Gmina
Żabia Wola

Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

Rozwój transportu publicznego na terenie Gminy Żabia Wola

Szanowni Mieszkańcy,
Niedawno informowaliśmy o pozyskaniu dużego dofinansowania na funkcjonowanie linii autobusowych w naszej Gminie i w Powiecie Grodziskim. Pierwotnie planowano uruchomienie połączeń od 1 lipca, jednak przedłużyły się niezależne od Gminy Żabia Wola procedury związane z zawarciem Umowy z Operatorem.

Uruchomienie nowych połączeń autobusowych zaplanowano w połowie tygodnia. W naszej Gminie będą to 3 linie autobusowe:

  • Linia 30: Grodzisk Maz. PKP - Józefina - Słubica - Pieńki Słubickie
  • Linia 31: Grodzisk Maz. PKP - Józefina - Żabia Wola - Kaleń - Skuły - Piotrkowice - Petrykozy - Grzegorzewice
  • Linia 32: Grodzisk Maz PKP - Książenice - Siestrzeń - Żelechów - Zaręby - Kaleń - Żabia Wola - Zalesie - Radonie - Szczęsne - Grodzisk Maz. PKP.

W linku poniżej prezentujemy rozkład jazdy obowiązujący w wakacje (ważny do 31.08). Rozkład na rok szkolny zostanie podany na początku sierpnia. Dokładna data uruchomienia połączeń zostanie przekazana na początku tygodnia w oddzielnym komunikacie. Kolejne linie i większa liczba kursów uzupełni siatkę połączeń od 1 września, kiedy do szkół wrócą uczniowie.

Po uruchomieniu nowych połączeń (linii 30, 31 i 32), linia MiM Trans z Piotrkowic do Warszawy zostanie zlikwidowana i zastąpiona przez częściej kursujące i skomunikowane połączenia z przesiadką. Przesiadki będą odbywać się na przystanku w Żabiej Woli i w Siestrzeni - zaznaczono je kolorem czerwonym w rozkładach jazdy.

Cennik biletów na nowe linie:

Bilety jednorazowe normalne:
- 3 zł - bilet po gminie
- 4 zł - bilet na 2 gminy (Gm. Żabia Wola i Grodzisk Maz.)

Bilety miesięczne normalne:
- 75 zł - bilet po gminie
- 100 zł - bilet na 2 gminy (Gm. Żabia Wola i Grodzisk Maz. - możliwość korzystania ze wszystkich połączeń na obszarze tych gmin)

Na bilety przysługują wszystkie ulgi ustawowe (na bilety miesięczne: ulga 49% dla uczniów, 51% dla studentów i 33% dla nauczycieli).

Na sfinalizowanie wszelkich formalności i wyjazd na nasze żabiowolskie i grodziskie drogi czekają także NOWE AUTOBUSY, które w tym tygodniu oglądaliśmy w bazie Operatora. Zostały pozyskane przez Operatora specjalnie do obsługi nowych linii. Pojazdy przedstawione na zdjęciu obsłużą linię nr 32. Są wyposażone w elektroniczne wyświetlacze, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych, wygodne fotele, klimatyzację i przyciski STOP na poręczach, które po naciśnięciu poinformują kierowcę o chęci wysiadania na najbliższym przystanku bez konieczności chodzenia w trakcie jazdy po autobusie i proszenia kierowcy. Nowe pojazdy do końca wakacji systematycznie będą zyskiwać także nowe barwy. Od 1 września wszystkie będą już pomalowane w żółto czerwone barwy komunikacji powiatowej.

Rozkłady jazdy dostępne na stronie: busregio.pl

  • autor: Jerzy Kowalczyk, data: 2020-07-10
  • Rozwój transportu publicznego
  • Rozwój transportu publicznego
  • Rozwój transportu publicznego

« wstecz

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00