OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY GMINY ŻABIA WOLA

Odnośniki

Imieniny

Łukasza, Kai, Leonii

Data

Niedziela 22 Kwietnia 2018

Wyszukiwarka

Odnośnik do BIP

Nawigacja

Menu

Odnośniki

Treść strony

ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ INTERNETOWĄ DOMU KULTURY W ŻABIEJ WOLI

Trwają prace końcowe nad udostępnieniem Państwu nowej odsłony internetowej Domu Kultury w Żabiej Woli.

Nową stronę znajda Państwo pod adresem:

 

http://dkzabiawola.pl

 

DANE ADRESOWE:

Dom Kultury w Żabiej Woli
ul. Warszawska 27,
96-321 Żabia Wola
tel.: (46) 857-82-60

e-mail: domkultury@zabiawola.pl
Adres strony internetowej: http://dkzabiawola.pl
Biuletyn Informacji Publicznej: https://www.e-bip.org.pl/domkultury

NIP: 838-13-22-117
REGON: 000957583


 

Zapraszamy na wernisaż Alicji Kolasy

Zapraszamy na Koncert Szopenowski!

Mieszkamy w jednej gminie, a często nie wiemy, co mamy za miedzą...

Informacja dla uczestników wakacyjnych warsztatów plastycznych

     Instruktor warsztatów ceramicznych, mających miejsce w poniedziałek, 20.07.2015 r. w siedzibie Domu Kultury w Żabiej Woli, pani Jola Czuksanow, zaprasza wakacyjnych Twórców ceramiki, w dniach 11 i 12 (wtorek i środa) sierpnia w godz. 17 - 19, do swojej pracowni "Zapole" ul. Polna 1, w Żabiej Woli, na bezpłatne poszkliwienie prac.
 
     Odbiór prac w Domu Kultury w godz. 9 - 17 od poniedziałku do piątku.

Powstanie Warszawskie - PAMIĘTAMY!

A może coś dla dzieci?

Zauroczeni dźwiękiem - po "Mazowszu w Koronie"...

     „W zabytkowym dworze szlacheckim z XIX wieku w Żabiej Woli, gdzie na pobliskim cmentarzu w Żelechowie spoczął w 1914 roku, zgodnie z ostatnia wolą, wybitny malarz Józef Chełmoński, organizujemy wraz z partnerami z Gminy Żabia Wola specjalny koncert pt. Z Kolbergiem po Afryce i Azji, z udziałem Marii Pomianowskiej i muzyków - jej Przyjaciół z Afryki, Azji i Europy, który ma szansę stać się wydarzeniem artystycznym. Będzie można na nim usłyszeć grane na oryginalnych instrumentach etnicznych (m.in. sarangi, kora, balafon, er-hu, suka biłgorajska, flety europejskie i azjatyckie, tabla) utwory z nowej płyty Marii Pomianowskiej...” – tak o niezwykłym wydarzeniu artystycznym, którego byliśmy świadkami w ostatni wtorek lipca, pisała Małgorzata Kalicińska – autor i koordynator festiwalu „Mazowsze w Koronie”, mającego swe miejsce w centrum Żabiej Woli.

     Żabiowolski dworek stał się tego wieczora miejscem łączącym ludzi i obyczaje. Profesor Maria Pomianowska i jej przyjaciele (z trzech kontynentów) – fenomenalni muzycy pełni pasji i radości ze wspólnego improwizowania – udowodnili wszystkim przybyłym, że żmudna praca, polegająca na docieraniu do źródeł muzycznej, polskiej tradycji, potrafi dać wspaniałe efekty. Prezentacja brzmienia dawnych instrumentów, których oglądanie „w akcji” jeszcze do niedawna było niemożliwe, wysoki poziom techniczny muzyków, zabawa słowem i muzyką, a także widoczna radość ze wspólnego muzykowania sprawiły, że dla publiczności koncert stał się swoistym „muzycznym esperanto” – każda nuta była wysłuchiwana z należną uwagą przez osoby o różnym pochodzeniu, wykształceniu oraz statusie społecznym. Nie dziwi zatem fakt, iż zwieńczeniem spotkania były gromkie brawa oraz bis, na który artyści wrócili już z garderoby (publiczność nie pozwoliła na zgodne z programem zakończenie spotkania).

     „Mazowsze w Koronie” pozostawiło po sobie mnóstwo fantastycznych doznań. Na kolejną ich porcję zapraszamy już w sobotę, 22 sierpnia – wówczas sale żabiowolskiego dworku wypełni muzyka Fryderyka Szopena… 

 

Mazowsze w Koronie 2015 - galeria

Wakacje z Kulturą

     W drugiej połowie lipca dzieci z terenu żabiowolskiej gminy wzięły udział w organizowanym przez Dom Kultury oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabiej Woli „Lecie z Kulturą”.

     Cykl spotkań rozpoczął się od zajęć ceramicznych. Każdy uczestnik mógł ulepić coś niezwykłego i ciekawego z gliny. Na dzieci czekało również kilka seansów filmowych, spektakl „Baltazar Bombka” oraz zajęcia z tworzenia zabawek. Każdego dnia uczestnicy mieli do dyspozycji gry planszowe, karty do gry (z których powstawały ciekawe budowle) oraz stół tenisowy. Zwieńczeniem każdego spotkania były zajęcia taneczne, na których nie można było się nudzić…

Wakacje z Kulturą 2015 - galeria

"Mazowsze w koronie" w żabiowolskim dworku!

"W zabytkowym dworze szlacheckim z XIX wieku w Żabiej Woli, gdzie na pobliskim cmentarzu w Żelechowie spoczął wybitny malarz Józef Chełmoński, organizujemy specjalny koncert pt. Z Kolbergiem po Afryce i Azji, z udziałem Marii Pomianowskiej i muzyków - jej Przyjaciół z Afryki, Azji i Europy, który ma szansę stać się wydarzeniem artystycznym. Będzie można na nim usłyszeć grane na oryginalnych instrumentach etnicznych ( m.in. sarangi, kora, balofon, er-hu, suka biłgorajska, flety europejskie i azjatyckie, tabla) utwory z nowej płyty Marii Pomianowskiej. Jest ona zapisem części wspaniałej, 30-letniej podróży muzycznej tej wybitnej polskiej artystki po krajach Afryki i Azji. Płyta dokumentuje niezwykłe muzyczne fuzje, afrykańsko – polskie i azjatycko – polskie, których istotę stanowią tradycja polskiej muzycznej kultury ludowej oraz muzyczne tradycje krajów odwiedzanych przez polską multiinstrumentalistkę w latach 2011-2014. 
Wszystko rozpoczęło się w Egipcie podczas tzw. Wiosny Ludów. Maria Pomianowska uczyła lokalną ludność wybranych mazowieckich pieśni i tańców. W lipcu br. chcemy wykorzystać obecność w naszym kraju niektórych muzyków z tych dalekich stron świata. Będzie to jedyny koncert Z Kolbergiem po Afryce i Azji Marii Pomianowskiej i jej Przyjaciół przewidziany w bieżącym roku w programie Festiwalu Mazowsze w Koronie" - te informacje od organizatora festiwalu są chyba najlepszą rekomendacją...

Wstęp WOLNY!

Zapraszamy na letnie zajęcia!

Karina Maria Kamizela w żabiowolskim dworku

     Siedemnastoletnia konecczanka, Karina Maria Kamizela, koncertowała w połowie czerwca w żabiowolskim dworku. Jej występ poprzedzony został pokazem umiejętności uczestników zajęć gry na flecie prostym, pobierających nauki w Domu Kultury w Żabiej Woli. Na scenie zagościli również młodzi fleciści, skupieni w grodziskim "Sonitusie".

     Dzieci i młodzież oraz licznie zgromadzona publiczność zostali urzeczeni wspaniałym popisem umiejętności nastoletniej zdobywczyni Grand Prix oraz pierwszego miejsca w zeszłorocznych ogólnopolskich przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej. Gratulując niesamowitych zdolności popartych bardzo ciężką pracą mamy nadzieję, że wśród młodych żabiowolan znajdzie się osoba, która za kilka lat zagra tak wyśmienity koncert w swojej małej Ojczyźnie...

Święto Fletu 2015 - galeria

Nasza wakacyjna propozycja...

Zapraszamy na zajęcia taneczne!

Dziękujemy!

Zapraszamy na wernisaż!

Zapraszamy na wykład!

Informacja o zmianie godzin pracy Domu Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej i Mini Muzeum Żaby

     Zawiadamiamy, że Dom Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli oraz (Mini) Muzeum Żaby w dniach: 4.06.2015 r. - 7.06.2015 r. będą nieczynne.

     Za utrudnienia przepraszamy.

 

Festyn Żabiowolski tuż tuż...

Święto Fletu...

Zapraszamy na warsztaty poświęcone dramie!

  • Niekoniecznie DRAMAtyczny apel do wszystkich Pań, które chcą poświęcić swój wolny czas na poznanie "od kuchni" zasad rządzących dramą...


Zapraszamy na Turniej!

Zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim!

     Wszystkich uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Żabia Wola zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim "Wiersze, wierszyki". 

     Szczegóły dotyczące konkursu w poniższym regulaminie.

Zmiana godzin zajęć tańca nowoczesnego!

     Zawiadamiamy, że ze względu na przygotowania związane z lokalem wyborczym zajęcia z tańca nowoczesnego w piątek, 8 maja, SĄ ODWOŁANE. 
 
     Dodatkowe zajęcia przygotowujące do występu w dniu 14 czerwca odbędą się w czwartki, 14 i 21 maja, w godzinach: 17:00 - 19:30.

Maluchowo na BIS!

Coś dla Mam...

  • Zapraszamy na spotkania Klubu Mam! Szczegóły pod podanym na plakacie numerem telefonu.

Zapraszamy na Żabiowolski Rajd Rowerowy!

Informacja o zmianach w godzinach pracy Domu Kultury w Żabiej Woli

Informujemy iż w dniach: 1 - 3 maja 2015 roku Dom Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna i (Mini) Muzeum Żaby będą nieczynne.

Za utrudnienia przepraszamy.

Może na decoupage?

Wesołych Świąt!

Informacja dotycząca zajęć prowadzonych w Domu Kultury

     Informujemy, że z uwagi na przerwę świąteczną w dniach 2.04.2015 r. - 7.04.2015 r. nie odbędą się zaplanowane na ten czas zajęcia prowadzone przez naszych instruktorów.

 

Zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny!

"Rozmaitości" na sztalugach...

     W pierwszą środę marca w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabiej Woli otwarta została wystawa prac Anety Szymańskiej - uczestniczki organizowanych przez żabiowolski Dom Kultury zajęć malarstwa i rysunku. Instruktor zajęć, Olga Langowska, wypowiadała się w bardzo pozytywny sposób o dokonaniach swojej uczennicy. N otwarciu wystawy obecne były również m.in.: wójt gminy, Halina Wawruch, dyrektor Domu Kultury, Aleksandra Liwińska oraz kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej, Halina Krajewska.

     Jak wspomina sama autorka:

     Nigdy nie kształciłam się w kierunku plastycznym. Moje zainteresowanie malarstwem rozpoczęło się kilka lat temu dzięki wsparciu i opiece pani Olgi Langowskiej.

     Od początku zafascynowana byłam impresjonizmem i pracami Vincenta Van Gogha, czego owocem były moje obrazy: ,,Statki” i ,,Lawenda”.

     Odkryłam też twórczość Leonida Afremona, współczesnego malarza białoruskiego.

     Urzekła mnie w nich niesamowita struktura kładzenia farby i kolory. Wpłynęło to na dalsze moje prace, w których jako narzędzia używałam szpachelki malarskiej. Sprawiło to, że obrazy nie mają jednolitej faktury farby - są wręcz odstające od płótna, co daje oryginalną perspektywę postrzegania tematyki obrazu. Obrazy: „W ogień ”, ,,W deszczu”, ,,Most Brooklyński” są przykładami moich prac malowanych tą techniką  i w niej czuję się najlepiej.

     Liczymy na pochlebne opinie pierwszej wystawy prac autorstwa Anety Szymańskiej oraz na kontynuację przygody z farbą i pędzlem...

Wystawa Anety Szymańskiej 2015 - galeria

 

Nowa wystawa w żabiowolskim dworku!

Zapraszamy do teatru!

Do zobaczenia...

  • .

Ferie, ferie... i po feriach...

     Pierwszy tydzień ferii zimowych nie był "zimowy" - zabrakło śniegu i mrozu. Dom Kultury w Żabiej Woli wraz z Gminną Biblioteką Publiczną nie pozwolili jednak na nudę odwiedzającym żabiowolski dworek dzieciom! Oprócz tradycyjnego lodowiska oraz seansu kinowego zaproponowaliśmy w tym roku również warsztaty ceramiczne, spektakl teatralny "Kozucha Kłamczucha oraz - po raz pierwszy - zajęcia cyrkowe!

Ferie z Kulturą 2015 - galeria

 

Wystawa pani Izy Wicińskiej otwarta!

     Każdy, kto chociaż przez chwilę miał do czynienia z obrazami największego malarza naszego regionu, powinien przyjść do naszej czytelni! Gościmy w niej wystawę p. Izy Wicińskiej pt. "Rzecz o Józefie Chełmońskim". Porównanie oryginałów z reprodukcjami wykonanymi ponad sto lat później świadczy nie tylko o niezwykłym talencie Artystki, ale także o jej dużym poczuciu lokalnego patriotyzmu, czego dowodem jest pozorne kopiowanie dokonań Józefa Chełmońskiego przy jednoczesnym przefiltrowaniu każdego pociągnięcia pędzlem przez własną osobowość...

     Dziękujemy, pani Izo, za tę bardzo ważną - również dla nas - wystawę...

Wystawa Izy Wicińskiej 2015 - galeria

 

"Boskie" występy naszych najmłodszych...

     Tuż przed feriami dzieci ze szkół podstawowych w Skułach i Józefinie wzięły udział w corocznych "Jasełkowych Zmaganiach". Widzieliśmy wspaniałe tańce z Vivaldim w tle oraz ciekawe przedstawienia. Każde dziecko otrzymało skromny, słodki upominek jako dowód wdzięczności za ogromny wkład pracy w przygotowanie przedstawienia.

Jasełkowe Zmagania 2015 - galeria

Kolędowy czas...

     W ostatnią niedzielę żabiowolski dworek prawie pękał w szwach! Swoją "premierę koncertową" miała grupa grająca na fletach prostych, zespół wokalny kierowany przez Zbigniewa Sękulskiego (który również dał krótki pokaz swoich umiejętności) oraz dzieci z słubickiej świetlicy "Motyle". Nie brakło również wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (dziękujemy za szczodrosć!) oraz tradycyjnego skromnego poczęstunku, przygotowanego przez pracowników Domu Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej.

     Czy warto było poświęcić godzinkę w niedzielne popołudnie, by do nas przyjść? Niech żałują ci, których w tym czasie zabrakło w sali głównej żabiowolskiego dworku...

Kolędowanie 2015 - galeria

 

Zapraszamy na "Ferie z Kulturą 2015"!

Pokolędujemy?

Zmiana godzin pracy Domu Kultury i Gminnej Biblioteki Publiczne w pierwszym tygodniu ferii zimowych

     Z uwagi na organizowane przez Dom Kultury oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabiej Woli ferie zimowe dla dzieci i młodzieży z terenu gminy w pierwszym tygodniu ferii zmianie ulegają godziny otwarcia placówek.

     Dom Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli w dniach: 19.01.2015 - 23.01.2015 roku będą czynne w godzinach: 14:00 - 17:00.

     Za utrudnienia przepraszamy.

Kwartalnik

BIULETYN URZĘDU GMINY W ŻABIEJ WOLI

Odnośniki

Reklama

Gminny Portal Mapowy
Portal mapowy
Dom Kultury
-
Zwiazek Miedzygminny
Muzeum Zaby
Zwiazek Gmin Wiejskich
-
UE
EA
BW
ASI

Stopka

Lcznik odwiedzin

Jesteś 4564 osobą
na naszej stronie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 857 81 81 e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 9:00 - 18:00
wtorek-czwartek 8:00 - 16:00
piątek 8:00 - 15:00

Copyright

Copyright © 2009 - 2018 Gmina Żabia Wola    All rights reserved  |  powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.