OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY GMINY ŻABIA WOLA

Odnośniki

Imieniny

Łukasza, Kai, Leonii

Data

Niedziela 22 Kwietnia 2018

Wyszukiwarka

Odnośnik do BIP

Nawigacja

Menu

Odnośniki

Treść strony

         W Domu Kultury w Żabiej Woli organizowane są następujące zajęcia:

 • nauka gry na instrumentach klawiszowych;
 • nauka gry na gitarze;
 • nauka tańca nowoczesnego (wg grup zaawansowania);
 • zajęcia plastyczne - filcowanie, quilling, decoupage, recycling, scrapbooking, rysunek i malarstwo;
 • haftowanie dla młodzieży;
 • zajęcia samobrony dla dzieci i dorosłych;
 • zespół muzyczny dla młodzieży;
 • dodatkowe zajęcia okolicznościowe (krótkie edycje).
   

          W Domu Kultury w Żabiej Woli działają następujące kluby:

 • Klub Seniora;
 • Maluchowo;
 • Koło Gospodyń Wiejskich;
 • Koło Brydżowe.

          W salach Domu Kultury w Żabiej Woli odbywają się również spotkania grup z terenu gminy, sesje Rady Gminy, szkolenia i spotkania Stowarzyszeń: LEADER, „Szansa” i „Ziemia Chełmońskiego”. Z gościnności Domu Kultury korzysta również Ośrodek Doradztwa Rolniczego, organizujący spotkania dla zainteresowanych pracą rolniczą oraz jej rozwojem. Odbywają się tu również spotkania z mieszkańcami, dotyczące inwestycji gminnych. Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia językowe prowadzone przez firmę zewnętrzną oraz zajęćia "dla ciała" - aerobik oraz trening aktywności ruchowej dla osób w wieku "50+".

          Dom Kultury w Żabiej Woli sprawuje również opiekę nad punktem publicznego dostępu do sieci internetowej, mieszczącym się w OSP w Żelechowie.
 

ZAPRASZAMY NA AEROBIK!


         „Sport to zdrowie” – do tego nie trzeba nikogo przekonywać. Często jednak poświęcamy swój czas na pracę zawodową, życie rodzinne, pomoc i rozrywki, zapominając o zadbanie o własne ciało i pozytywne usposobienie.

          Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom mieszkańców gminy, w Domu Kultury w Żabiej Woli, za niewielką opłatą, można uczęszczać na zajęcia aerobowe. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek i środę, od godziny 1900.

          Modny ostatnio aerobik pozwala zachować szczupłą sylwetkę i dobre samopoczucie przy relatywnie krótkotrwałym wysiłku fizycznym. Dlatego właśnie chcemy zachęcić wszystkich – zadbajcie o siebie!

 

 

 

 

ZAJĘCIA AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ DLA OSÓB W WIEKU "50+"


         „Zajęcia z aktywności ruchowej skierowane są przede wszystkim dla osób powyżej  50 roku życia. Właściwie dobrana kinezyterapia , czyli leczenie za pomocą ruchu jest jedną z najlepszych metod rehabilitacji jak również metodą w zapobieganiu bardzo wielu dolegliwości i różnym  schorzeniom. Niestety często w wieku już po 50 tce zauważa się znaczny spadek aktywności ruchowej a co za tym idzie zaczynają się pojawiać  np. bóle kręgosłupa, stawów i osłabienie siły mięśniowej.

            Ćwiczenia z aktywności ruchowej odbywają się we wtorki i czwartki od godziny 1900.

 

 

ZAJĘCIA JĘZYKOWE

 W Domu Kultury w Żabiej Woli od lat organizowane są zajęcia lingwistyczne, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Jest to oferta skierowana zarówno do dzieci, jak i osób dorosłych. W salach Domu Kultury uczą się także pracownicy firm z terenu gminy Żabia Wola. Obecnie zajęcia prowadzone są przez szkołę językową Perfect (język angielski i niemiecki).

Szkoła językowa Perfect:

Poniedziałek: 1500 - 1630

Wtorek: 1530 - 2100

Środa: 1500 - 2100

Czwartek: 1430 - 1800

Piątek: 1300 - 1800

 

Szczegółowych informacji na temat kursów językowych w Domu Kultury w Żabiej Woli
udzielają instruktorzy szkoły językowej.

DECOUPAGE

     Zajęcia decoupage prowadzone są w trzech grupach wiekowych w środy, w godzinach: 1600 - 1800.  W ich czasie uczestnicy dekorują przedmioty z drewna, szkła, metalu i tkanin poprzez naklejanie wyciętych kolorowych obrazków za pomocą serwetek oraz lakierowaniu. W ten sposób dzieci i młodzież tworzą unikatowe przedmioty (których wystawa zdobi hol główny w naszej placówce), czerpiąc jednocześnie ogromną satysfakcję z tworzonej przez siebie sztuki. Efektem pracy są m.in. pojemniki na jajka, zegary, jaja wielkanocne, dekoracje świąteczne, zakładki do książek, serduszka, świeczniki, szczotki do włosów itp.

SCRAPBOOKING

     Scrapbooking, polega na manualnym przyozdabianiu albumów i ramek na zdjęcia, czyniąc je małymi dziełami sztuki. Jest niezwykle popularny w Stanach Zjednoczonych i modny również w Polsce. Wymaga cierpliwości, wprawnej ręki i dobrego oka. Zajęcia prowadzone są w środy, w godzinach: 1800 - 1900.

 

FILCOWANIE

     Zajęcia filcowania na sucho i mokro odbywają się w czwartki, w godzinach: 1700 - 1800. .Dzieci i młodzież wykonują z filcu biżuterię, ozdoby choinkowe oraz arcydzieła indywidualne. Podobnie jak decoupage, filcowanie cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród żabiowolskiej młodzieży.

 

QUILLING

     Po udanych próbach wprowadzenia do cyklu zajęć plastycznych decoupage i filcowania od października 2013 roku rozpoczęliśmy warsztaty propagujące quilling – technikę z rodzaju papieroplastyki, (zwana też papierowym filigranem) służącą do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru. Zajęcia odbywają się w czwartki, w godzinach: 1600 - 1700.

 

RECYCLING ARTYSTYCZNY

     Zajęcia poświęcone robieniu "czegoś z niczego". Uczestnicy warsztatów nauczą się, że nawet z pozornie bezużytecznych rzeczy można uzyskać coś wartościowego i ciekawego.  Zajęcia recyclingu artystycznego odbywają się w dwóch grupach wiekowych - w poniedziałki, w godzinach: 1600 - 1800.

 

HAFTOWANIE

     Hobby naszych Babć odradza się w żabiowolskim dworku! Haft tworzony na zajęciach będzie upiększał codzienne życie uczestników - stworzymy rzeczy codziennego użytku, nieobce będą nam hafty regionalne (m.in. kaszubski, łowicki itp.). Dzieci będą mieć możliwość poznania podstaw szycia - wbrew pozorom umiejętność bardzo potrzebną w życiu codziennym...Zajęcia haftowania odbywają się w dwóch grupach wiekowych - w poniedziałki, w godzinach: 1500 - 1600.

 

 

NAUKA GRY NA INSTRUMENTACH KLAWISZOWYCH

 Od lat w Domu Kultury w Żabiej Woli dzieci i młodzież z terenu gminy uczą sie podstaw gry na gitarze oraz instrumentach klawiszowych. Obecnie kurs ten prowadzony jest w poniedziałki w godzinach 1400- 1800 oraz w piątki w godzinach 1400- 1800. Szczegóły dotyczących zapisów i lekcji można uzyskać w Domu Kultury.

 

NAUKA TAŃCA NOWOCZESNEGO

 Od 2008 roku Dom Kultury w Żabiej Woli we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej organizuje kurs tańca nowoczesnego dla dzieci i młodzieży. Lekcje prowadzi Tatiana Filus - zawodowy choreograf, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą.

W chwili obecnej zajęcia odbywają się w każdy piątek od godz. 1700 do 1900. Zainteresowani podzieleni są na grupy (w zależności od wieku oraz stopnia zaawansowania), zaś nauka pod okiem wymagającej, ale jednocześnie skłonnej do pomocy i wyrozumiałej nauczycielki, nie należy do bardzo stresujących.

Szczegóły odnośnie kursu oraz zapisy w Domu Kultury.

 

ZESPÓŁ MUZYCZNY

 Wiemy, że na terenie naszej gminy mieszka dużo młodych, uzdolnionych muzycznie osób. Jeśli umiecie grać na instrumentach strunowych, klawiszowych (lub innych), lubicie i potraficie śpiewać, a chcecie pod opieką profesjonalisty wykorzystać swoje talenty, tworząc młodzieżowy zespół muzyczny, zapraszamy do Domu Kultury w Żabiej Woli we wtorki od godziny 1700. Naprawdę warto!

 

KOŁO BRYDŻOWE

 

         Brydż jest jedną z najbardziej znanych i szanowanych gier karcianych. Stanowi on od lat nie tylko rozrywkę dla graczy, ale również sposób na naukę – licytacja, obrona i atak (części rozgrywki) wymagają od grających zdolności przewidywania i współpracy, pozwalając jednocześnie na poznanie wartości samooceny i ryzyka. Niełatwo też docenić rolę brydża jako gry, która pozwala na nabycie umiejętności współpracy z partnerem oraz nabycie poczucia odpowiedzialności za druga osobę…

         Od listopada 2008 r. w Domu Kultury w Żabiej Woli rozpoczął działalność „Klub Brydżowy” – grupa, która regularnie gra w tę grę i uczy jej podstaw wszystkich chętnych. Z tym większą przyjemnością zapraszamy do nas wszystkich, którzy chcieliby poznać tajniki tej fascynującej gry lub po prostu zagrać razem z innymi.

         Spotkania grupy brydżowej odbywają się w każdy poniedziałek i środę od godziny 1100 do 1500. Serdecznie zapraszamy!

Kwartalnik

BIULETYN URZĘDU GMINY W ŻABIEJ WOLI

Odnośniki

Reklama

Gminny Portal Mapowy
Portal mapowy
Dom Kultury
-
Zwiazek Miedzygminny
Muzeum Zaby
Zwiazek Gmin Wiejskich
-
UE
EA
BW
ASI

Stopka

Lcznik odwiedzin

Jesteś 10310 osobą
na naszej stronie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 857 81 81 e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 9:00 - 18:00
wtorek-czwartek 8:00 - 16:00
piątek 8:00 - 15:00

Copyright

Copyright © 2009 - 2018 Gmina Żabia Wola    All rights reserved  |  powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.