gminie Żabia Wola przechodzą w tryb pracy zdalnej.

 • Komunikat Urzędu Gminy

Komunikat w sprawie bieżącej działalności Urzędu Gminy na rzecz profilaktyki i walki z koronawirusem

Od samego początku wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego monitorujemy sytuację w Polsce i poza granicami naszego kraju. Szczególną uwagę zwracamy na sytuację w powiecie grodziskim.

 • WAŻNY KOMUNIKAT

Ważne informacje i zalecenia dla osób przebywających w domowej izolacji

O stanie zdrowia Twojego lub/i dziecka informuj lekarza, który zlecił izolację domową.
Osoby z kontaktu domowego z chorym mają najwyższe ryzyko zakażenia, nie każdy choruje pełnoobjawowo.

 • Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w...

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grodzisku Mazowieckim

dot. wzmocnienia nadzoru sanitarnego w placówkach opieki długoterminowej

 • Informacja dla przedsiębiorców prowadzących działalność w...

Informacja dla przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie usług fryzjerskich i kosmetycznych

W myśl art. 16 ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, osoby inne niż udzielające świadczeń zdrowotnych, podejmujące czynności, w trakcie wykonywania których dochodzi do naruszenia ciągłości tkanek ludzkich, są obowiązane do wdrożenia i stosowania procedur zapewniających ochronę przed zakażeniami oraz chorobami zakaźnymi.

 • wracający

Informacja dla mieszkańców Gminy Żabia Wola powracających z zagranicy

Wszyscy polscy obywatele powracający do kraju z zagranicy mają obowiązek podania się 14 -dniowej kwarantannie domowej, w czasie której w żadnym wypadku nie należy wychodzić z domu.

 • Komunikat organizacji Animal Rescue Polska

Komunikat organizacji Animal Rescue Polska

Jako organizacja z rozległym doświadczeniem we współpracy ze służbami i instytucjami Państwowymi, zwalczającymi zagrożenia życia i zdrowia ludzi i zwierząt, w związku z pandemią COVID-19, chcemy zwrócić uwagę na istotny element łańcucha zwalczania i opanowania rozrastającej się pandemii, który w naszej ocenie dotychczas wydaje się być pomijany. 

 • Ważny komunikat

Ważny komunikat dotyczący pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

W związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym informujemy, że w trosce o zdrowie Państwa i naszych pracowników od poniedziałku, 16 marca do odwołania Urząd Gminy Żabia Wola zawiesza obsługę bezpośrednią.

 • zamknięcie punktu rehabilitacji

Zawieszenie działalności Punktu Rehabilitacji

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego informujemy, że od dnia 16.03.2020r. (poniedziałek) Gminny Punkt Rehabilitacji zawiesza swoją działalność. Pacjenci zapisani na wizyty w miesiącu marcu zostaną poinformowani telefonicznie przez pracowników punku o najbliższym możliwym  terminie zrealizowania zaplanowanych wizyt na miesiąc marzec.

 • zmiany organizacyjne

Zmiany organizacyjne w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

W związku z zagrożeniem wynikającym z rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19 na terenie Gminy Żabia Wola zostały wprowadzone czasowe zmiany organizacyjne, które dotyczą m.in. zamknięcia obiektów użyteczności publicznej, zmian w rozkładzie jazdy autobusów oraz uruchomienia w Urzędzie Gminy specjalnego okienka do obsługi interesantów.

 • wójt

Koronawirus - ważne informacje

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Polaków, rząd wprowadza nadzwyczajne rozwiązania, które mają maksymalnie ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Widzimy, jak szybko epidemia postępuje w krajach zachodniej Europy i Azji. Dlatego reagujemy błyskawicznie, szybciej niż inne kraje, w których sytuacja jest dużo bardziej poważna.

 • koronawirus

Aktualne informacje o koronawirusie

Informujemy, że aktualne oficjalne i wiarygodne informacje na temat nowego koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz informacje jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich można znaleźć na rządowej stronie: www.gov.pl/koronawirus

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00