OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY GMINY ŻABIA WOLA

Odnośniki

Imieniny

Wojciecha, Jerzego, Gerarda

Data

Poniedziałek 23 Kwietnia 2018

Wyszukiwarka

Odnośnik do BIP

Nawigacja

Menu

Odnośniki

Treść strony

Konsultacje w sprawie Lokalnej Strategii Rozwoju

Trwają prace mające na celu opracowanie Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania "Ziemia Chełmońskiego". Spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców z terenu Gminy Żabia Wola odbędzie się w dniu 1 grudnia 2015 r. o godz. 14:00 w Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej 9 w Grodzisku Mazowieckim. Zachęcamy do udziału w spotkaniu.

Konsultacje w sprawie Programu współpracy na 2016 rok

Trwają prace nad przygotowaniem „Programu współpracy Gminy Żabia Wola z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami o których mowa w art.3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2016”.

 • logo Stowarzyszenia SZANSA w Żabiej Woli

"Wieś Cię zakręci!"

Taki tytuł posiada autorska gra zaprojektowana i zrealizowana przez Stowarzyszenie “SZANSA” w Żabiej Woli dzięki grantowi “Działaj Lokalnie’’ ze Stowarzyszenia Europa i My. Idea, która towarzyszyła podczas tworzenia gry to połączenie edukacji, zdrowej rywalizacji i wspólnego spędzania czasu dorosłych i dzieci. Podczas Dnia Szarlotki gra “Wieś Cię zakręci” została zaprezentowana bardzo szerokiemu gronu uczestników imprezy i okazała się strzałem w dziesiątkę.

 • Nowe Technologie Lokalne logo

Bezpłatne wsparcie dla organizacji pozarządowych, fundacji, stowarzyszeń, lokalnych grup nieformalnych

Zapraszamy organizacje pozarządowe fundacje, stowarzyszenia, lokalne grupy nieformalne, bez względu na ich wielkość czy profil działalności, do skorzystania z usług Mobilnych Doradców, specjalistów oferujących bezpłatne wspiercie w korzystaniu z nowych technologii. Zespół oferuje m.in.:

 • szkolenia z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych;
 • profesjonalne doradztwo oraz pomoc w rozwoju organizacji pozarządowej;
 • pomoc w diagnozie problemów i potrzeb organizacji;
 • doradztwo w zakresie tworzenia planów i strategii wykorzystywania technologii;
 • pomoc w poszukiwaniu partnerów do projektów związanych z nowymi technologiami.

Dwudniowe warsztaty filmowe

Stowarzyszenie Europa i My, wydawca grodziskiej telewizji "GTV Twoja Okolica”, zaprasza na dwudniowe warsztaty filmowe, na których będzie można zdobyć wiedzę dotyczącą produkcji i postprodukcji materiałów filmowych. Prowadzący, którzy na co dzień pracują w telewizji publicznej opowiedzą m.in.o rodzajach zdjęć, realizacji merytorycznej materiałów reportażowych, prawidłowym ustawieniu planu zdjęciowego, udźwiękowieniu i montażu. Warsztaty dedykowane są zarówno amatorom, jak i osobom, które mają już doświadczenie filmowe.

 • Wanda Nowicka

Wykład inauguracyjny dla studentów grodziskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Wanda Nowicka, wicemarszałkini Sejmu RP, wygłosi wykład inauguracyjny dla studentów grodziskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład na temat roli kobiet w polityce odbędzie się 5 października 2015 roku (poniedziałek) o godz. 10:00 w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim. 

Pszczoły hitem II Rodzinnego Pikniku Naukowego

II edycja Rodzinnego Pikniku Naukowego przyciągnęła tłumy grodziszczan. Obecni w ostatnią sobotę lata przed Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim mogli poznać naukę od innej, ciekawszej strony począwszy od chemii, przez fizykę i astronomię, a skończywszy na historii i przyrodzie. Hitem wydarzenia okazał się szklany ul umożliwiający podglądanie pszczół.

II Rodzinny Piknik Naukowy w Grodzisku Mazowieckim

Pokazy i eksperymenty naukowe, zabawy na żyroskopie, drony, planetarium astronomiczne oraz pokazy astronautyczne i wiele innych czeka na tych, którzy 19 września 2015 roku przyjdą na II Rodzinny Piknik Naukowy w Grodzisku Mazowieckim.

 • logo Działaj Lokalnie

Konkurs grantowy w ramach programu "Działaj lokalnie IX"

Stowarzyszenie Europa i My we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce ogłasza lokalny konkurs grantowy w ramach programu "Działaj lokalnie IX" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Młode organizacje pozarządowe na Mazowszu otrzymają dotacje na swój rozwój.

Program Funduszu Inicjatyw Obywatelskich „Mazowsze Lokalnie” przeznaczy blisko 235.000 zł na mikrodotacje dla młodych organizacji pozarządowych. Fundacje, stowarzyszenia oraz kluby sportowe (w tym uczniowskie) mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości od 1.500 do 5.000 zł.

 • 1% dla Stowarzyszenia Europa i My

Bezpłatne pomoc przy rozliczaniu 1% podatku w Stowarzyszeniu „Europa i My”

Wszystkich, którzy mają problem z wypełnieniem PITa zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy profesjonalnych księgowych, wolontariuszek Stowarzyszenia Europa i My. Do skorzystania z pomocy zapraszamy tych, którzy zdecydują się przekazać swój  1 procent podatku na wsparcie lokalnych działań.

Startuje Konkurs „FIO-Mazowsze Lokalnie” 2015

Fundacja Fundusz Współpracy, wspólnie ze Stowarzyszeniem BORIS i Stowarzyszeniem Europa i My, ogłasza nabór wniosków do drugiego konkursu na mikrodotacje dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i samopomocowych z terenu województwa mazowieckiego. Termin składania wniosków na Konkurs Inicjatywy Oddolne rozpoczyna się 16 marca, kolejny, na Rozwój Organizacji startuje 13 kwietnia br. W tym roku  operatorzy FIO-Mazowsze Lokalnie zdecydowali się wprowadzić nowe, rewolucyjne  założenia Konkursu.

Kawa, herbata i rozmowy o współpracy - spotkanie networkingowe organizacji pozarządowych i grup

W sobotni poranek, 21 lutego, przedstawiciele organizacji pozarządowych i grup nieformalnych spotkali się w biurze Stowarzyszenia Europa i My, aby porozmawiać o możliwościach współpracy.  Pierwsze tego typu spotkanie networkingowe połączone było ze wspólnym śniadaniem.

„Zasobne śniadanie” – spotkanie networkingowe organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z powiatu grodziskiego

W biurze Stowarzyszenia Europa i My przy ulicy 11 Listopada 28 w Grodzisku Mazowieckim w dniu 21 lutego odbędzie się spotkanie networkingowe dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z powiatu grodziskiego. Celem wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Europa i My jest pomoc  zainteresowanym w nawiązaniu współpracy, zdobycie informacji o możliwościach konkretnych organizacji i grup oraz wymiana potencjałów bez udziału środków finansowych.

Leader 2014-2020

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” zaprasza w dniu 17 lutego 2015 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Domu Kultury w Żabiej Woli ul. Warszawska 27 na spotkanie w sprawie środków unijnych z nowego Programu  Rozwoju  Obszarów  Wiejskich. Przyjdź z propozycjami w zakresie: pomysłów na tworzenie miejsc pracy, rozwój własnej firmy, małej infrastruktury, sposobów aktywizacji mieszkańców, szeroko pojętej innowacyjności.

Samuraje i roboty – inauguracja trzeciego semestru Nasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego

7 lutego rozpoczął się trzeci semestr Nasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego,  prowadzonego przez Stowarzyszenie Europa i My. Spotkanie miało charakter otwarty, tematem przewodnim była popularna robotyka. Pokaz zorganizowany w Szkole Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku zgromadził ponad setkę zainteresowanych.

 • Studenci UTW wracają na zajęcia

Czas na naukę, czas na aktywność! Studenci UTW wracają na zajęcia

Po przerwie semestralnej na zajęcia wracają studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład inaugurujący wiosenno-letni semestr pt. ”Sto lat aktywności” poprowadzi autorka książek, wydawczyni i, jak sama o sobie mówi, niepoprawna optymistka – Pani Joanna Szwalbe. Wykład odbędzie się 5 lutego o godzinie 15:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury.

Otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz wspierania i upowszechniania kultury fizycznej

Wójt Gminy Żabia Wola ogłasza otwarty konkurs ofert na:wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. „Zapobieganie uzależnieniom i patologiom społecznym poprzez organizację zajęć sportowo-wychowawczych dla dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych oraz z grup ryzyka.”

Otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym

Wójt Gminy Żabia Wola ogłasza otwarty konkurs ofert na: powierzenie realizacji zadania publicznego z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym pn. „Organizowanie działań opiekuńczo-wychowawczych, w szczególności dla rodzin dysfunkcyjnych i niewydolnych wychowawczo”.

Warsztat "Zarządzanie i współpraca z wolontariuszami"

Zapraszamy na kolejny warsztat dedykowany przedstawicielom organizacji pozarządowych i grup nieformalnych działającym w powiecie grodziskim. Warsztat "Zarządzanie i współpraca z wolontariuszami" odbędzie się 28 stycznia (środa) o godzinie 17:00 w biurze Stowarzyszenia Europa i My przy ulicy 11 Listopada 28 w Grodzisku Mazowieckim.

Kwartalnik

BIULETYN URZĘDU GMINY W ŻABIEJ WOLI

Odnośniki

Reklama

Gminny Portal Mapowy
Portal mapowy
Dom Kultury
-
Zwiazek Miedzygminny
Muzeum Zaby
Zwiazek Gmin Wiejskich
-
UE
EA
BW
ASI

Stopka

Lcznik odwiedzin

Jesteś 5818 osobą
na naszej stronie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 857 81 81 e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 9:00 - 18:00
wtorek-czwartek 8:00 - 16:00
piątek 8:00 - 15:00

Copyright

Copyright © 2009 - 2018 Gmina Żabia Wola    All rights reserved  |  powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.