OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY GMINY ŻABIA WOLA

Odnośniki

Imieniny

Łukasza, Kai, Leonii

Data

Niedziela 22 Kwietnia 2018

Wyszukiwarka

Odnośnik do BIP

Nawigacja

Menu

Odnośniki

Treść strony

Uwaga na złodziei

Złodzieje są aktywni przez cały rok, jednak w okresie przedświątecznym nasilają swoją działalność, gdyż ludzie są w tym czasie bardziej roztargnieni i zabiegani, a przez to mniej czujni. Na kradzieże narażone są zwłaszcza osoby samotne oraz starsze. Apelujemy do mieszkańców by dbali o swoje mienie i nie dawali szansy złodziejom. Pamiętajmy by przed każdym dłuższym wyjazdem dokładnie zamknąć okna i drzwi do domów, garaży czy komórek oraz furtki i bramy wjazdowe na posesje, a także uruchomić rolety antywłamaniowe lub inne posiadane zabezpieczenia.

Muzeum Lniarstwa po raz kolejny zmieni się w Fabrykę Św. Mikołaja!

Akustyczny i świąteczny koncert zespołu Oddział Zamknięty inaugurujący tegoroczną edycję Fabryki Świętego Mikołaja, a ponadto rekordowa liczba wystawców z bożonarodzeniowym asortymentem, świąteczna iluminacja fabryki, warsztaty tworzenia ozdób choinkowych, świąteczna stajenka czy polarna poczta, to tylko kilka z licznych atrakcji, które zachwycą odwiedzających podczas organizowanego wydarzenia. Śladem poprzednich lat, w weekend 10-11 grudnia odbędzie się III edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego, przedświątecznej zabawy pełnej atmosfery magii i radości. Poprzemysłowe hale fabryczne Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie ponownie zamienią się w fabrykę prezentów, wypełnioną elfami, tysiącami lampek, zapachem goździków i choinek. Przy akompaniamencie kolęd i w towarzystwie Świętego Mikołaja każdy poczuje magię Świąt.

Informacja o utrudnieniach w ruchu drogowym w dniu 30 września 2016 r.

Informujemy, że w dniu 30 września 2016 r. (piątek) w godzinach 15:00-19:00 w miejscowości Oddział gm. Żabia Wola mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym w związku z zaplanowanym przez Stowarzyszenie „Nasza Gmina Jaktorów” zgromadzeniem na skrzyżowaniu ul. Chełmońskiego i ul. Słonecznej z drogą krajową nr 8 relacji Warszawa-Wrocław.

Rozbudowa drogi krajowej nr 8 na odcinku Przeszkoda-Paszków

Droga krajowa nr 8 na odcinku Przeszkoda-Paszków (ok. 11,6 km) będzie rozbudowywana do parametrów drogi ekspresowej. Zezwolenie na realizację tej inwestycji drogowej przygotowuje Wojewoda Mazowiecki. Zawiadomienie o wszczęciu postepowania administracyjnego w przedmiotowej sprawie przekazane zostało do Urzędu Gminy Żabia Wola w dniu 15.02.2016 r. i będzie zamieszczone na tablicy ogłoszeń urzędu oraz na stronie internetowej www.zabiawola.pl przez okres 14 dni. Akta Sprawy do wglądu znajdują się w Wydziale Infrastruktury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie (pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa, pokój nr 609, w godzinach 13:00-16:00 – poniedziałek, 8:00-12:00 – środa i piątek), gdzie można zgłosić ewentualne uwagi i wnioski do czasu wydania orzeczenia w sprawie.

 • data: 2016-02-18

Zbliża się termin płatności I raty podatku: od nieruchomości, rolnego, leśnego.

Drodzy Podatnicy!

Uprzejmie przypominamy o zbliżającym się terminie płatności I raty podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego.
Wpłaty na podatek należy dokonać w terminie do 15 marca 2016 r. za pośrednictwem Inkasenta (sołtysa), w kasie Urzędu Gminy w godz. 8:00 - 14:30, poprzez pocztę, bank lub przelewem na rachunek bankowy Urzędu Gminy Bank Spółdzielczy Nadarzyn o/Żabia Wola 36 8017 1012 0000 0648 2001 0003
w treści podając numer decyzji.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku gdy kwota podatku nie przekracza 100 zł, podatek jest płatny jednorazowo w terminie płatności pierwszej raty. (Uwaga! Zmiana ustawy obowiązuje od 01.01.2016 r.)

 • autor: Referat Finansowy, data: 2016-03-02

Ogłoszenie o naborze kandydatów na wolne stanowisko audytora wewnętrznego w wymiarze czasu pracy 2/5 etatu

Wymagane dokumenty aplikacyjne winy być własnoręcznie podpisane i złożone osobiście lub doręczone listownie w terminie do dnia 31 marca 2016 r. do godziny 16:00 pod adresem Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola (kancelaria Urzędu Gminy) w zamkniętej kopercie z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem: "Dotyczy naboru na stanowisko Audytora wewnętrznego"

Informacja o utrudnieniach w ruchu drogowym w dniu 6 kwietnia 2016 r.

Informujemy, że w dniu 6 kwietnia 2016 r. w godzinach 15:00-20:00 w miejscowości Oddział  mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym, w związku z zaplanowanym przez stowarzyszenie „Nasza Gmina Jaktorów” zgromadzeniem na skrzyżowaniu  ulic: Chełmońskiego i Słonecznej z drogą krajową nr 8 relacji Warszawa-Wrocław.

 • autor: Ewelina Radkiewicz, data: 2016-04-05

SZANOWNI PAŃSTWO, wypełniając PIT za 2015 r. pomyślcie o naszej Gminie

Jeśli mieszkasz w Gminie Żabia Wola - rozlicz PIT i przekaż część swojego podatku na rozwój naszej Gminy.

Roczne zeznanie podatkowe, czyli wypełniony odpowiedni formularz deklaracji podatkowej PIT, musi złożyć każda osoba, która w danym roku podatkowym uzyskała dochody.

Ustawa o podatku dochodowym, wskazuje, że miejscem rozliczania się osoby fizycznej (składania deklaracji PIT) jest Urząd Skarbowy właściwy dla miejsca zamieszkania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Aby rozliczyć PIT w Urzędzie Skarbowym w Grodzisku Mazowieckim, który trafi do budżetu Gminy Żabia Wola  nie musisz być tu zameldowany, wystarczy że mieszkasz na terenie Gminy i w swoim zeznaniu podatkowym wpiszesz adres faktycznego zamieszkania na terenie Gminy Żabia Wola.

Rok 2016 rokiem Powiatowych Obchodów 1050 Rocznicy Chrztu Polski i Powstania Państwa Polskiego

Informujemy, że Rada Powiatu Grodziskiego w dniu 24 marca 2016 roku podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia w Powiecie Grodziskim roku 2016 rokiem Powiatowych Obchodów 1050 Rocznicy Chrztu Polski i Powstania Państwa Polskiego.
Zapraszamy do zapoznania się z programem obchodów.

Wernisaż wystawy Barbary Sikorski

W piątek, 15 kwietnia, o godz. 19:15, zapraszamy na wernisaż fantastycznej wystawy Barbary Sikorski!

Oddając codziennie swój głos, możemy  otrzymać nagrodę w postaci siłowni zewnętrznej

Razem z Nestle poruszamy naszą okolicę, oddając codziennie swój głos, możemy  otrzymać nagrodę w postaci siłowni zewnętrznej.
Planowana lokalizacja siłowni -  w Józefinie przy ul. Mazowieckiej  1  (kompleks boisk sportowych).
Zapraszamy do udziału w głosowaniu.
Konkurencja jest duża, bądźmy aktywni codziennie, codziennie, codziennie ... aż do 6 lipca 2016 r.

Informacja o utrudnieniach w ruchu drogowym w dniu 15 kwietnia 2016 r.

Informujemy, że w dniu 15 kwietnia 2016 r. w godzinach 15:00-20:00 w miejscowości Oddział mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym, w związku z zaplanowanym przez stowarzyszenie „Nasza Gmina Jaktorów” oraz stowarzyszenie „Trudności usuwamy razem” zgromadzeniem na skrzyżowaniu  ulic: Chełmońskiego i Słonecznej z drogą krajową nr 8 relacji Warszawa-Wrocław.

 • autor: Ewelina Radkiewicz, data: 2016-04-13

Przebudowa drogi powiatowej nr 1505 Grodzisk Mazowiecki - Józefina na odcinku w miejscowości Osowiec /czasowa organizacja ruchu/

Przedsiebiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych w Grójcu Sp. z o.o. zawiadamia o planowanym wprowadzeniuczasowej organizacji ruchu w celu wykonania robót drogowych.
Lokalizacja: droga powiatowa nr 1505 Grodzisk Mazowiecki - Józefina na odcinku od km 4+592,00 do km 5+588,00 w miejscowości Osowiec.
Planowany termin wprowadzenia organizacji - 19 kwiecień 2016 r. o godzinie 9:00.
Planowany objazd prowadzony będzie z wykorzystaniem (dróg gminnych ul. Niedźwiedzia w Adamowiźnie, dróg wojewódzkich DW nr 579 na odc. Grodzisk Mazowiecki - Radziejowice, dróg krajowych DK nr 8 Siestrzeń - Radziejowice oraz dróg powiatowych DP nr 1503W Grodzisk Mazowiecki - Siestrzeń.)  Schemat objazdów  - na załączonym planie.

Amatorskie treningi gry w siatkówkę

Treningi trwają 2 godziny. Rozpoczynają się kilkunastominutową rozgrzewką. Następnie uczestnicy dzieleni są na drużyny i rozgrywają mecze.

Do uczestnictwa w treningach zapraszamy wszystkie osoby powyżej 18 roku życia, bez względu na płeć czy umiejętności.

Jedynym warunkiem jest chęć i pozytywne podejście do treningów.

Kolejne spotkania odbędą się w zależności od zainteresowania.

Kontakt do organizatora: Mirosław Badowski, Tel. 606 633 019.

Rodzinny Piknik Rowerowy

Zapraszamy Państwa na Rodzinny Piknik Rowerowy, który odbędzie się 23 kwietnia 2016 r. (sobota) w godz. 10:00-13:00. 

Karta zgłoszenia pikniku rowerowego 2016

Regulamin pikniku rowerowego 2016


http://dkzabiawola.pl/nasza-oferta/konkursy/rodzinny-piknik-rowerowy-2016

ZAWIADOMIENIE

Uprzejmie informuję, że w dniu 9 maja 2016 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Żabiej Woli o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie, w trakcie którego możliwe będzie ponowne zapoznanie się z projektem planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego część miejscowości Grzegorzewice a także zgłoszenie zmian przez właścicieli nieruchomości w zaproponowanym przeznaczeniu terenów.

 • data: 2016-04-27

Najbliższe wydarzenia organizowane przez Dom Kultury w Żabiej Woli

Zapraszamy na bezpłatne badania w ramach projektu „Ograniczenie występowania chorób układu krążenia ludności poprzez promocję zdrowia i profilaktykę chorób”

Zapraszamy na bezpłatne badania w ramach projektu „Ograniczenie występowania chorób układu krążenia ludności poprzez promocję zdrowia i profilaktykę chorób”

INFORMACJA

Uprzejmie informujemy, że Urząd Gminy w Żabiej Woli w dniu 02.05.2016 r. będzie nieczynny.

 • data: 2016-04-28

Ogłoszenie o przerwie w dostawie wody w miejscowości Huta Żabiowolska

Ogłoszenie o przerwie w dostawie wody w dniu 5 maja 2016 w miejscowości Huta Żabiowolska

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego z siedzibą w Żabiej Woli ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowiska pracy

-  koordynator ds. grantów

- specjalista ds. administracji i promocji

- koordynator ds. wdrażania LSR oraz szkoleń

Termin składania aplikacji upływa w dniu 23.05.2016 r. o godzinie 15.00

Informacje dodatkowe można uzyskać pod numerem telefonu: 605 869 094 - Magdalena Podsiadły - Prezes LGD "Ziemia Chełmońskiego"

Noc Muzeów 14 maja 2016 - Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku

 • Noc Muzeów

Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku zaprasza

Harmonogram spotkań na maj 2016

Drodzy Podatnicy!

Uprzejmie przypominamy o zbliżającym się terminie płatności II raty podatku
od nieruchomości, rolnego, leśnego.

Wpłaty na podatek należy dokonać w terminie do 16 maja 2016 r. za pośrednictwem Inkasenta (sołtysa), w kasie Urzędu Gminy, poprzez pocztę, bank lub przelewem na rachunek bankowy Urzędu Gminy 
Bank Spółdzielczy Nadarzyn o/Żabia Wola 36 8017 1012 0000 0648 2001 0003 
w treści podając numer decyzji.

Powiatowy Marsz dla Życia i Rodziny - 22 maja 2016, Grodzisk Mazowiecki

Marsze dla Życia i Rodziny są manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Imprezę wyróżnia jej afirmatywny charakter, ponieważ Marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny. To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Uczestniczą w nich przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia. W minionych latach do udziału w wydarzeniu zachęcały znane i cenione osoby, m.in.: Marzena Nykiel, prof. Jan Żaryn, Przemysław Babiarz czy Krzysztof Ziemiec.

WÓJT GMINY ŻABIA WOLA OGŁASZA NABÓR NA STANOWISKO urzędnicze w Referacie Inwestycji

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy przesłać w zamkniętej kopercie z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem: Dotyczy naboru na stanowisko urzędnicze w Referacie Inwestycji, na adres: Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola lub składać osobiście w kancelarii Urzędu Gminy pokój nr 6.

Oferty należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 06.06.2016 r. do godz. 15.00

Planowany termin zatrudnienia na zastępstwo od dnia 15.06.2016r.     

Festyn Żabiowolski - 5 czerwca 2016

miejsce: ul. Warszawska 27, Żabia Wola
​5 czerwca 2016 - niedziela, godz. 15:00 – 20:00

Gminny Dzień Dziecka 4-5 czerwca 2016

miejsce: ul. Warszawska 27, Żabia Wola

4 czerwca – sobota, godz. 10:30: Teatrzyk Tup Tup – „Ojciec wie najlepiej” na podstawie baśni H.C. Andersena (dla dzieci od 2 lat)

5 czerwca - niedziela, godz. 10:00 – 13:00

INFORMACJA

Uprzejmie informujemy, że Urząd Gminy w Żabiej Woli w dniu 27.05.2016 r. (piątek) będzie nieczynny.

Głosujmy na Gabrysię !

W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Listy dla Ziemi" zorganizowanej w ramach kampanii "Zadbaj o klimat". List napisany przez jedną z uczennic klasy III - Gabrysię Skupiewską został wybrany z ponad 179 000 do grupy 120 najlepszych "Listów dla Ziemi".

Głosowanie trwa do 10 czerwca.

Głosy na list Gabrysi można oddawać pod adresem: http://listydlaziemi.pl/konkurs-2016/miasto/ojrzanow 

Zachęcamy do oddawania głosów!

Święto Chleba, 4 września 2016 - Co w trawie piszczy? - poznajmy się bliżej

W dniu 4 września 2016 r. na terenie Domu Kultury w Żabiej Woli odbędzie się kolejne Święto Chleba.
Mieszkamy w jednej gminie, a często nie wiemy co mamy za miedzą.
Czas to zmienić! Prosimy Państwa o wzięcie udziału w projekcie:
Co w trawie piszczy? - poznajmy się bliżej
Zależy nam na pokazaniu oryginalnych dokonań naszych mieszkańców zarówno indywidualnych jak i zespołowych.

Na Sołeckich Stoiskach w dniu 4 września mogą być prezentowani:
przedsiębiorcy,
twórcy,
rtyści,
zemieślnicy,
rękodzielnicy,
rolnicy,
plantatorzy,
kolekcjonerzy,
agroturystyka,
oraz inne, lokalne inicjatywy społeczne.

Zgłoszenia Stoiska Sołeckiego (uzgodnienie szczegółów) do dnia 22 sierpnia w Domu Kultury osobiście lub tel. 46 857 82 60

KONKURS na WIENIEC DOŻYNKOWY - Święto Chleba, 4 września 2016

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na dorocznym „Święcie Chleba” w dniu 4 września w Żabiej Woli przy Domu Kultury, ul. Warszawska 27.
Zgłoszenia: grup nieformalnych/sołectw bezpośrednio w Domu Kultury telefonicznie: 46 857 82 60, do dnia 15 sierpnia 2016 r. z nazwiskiem osoby do kontaktu oraz nr telefonu.

Grodziski Klub Szermierczy zaprasza na I Otwarte Mistrzostwa Grodziska Maz. w szabli o puchar MPM

Grodziski Klub Szermierczy zaprasza na I Otwarte Mistrzostwa Grodziska Maz.w szabli o puchar MPM pod patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego

25.06.2016, godz. 11:00
Grodziska Hala Sportowa, ul. Westfala 3, Grodzisk Mazowiecki

Zawiadomienie Wojewody Mazowieckiego z dnia 20 maja 2016 r.

Zawiadomienie o zapewnieniu możliwości udziału społeczeństwa w trakcie przeprowadzenia ponownej oceny oddziaływania na środowisko przed wydaniem decyzji zmieniającej decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej

Ogłoszenie o przerwie w dostawie wody w dniu 17 czerwca 2016 r.

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie informuje, że w dniu 17 czerwca 2016 r. w godzinach od 8:00 do 12:00 ze względu na prowadzone prace inwestycyjne nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Osowiec - ulice Cienista, Parceli, Parkowa.

Za w/w uciążliwość przepraszamy.

INFORMACJA

Zakład Energetyczny w Żyrardowie informuje, że w miejscowości Ojrzanów przywrócenie energii elektrycznej przewidywane jest na godzinę  15:00.

XI edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”

Po raz jedenasty fotografowie-amatorzy staną w szranki konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa MazowieckiegoNabór prac trwać będzie do 20 lipca br.

Województwo mazowieckie to bardzo zróżnicowana i atrakcyjna kraina. Każdy tu może znaleźć coś dla siebie. Zarówno miłośnicy architektury czy folkloru jak i turyści będący zwolennikami aktywnego wypoczynku – kajakarstwa, żeglarstwa, turystyki pieszej i rowerowej.

Tegoroczny temat konkursu „Mazowsze przeżyj i poczuj” nawiązuje do nowego przewodnika o tej samej nazwie, który umożliwia duchową wędrówkę po Mazowszu wyjątkowym szlakiem papieskim.

Obwieszczenie Wojewody Mazowieckiego z dnia 27 maja 2016 r.

dot. zmiany wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: "Rozbudowa drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Przeszkoda-Paszków o długości ok 11,6 km"

Okresowe badanie ogólnej oceny poziomu obsługi w Urzędzie Gminy Żabia Wola

Szanowni Państwo,
Zapraszam do udziału w badaniu ankietowym, którego celem jest poznanie ogólnej oceny poziomu obsługi w Urzędzie Gminy Żabia Wola.

Zapraszamy na cykl wakacyjnych pikników artystycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli i Stowarzyszenie Działań Twórczych "PARABUCH" zapraszają na cykl wakacyjnych pikników artystycznych. Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Żabiej Woli ul. Warszawska 27. Spotkania odbędą się w dniach: 21 lipca, 28 lipca, 4 sierpnia oraz 11 sierpnia. Wstęp wolny.

INFORMACJA

Dnia 4 sierpnia br. odbyło się spotkanie dotyczące lokalizacji ekranów akustycznych na terenie Gminy Żabia Wola w związku z rozbudową drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Przeszkoda - Radziejowice. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad  oraz firmy STRABAG, którzy omówili umiejscowienie ekranów.

Informacja o utrudnieniach w ruchu drogowym w dniu 12 sierpnia 2016 r.

Informujemy, że w dniu 12 sierpnia 2016 r. w godzinach 15:30-20:00 w miejscowości Oddział mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym na skrzyżowaniu  ulic: Chełmońskiego i Słonecznej z drogą krajową nr 8 relacji Warszawa-Wrocław, w związku z zaplanowanym zgromadzeniem przez stowarzyszenie „Nasza Gmina Jaktorów” oraz stowarzyszenie „STUR”.

Stanowisko przedstawicieli Gmin Brwinów, Głowaczów, Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Jasieniec, Promna, Stromiec, Tarczyn, Żabia Wola w sprawie decyzji PSE o zmianie przebiegu linii 400kV Kozienice - Ołtarzew

„Weź mnie w obroty” czyli projekt LGD i Odkorkowanych

Ekologia stała się ostatnio bardzo modnym pojęciem, które często jest tematem rozmów, programów, artykułów. Zdecydowana większość ludzi popiera inicjatywę troski o planetę: oszczędzania wody i prądu, segregowania śmieci, nieniszczenia warstwy ozonowej itp. Niestety, wciąż wiele osób nie zachowuje się zgodnie ze swoimi deklaracjami... Są też tacy, którym los Ziemi jest obojętny...

Grupa Odkorkowani

Utrudnienia w ruchu drogowym w dniu 28.08.2016 r.

Informujemy, że w dniu 28 sierpnia 2016 r. (niedziela) w godzinach 15:00-20:00 w miejscowości Oddział gm. Żabia Wola mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym w związku z zaplanowanym przez Stowarzyszenie „Nasza Gmina Jaktorów” zgromadzeniem na skrzyżowaniu ul. Chełmońskiego i ul. Słonecznej z drogą krajową nr 8 relacji Warszawa-Wrocław.

 • autor: Krystyna Janiszewska, data: 2016-08-22

Obwieszczenie Wojewody Mazowieckiego z dnia 12 sierpnia 2016 r.

o wydaniu decyzji Nr 280/II/2016 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej: "rozbudowa drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Przeszkoda-Paszków o długości ok 11,6 km" Inwestorem przedsięwzięcia jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad. Decyzja posiada rygor natychmiastowej wykonalności.

Zapraszamy na Święto Chleba w dniu 4 września 2016 r.

Wójt Gminy Żabia Wola i Dom Kultury w Żabiej Woli serdecznie zapaszają na Święto Chleba w dniu 4 września 2016 r. 

Zbliża się termin płatności III raty podatku: od nieruchomości, rolnego, leśnego  oraz II raty podatku od środków transportowych

Drodzy Podatnicy.

Uprzejmie przypominamy o zbliżającym się terminie płatności III raty podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego oraz II raty podatku od środków transportowych.
Wpłaty na podatek należy dokonać w terminie do 15 września 2016 r.
- podatek od nieruchomości, rolny, leśny płatny za pośrednictwem Inkasenta (sołtysa), w kasie Urzędu Gminy, poprzez pocztę, bank lub przelewem na rachunek bankowy Urzędu Gminy w treści podając numer decyzji.
- podatek od środków transportowych płatny w kasie Urzędu Gminy, poprzez pocztę, bank lub przelewem na rachunek bankowy Urzędu Gminy.

Numer rachunku bankowego: 
Bank Spółdzielczy Nadarzyn o/Żabia Wola 36 8017 1012 0000 0648 2001 0003

„Dzień bez samochodu” - 22 września 2016

22 września, dwunasty rok z rzędu, będziemy obchodzić w Polsce „Dzień bez samochodu”, który jest punktem kulminacyjnym Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Celem trwającej w tym czasie kampanii jest m.in. popieranie ekologicznych środków transportu, a szczególnie zachęcanie podróżnych do korzystania z publicznych środków transportu zbiorowego.
Wszystkie przejazdy pociągami Kolei Mazowieckich uruchamianymi 22 września będą bezpłatne.

Bezpłatne badania mammograficzne

Już niebawem po raz kolejny mieszkanki naszej gminy w wieku od 50 do 60 lat będą mogły skorzystać z darmowych badań profilaktycznych. Badania mammograficzne będzie można wykonać w dniu 27 września 2016r w godzinach od 1400 do 1700. Mammobus stanie na parkingu przy budynku GOPS-u w Żabiej Woli, ul. Główna 5.
Bezpłatne badania mammograficzne zostaną wykonane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi – Etap Podstawowy.
Rejestracja telefoniczna: 58 767 34 55 lub 58 767 34 77

Ogłoszenie o przerwie w dostawie wody - Żabia Wola ul. Chabrowa

ZGKiM w Mszczonowie informuje, że w dniach 28.09.2016-29.09.2016 w godzinach 10:00-14:00 ze względu na prowadzone prace inwestycyjne nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Żabia Wola ul. Chabrowa.

Ogłoszenie o przerwie w dostawie wody - Żelechów ul. Prosta

ZGKiM w Mszczonowie informuje, że w dniu 28.09.2016 w godzinach 10:00-13:00 ze względu na prowadzone prace inwestycyjne nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Żelechów ul. Prosta

Informacja o utrudnieniach w ruchu drogowym w dniu 2 października 2016 r.

Informujemy, że w dniu 2 października 2016 r. (niedziela) w godzinach 9:00-13:00 w miejscowości Skuły, gm. Żabia Wola wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym, w związku z zaplanowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną w Skułach biegiem „2. Dychy Strażackiej”.

Trasa Biegu: 
-  ul. Strażacka  - ul. Mszczonowska  -  ul. Okrężna  - ul. Strażacka  -  droga przez las Gajówka Bartoszówka  -  ul. Skulska  -  ul. Łąkowa  - ul. Krzyżówki  -  ul. Dębowa  -  ul. Okrężna  -  ul. Strażacka.

Ogłoszenie o przerwie w dostawie wody w dniu 24 października 2016 w miejscowości Żabia Wola ul. Ogrodowa


Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie informuje, że w dniu 24 października 2016 r. w godzinach od 12:00 do 15:00 ze względu na prowadzone prace inwestycyjne nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Żabia Wola, ul. Ogrodowa.

Za w/w uciążliwość przepraszamy.

UWAGA  !!!  ZMIANA  NUMERU  RACHUNKU  BANKOWEGO 

W związku z zawieszeniem z dniem 21 października 2016 r. działalności Banku Spółdzielczego w Nadarzynie Oddział w Żabiej Woli uprzejmie informuję, że wszelkie wpłaty dotyczące podatków i opłat lokalnych  należy wpłacać na Rachunek bankowy w Banku Spółdzielczym Biała Rawska Oddział w Mszczonowie o numerze 32 9291 0001 0046 3049 2000 0060

ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO GMINNEJ SPÓŁKI WODNEJ

W związku z zawieszeniem z dniem 21 października 2016 r. działalności Banku Spółdzielczego w Nadarzynie Oddział w Żabiej Woli uprzejmie informuję, że składki za konserwację rowów i urządzeń drenarskich na rzecz Gminnej Spółki Wodnej w Żabiej Woli należy wpłacać na Rachunek bankowy w Banku Spółdzielczym Biała Rawska Oddział w Mszczonowie
o numerze: 20 9291 0001 0210 0744 2000 0010

Bezpłatne szkolenia z wyplatania i uprawy wikliny w ogrodzie

04.11.2016 r. godz 17:00-19:00 w Domu Kultury w Żabiej Woli

05.11.2016 r. godz 08:00-16:00 na terenie parku 
06.11.2016 r. godz 09:00 -14:00 na terenie parku
(obowiązują zapisy)

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym projekcie szkoleniowym

Projekt zakłada aktywizację osób biernych zawodowo zamieszkujących obszary wiejskie poprzez realizację doradztwa zawodowego, szkoleń i staży zawodowych oraz pośrednictwa pracy.
Finalnym produktem projektu będzie podjęcie zatrudnienia przez uczestników projektu.

BS w Białej Rawskiej - Filia w Żabiej Woli już otwarta

 • Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej - Filia w Żabiej Woli

IV Fetting Festiwal w Baranowie

12 listopada 2016 r. w Baranowie odbędzie się kolejnym Fetting Festiwal. Artystycznym bohaterem tegorocznej edycji będzie jeden z najwspanialszych autorów tekstów piosenek i wierszy Jeremi Przybora, który wspólnie z kompozytorem Jerzym Wasowskim stworzyli niezapomniany duet Starszych Panów. Więcej informacji na stronie www.fettingfestiwal.org

 • PGE logo

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Rejon Energetyczny Żyrardów informuje, że ze względu na przeprowadzane prace eksploatacyjne nastąpią przerwy w dostawie energii elektrycznej dla n/w miejscowości:

16 listopada 2016 w godz. 9:00 – 10:00
Stacja Grzegorzewice 3 – Grzegorzewice nr: 2, 3, 4, 17 ul. Pałacowa, Daleka

Drodzy Podatnicy

Uprzejmie przypominamy o zbliżającym się terminie płatności IV raty podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego.
Wpłaty na podatek należy dokonać w terminie do 15 listopada 2016 r. za pośrednictwem Inkasenta (sołtysa), w kasie Urzędu Gminy, poprzez pocztę, bank lub przelewem na rachunek bankowy Urzędu Gminy 
Bank Spółdzielczy Biała Rawska 32 9291 0001 0046 3049 2000 0060 w treści podając numer decyzji.

Podsumowanie okresowego badania ogólnej oceny poziomu obsługi w Urzędzie Gminy Żabia Wola

Zapraszam do zapoznania się z podsumowaniem okresowego badania ogólnej oceny poziomu obsługi w Urzędzie Gminy Żabia Wola. Na poniższych grafikach zaprezentowane zostały wyniki z 72 przesłanych ankiet. Większość – 61% - ankietowanych pozytywnie oceniła poziom obsługi w Urzędzie Gminy. Natomiast 14% stwierdziło, że nie ma zdania, a 25% oceniło poziom obsługi negatywnie.

Ogłoszenie o przerwie w dostawie wody w dniu 15 listopada 2016 r.

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie informuje, że w dniu 15 listopada 2016 r. w godzinach od 8:00 do 15:00 ze względu na prowadzone prace inwestycyjne nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Siestrzeń, ulice: Graniczna, Koniecpolska, Przy Trasie, Rozalińska, Rubinowa, Wiśniowa, Żelechowska.  

Za w/w uciążliwość przepraszamy.

 • PGE logo

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Rejon Energetyczny Żyrardów informuje, że ze względu na przeprowadzane prace eksploatacyjne nastąpią przerwy w dostawie energii elektrycznej dla n/w miejscowości:

23 listopada  2016 w godz. 10:00 – 12:00 Stacja Żelechów 15
24 listopada 2016 w godz. 8:00 – 15:00 Stacja Zaręby 9
25 listopada 2016 w godz. 9:00 – 10:00 Stacja Żabia Wola 8 
26 listopada 2016 w godz. 7:00 – 10:00 Stacja Siestrzeń Las – Siestrzeń nr  4, 23, 62, oraz  ul. Śródpolna, Skrajna, Prosta, Pigwowa, Paprociowa, Modrzewiowa, Klonowa, Botaniczna, Akacjowa, Piaskowa, Jeżynowa, Brzozowa
28 listopada 2016 w godz. 14:00 – 17:00 Stacja Redlanka – Redlanka

Ogłoszenie o naborze kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze w Referacie Inwestycji

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy przesłać w zamkniętej kopercie z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem: Dotyczy naboru na stanowisko urzędnicze w Referacie Inwestycji, na adres: Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola lub składać osobiście w kancelarii Urzędu Gminy pokój nr 6. Oferty należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21.11.2016 r. do godz. 16.00

Ogłoszenie o naborze kandydatów na stanowisko urzędnicze podinspektor/inspektor do spraw kancelaryjnych

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy przesłać w zamkniętej kopercie z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem: Dotyczy naboru na stanowisko urzędnicze do spraw kancelaryjnych, na adres: Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola lub składać osobiście w kancelarii Urzędu Gminy pokój nr 6. Oferty należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 25.11.2016 r. do godz. 14.00

Ogłoszenie o naborze kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze podinspektor/inspektor ds. dróg w Referacie Inwestycji

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy przesłać w zamkniętej kopercie z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem: Dotyczy naboru na stanowisko urzędnicze w Referacie Inwestycji, na adres: Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola lub składać osobiście w kancelarii Urzędu Gminy pokój nr 6.
Oferty należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 16.12.2016 r. do godz. 14.00

Przerwa w dostawie wody

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie informuje, że w dniu 13 grudnia 2016 r. w godzinach od 8:00 do 15:00 ze względu na prowadzone prace modernizacyjne nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Siestrzeń, ulice: Przy Trasie, Rozalińska, Rubinowa.  
Za w/w uciążliwość przepraszamy.

Ogłoszenie o naborze kandydatów na stanowisko Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli

Dokumenty z dopiskiem „Nabór na stanowisko Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli” należy składać osobiście w siedzibie Urzędu Gminy (kancelaria, pokój nr 6) lub pocztą (decyduje data wpływu do Urzędu) w terminie do dnia 28 grudnia 2016 r. do godz.12.00.

Ogłoszenie o naborze kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze podinspektor/inspektor ds. dróg w Referacie Inwestycji

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy przesłać w zamkniętej kopercie z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem: 'Dotyczy naboru na stanowisko urzędnicze w Referacie Inwestycji'
na adres: Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola lub składać osobiście w kancelarii Urzędu Gminy pokój nr 6.
Oferty należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 13.01.2017 r. do godz. 14.00

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy
wszystkim Mieszkańcom Gminy Żabia Wola wielu radosnych chwil w gronie najbliższych,
w atmosferze ciepła, przyjaźni i spokoju.
Niech świąteczny czas wypełniają Państwu nuty wspólnie śpiewanych kolęd, wyborny smak wigilijnych dań,
a przede wszystkim ciepło kochających serc. 
Niech Nowy Rok przyniesie wiele pogodnych dni, szczęście i powodzenie.

Halina Wawruch - Wójt Gminy Żabia Wola
Roman Olczak - Przewodniczący Rady
Radni, Sołtysi oraz pracownicy Urzędu Gminy
i gminnych jednostek organizacyjnych

Kwartalnik

BIULETYN URZĘDU GMINY W ŻABIEJ WOLI

Odnośniki

Reklama

Gminny Portal Mapowy
Portal mapowy
Dom Kultury
-
Zwiazek Miedzygminny
Muzeum Zaby
Zwiazek Gmin Wiejskich
-
UE
EA
BW
ASI

Stopka

Lcznik odwiedzin

Jesteś 14372 osobą
na naszej stronie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 857 81 81 e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 9:00 - 18:00
wtorek-czwartek 8:00 - 16:00
piątek 8:00 - 15:00

Copyright

Copyright © 2009 - 2018 Gmina Żabia Wola    All rights reserved  |  powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.