Gmina
Żabia Wola

Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • informacja referatu finansowego

Regulowanie należności za pobór wody i podatki

Informujemy, że w związku z odmrożeniem gospodarki w kraju, Urząd Gminy Żabia Wola zobowiązany jest do wystawiania upomnień na I i II ratę 2020 r. podatku za nieterminową płatność (na mocy ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji)  oraz wezwań z tytułu opłaty za pobór wody.

Istnieje możliwości dokonywania wpłat w banku obsługującym Urząd Gminy, tj. Bank Spółdzielczy Biała Rawska filia Żabia Wola –  bez żadnych dodatkowych opłat oraz w formie elektronicznej.

Informacji w sprawie wysokości kwoty podatku i opłat lokalnych udzielamy w Sali Obsługi Mieszkańca czynnej w godzinach pracy Urzędu lub telefonicznie. W razie wątpliwości prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

 • podatki: a.przybylska@zabiawola.pl tel. 46 858 27 28 
 • opłaty za wodę: e.lubanska@zabiawola.pl tel. 46 858 27 22 
 • autor: Referat Finansowy, data: 2020-06-10
 • IV etap znoszenia obostrzeń

IV etap znoszenia obostrzeń związanych z COVID-19

Od 30 maja nie będzie obowiązku zasłaniania nosa i ust w otwartej przestrzeni (pod warunkiem zachowania 2 metrów odstępu od innych). Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach.
 
 • rozmrażanie gospodarki

III etap odmrażania gospodarki

Przed nami trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. 

 • Koronawirus - jak zapobiegać zakażeniu?

Koronawirus – co musisz wiedzieć?

W związku z rozwijającą się sytuacją rozprzestrzeniania koronawirusa publikujemy listę teleadresową dyżurnych Państwowych Powiatowych Inspektorów Sanitarnych oraz wykaz szpitali posiadających oddziały zakaźne w województwie mazowieckim,

 • Po majówce wchodzi drugi etap znoszenia ograniczeń

Po majówce zostaną "odmrożone" galerie handlowe, hotele, przedszkola, żłobki, biblioteki i muzea

Po majówce wchodzi drugi etap znoszenia ograniczeń związanych z epidemią Covid-19.

 • Punkt Rehabilitacji

Wznowienie działalności Punktu Rehabilitacji

Z myślą o zaspokojeniu Państwa potrzeb na wykonywanie zabiegów leczniczych 4 maja 2020r. uruchomione zostaną dwa zespoły rehabilitantów. Zmieniają się godziny przyjęć w Gminnym Punkcie Rehabilitacji.

 • wstrzymanie czynności inkasa podatków lokalnych

Komunikat ws. wstrzymania czynności inkasa podatków lokalnych

Niniejszym informuję podatników podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego lub płaconych w formie łącznego zobowiązania przez osoby fizyczne o wstrzymaniu prowadzenia inkasa podatków przez sołtysów na terenie Gminy Żabia Wola.

 • Zmiana zasad pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

Zmiana zasad pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

Urząd nadal będzie zamknięty dla bezpośredniej obsługi klienta. Obowiązuje realizacja zadań w trybie szczególnym.

 • Maseczki dla Mieszkańców Gminy

Maseczki ochronne wielokrotnego użytku dla Mieszkańców Gminy

W ubiegłym tygodniu do Mieszkańców naszej Gminy trafiło około 10 tysięcy bawełnianych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku.

 • Strażacy Ochotnicy otrzymali sprzęt ochrony osobistej

Strażacy Ochotnicy otrzymali sprzęt ochrony osobistej

W dniu dzisiejszym Urząd Gminy przekazał środki ochrony indywidualnej dla strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych. Do OSP Skuły i OSP Żelechów trafiło łącznie 50 kombinezonów ochronnych, które pomogą w wykonywaniu czynności zleconych przed organy nadrzędne w walce z koronawirusem.
 • Telefoniczna Informacja Pacjenta

Bezpłatna pomoc psychologiczna w czasie pandemii

Pod bezpłatnym całodobowym numerem Telefonicznej Informacji Pacjenta 800-190-590 dyżurują psychologowie, aby służyć pomocą osobom w kryzysie emocjonalnym, które źle znoszą odosobnienie, odczuwają stres lub lęk wywołany sytuacją zagrożenia epidemicznego. Telefon działa 7 dni w tygodniu.

 • 1 etap

Od poniedziałku 20 kwietnia zmieniły się niektóre zasady bezpieczeństwa

Do sklepów o powierzchni mniejszej niż 100 m2 może wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas lub punktów płatniczych pomnożona przez 4.

 • GDZIE SIĘ LECZYĆ W CZASIE COVID-19?

Gdzie się leczyć w czasie COVID-19?

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował wykazy podmiotów, które udzielają świadczeń opieki zdrowotnej w podstawowej opiece zdrowotnej i ambulatoryjnej opiece specjalistycznych, w tym listę gabinetów ginekologicznych i stomatologicznych, które realizują świadczenia.

 • Od dziś obowiązek zakrywania ust i nosa

Od dziś obowiązek zakrywania ust i nosa

Od 16 kwietnia br. do odwołania na terytorium całej Polski wchodzi w życie obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki.

 • Maseczki ochronne wielokrotnego użytku dla wszystkich...

Maseczki ochronne wielokrotnego użytku trafią do Mieszkańców Gminy Żabia Wola

W trosce o Państwa bezpieczeństwo Gmina zakupiła maseczki ochronne wielokrotnego użytku dla wszystkich Mieszkańców.

 • Kwarantanna domowa - aplikacja

Kwarantanna domowa - aplikacja

Dnia 1 kwietnia br. wszedł w życie przepis art. 7e ust. 1 ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie systemu ochrony zdrowia związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 • Dyżur wakacyjny

Dyżur wakacyjny w publicznych przedszkolach – zmiana terminu składania wniosków

uprzejmie informujemy, że w związku ze stanem epidemicznym w kraju, ulega zmianie termin składania wniosków o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny w publicznych przedszkolach funkcjonujących na terenie Gminy Żabia Wola.

 • Ważne informacje dla Seniorów

Ważne informacje dla Seniorów

W godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia. Apelujemy jeśli musisz zrobić zakupy to tylko w wyznaczonych godzinach!

 • Edukacja w czasie pandemii

Edukacja w czasie epidemii

Pomysłów na jej realizację jest w naszych szkołach wiele: poprzez przesyłanie materiałów za pośrednictwem dziennika elektronicznego, prowadzenie lekcji zdalnych (Skype, Messenger, Google Classroom, Cisco, itp.), przesyłanie filmików – po uruchomione w telewizji publicznej.

 • punkt konsultacyjny

Punkt konsultacyjny Programu "Czyste Powietrze" zamknięty do odwołania

Osoby zainteresowane informacjami ogólnymi nt. Programu zachęcamy do kontaktu drogą elektroniczną pod adresem a.dabrowska@zabiawola.pl, nie jest natomiast możliwe telefoniczne szkolenie mieszkańców, w jaki sposób mają przejść sami dość skomplikowaną procedurę rejestracyjną w portalu beneficjenta oraz procedurę samego wnioskowania.

 • praca zdalna cuw

Praca zdalna Centrum Usług Wspólnych w Gminie Żabia Wola

W związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym, od dnia 27 marca 2020 roku pracownicy Centrum Usług Wspólnych w Gminie Żabia Wola przechodzą w tryb pracy zdalnej.

 • Komunikat Urzędu Gminy

Komunikat w sprawie bieżącej działalności Urzędu Gminy na rzecz profilaktyki i walki z koronawirusem

Od samego początku wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego monitorujemy sytuację w Polsce i poza granicami naszego kraju. Szczególną uwagę zwracamy na sytuację w powiecie grodziskim.

 • WAŻNY KOMUNIKAT

Ważne informacje i zalecenia dla osób przebywających w domowej izolacji

O stanie zdrowia Twojego lub/i dziecka informuj lekarza, który zlecił izolację domową.
Osoby z kontaktu domowego z chorym mają najwyższe ryzyko zakażenia, nie każdy choruje pełnoobjawowo.

 • Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w...

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grodzisku Mazowieckim

dot. wzmocnienia nadzoru sanitarnego w placówkach opieki długoterminowej

 • Informacja dla przedsiębiorców prowadzących działalność w...

Informacja dla przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie usług fryzjerskich i kosmetycznych

W myśl art. 16 ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, osoby inne niż udzielające świadczeń zdrowotnych, podejmujące czynności, w trakcie wykonywania których dochodzi do naruszenia ciągłości tkanek ludzkich, są obowiązane do wdrożenia i stosowania procedur zapewniających ochronę przed zakażeniami oraz chorobami zakaźnymi.

 • wracający

Informacja dla mieszkańców Gminy Żabia Wola powracających z zagranicy

Wszyscy polscy obywatele powracający do kraju z zagranicy mają obowiązek podania się 14 -dniowej kwarantannie domowej, w czasie której w żadnym wypadku nie należy wychodzić z domu.

 • Komunikat organizacji Animal Rescue Polska

Komunikat organizacji Animal Rescue Polska

Jako organizacja z rozległym doświadczeniem we współpracy ze służbami i instytucjami Państwowymi, zwalczającymi zagrożenia życia i zdrowia ludzi i zwierząt, w związku z pandemią COVID-19, chcemy zwrócić uwagę na istotny element łańcucha zwalczania i opanowania rozrastającej się pandemii, który w naszej ocenie dotychczas wydaje się być pomijany. 

 • Ważny komunikat

Ważny komunikat dotyczący pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

W związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym informujemy, że w trosce o zdrowie Państwa i naszych pracowników od poniedziałku, 16 marca do odwołania Urząd Gminy Żabia Wola zawiesza obsługę bezpośrednią.

 • zamknięcie punktu rehabilitacji

Zawieszenie działalności Punktu Rehabilitacji

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego informujemy, że od dnia 16.03.2020r. (poniedziałek) Gminny Punkt Rehabilitacji zawiesza swoją działalność. Pacjenci zapisani na wizyty w miesiącu marcu zostaną poinformowani telefonicznie przez pracowników punku o najbliższym możliwym  terminie zrealizowania zaplanowanych wizyt na miesiąc marzec.

 • zmiany organizacyjne

Zmiany organizacyjne w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

W związku z zagrożeniem wynikającym z rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19 na terenie Gminy Żabia Wola zostały wprowadzone czasowe zmiany organizacyjne, które dotyczą m.in. zamknięcia obiektów użyteczności publicznej, zmian w rozkładzie jazdy autobusów oraz uruchomienia w Urzędzie Gminy specjalnego okienka do obsługi interesantów.

 • wójt

Koronawirus - ważne informacje

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Polaków, rząd wprowadza nadzwyczajne rozwiązania, które mają maksymalnie ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Widzimy, jak szybko epidemia postępuje w krajach zachodniej Europy i Azji. Dlatego reagujemy błyskawicznie, szybciej niż inne kraje, w których sytuacja jest dużo bardziej poważna.

 • koronawirus

Aktualne informacje o koronawirusie

Informujemy, że aktualne oficjalne i wiarygodne informacje na temat nowego koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz informacje jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich można znaleźć na rządowej stronie: www.gov.pl/koronawirus

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00