Gmina
Żabia Wola

Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

  • książka - Żabiowolskie Bajania, czyli o Żabiej Woli na...

Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli świętuje urodziny!

Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli świętuje urodziny! Zaprosiliśmy na nie mieszkańców naszej gminy – od przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych po słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Reprezentanci żabiowolskich szkół podstawowych zostali zaproszeni na rozpoczynające obchody sześćdziesiątej rocznicy powstania Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabiej Woli spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem - twórcą książki pt. "Żabiowolskie Bajania, czyli o Żabiej Woli na wesoło". Jubileuszowe spotkania uświetniała p. Halina Krajewska, wieloletni kierownik naszej placówki. Przypomniała jej historię i przybliżyła obecną sytuację placówki. Zaproszony gość dokonał z kolei premierowego czytania swojej książki, opowiedział o dniu powszednim pisarza i odpowiadał na zadawane pytania. Dzieci oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe egzemplarze "Żabiowolskich Bajań", zaś chętni uzyskali na nich bezcenny podpis autora!
Przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu teatru „Krak – Art” pod nazwą „Smocza Legenda”., którego wartka akcja i nawiązanie do dziejów naszej gminy bardzo spodobały się naszym najmłodszym.
Finałem naszych jubileuszowych obchodów były odwiedziny Grzegorza Kalinowskiego, autora tytułów cieszących się w naszej bibliotece rosnącą popularnością...
Historyk, dziennikarz, korespondent wojenny, zapalony fan futbolu i... pisarz. Ta mieszanka talentu i wszechstronności stała się magnesem dla tych, którzy odwiedzili nas w piątkowy wieczór. Zaplanowane na półtorej godziny spotkanie autorskie trwało prawie... dwukrotnie dłużej. Czytelnicy mieli mnóstwo pytań, zaś nasz Gość po prostu... nie protestował. Rozmowy - zarówno na tematy związane z tematyką książek, jak i z biografią autora - były niezmiernie wciągające, zaś czas spędzony na swobodnej dyskusji z cała pewnością można uznać za owocny.
Jak słusznie ujęła to Maria Dąbrowska "książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji". Nasz jubileusz był dla nas wielkim cudem, pokazującym prawdziwą moc sprawczą literatury.

  • autor: Janusz Wojtan, data: 2018-05-17
  • Urodziny Biblioteki
  • Urodziny Biblioteki
  • Urodziny Biblioteki
  • Urodziny Biblioteki

« wstecz

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00