Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

Mistrzostwa Polski Koluchstyl 2019 Warszawa za nami!

W Hali OSiR Targówek 18 maja br. odbyły się  XI Mistrzostwa Polski w Koluchstyl – polskiej dyscyplinie integracyjnej, stanowiącej połączenie różnych stylów walki m.in. judo, kenjitsu, sumo, tai chi chuan, jujitsu, stworzonej w 2009 r. przez Wiesława Kolucha.
Celem zawodów było m.in. wyłonienie mistrzów Polski w poszczególnych kategoriach oraz kwalifikacja zawodników do Igrzysk Europejskich w Mińsku (Białoruś) i Mistrzostw Świata w Ułan Bator (Mongolia).
Wśród uczestników Mistrzostw znaleźli się również mieszkańcy Gminy Żabia Wola, którzy trenują w UKS Rekin Team, pod skrzydłami trenera Wojciecha Granicy (I DAN Koluchstyl). Nasi sportowcy i tym razem powrócili z medalami: Wojciech Nowosielski wywalczył srebrny medal w kategorii Senior waga +100 kg i zakwalifikował się do kadry narodowej na Mistrzostwach Świata w Mongolii 2019, Jakub Szalacha zdobył srebro w kategorii Kadet 80 kg, a Mikołaj Granica - brąz w kategorii Kadet 50 kg. Radosław Stankiewicz zajął zaś 5 miejsce w kategorii Młodzik 25 kg.
Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka, który od lat angażuje się w popularyzację sportu i zdrowego trybu życia w trakcie Mistrzostw odebrał z rąk Wiesława Kolucha dyplom „Przyjaciela dyscypliny”.

• autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska
    data wytworzenia: 2019-05-20
  • opublikował: Krystyna Janiszewska
    data publikacji: 2019-05-20 13:35
  • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
    ostatnia modyfikacja: 2019-05-20 13:52