OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY GMINY ŻABIA WOLA

Odnośniki

Imieniny

Joanny, Marii, Zuzanny

Data

Czwartek 24 Maja 2018

Wyszukiwarka

Odnośnik do BIP

Nawigacja

Menu

Odnośniki

Treść strony

Kolejna ,,schetynówka’’ ukończona!

Mamy przyjemność poinformować o oddaniu do użytku kolejnej inwestycji drogowej Gminy Żabia Wola. Zakończyliśmy właśnie  przebudowę ulicy Pałacowej relacji Skuły – Bartoszówka – Grzegorzewice. Firma MABAU Polska Sp. z o. o. zrealizowała prace polegające na  wykonaniu jezdni o nawierzchni bitumicznej na podbudowie tłuczniowej oraz poboczy, chodników i zjazdów na posesje zlokalizowane przy przedmiotowej drodze a także odwodnienia poprzez rowy. Realizacja projektu stworzyła ważny ciąg komunikacyjny o znaczeniu ponadlokalnym. Rozbudowa ciągu, podniosła jakość infrastruktury drogowej, zwiększając spójność komunikacyjną poprzez połączenie drogi gminnej z drogami powiatowymi i pośrednio z drogą wojewódzką. Wybudowanie chodników przyczyniło się do oddzielenia ruchu pieszego od kołowego a także zwiększenia bezpieczeństwa pieszych, a szczególnie dzieci i młodzieży uczęszczających tą drogą do szkoły, świetlicy środowiskowej i boiska. Budowa urządzeń bezpieczeństwa w ramach stałej organizacji ruchu znaków drogowych pionowych i poziomych, korzystnie wpłynęła na podniesienie czytelności komunikacyjnej i przyczyniła się do wypełnienia zasady drogi samotłumaczącej. Koszt zadania inwestycyjnego 1.969.674,01 zł  zostanie w 50% sfinansowany ze środków Krajowego Programu Wieloletniego pn. „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”.

Ruszamy z budową ,,Schetynówki’’

Gmina Żabia Wola wraz z nadchodzącą wiosną i sprzyjającą aurą przystępuje do kolejnych prac drogowych. Niebawem zaczniemy  przebudowę ulicy Pałacowej relacji Skuły-Grzegorzewice. Przebudowany zostanie odcinek  1. 965km. Wykonawcą wyłonionym w procedurze przetargowej jest przedsiębiorstwo MABAU Polska Sp. z o.o. z Szymanowa  zaś pieniądze na ten cel zapewniono w połowie z  budżetu Gminy Żabia Wola oraz z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Stan techniczny tej drogi od dłuższego czasu pozostawiał wiele do życzenia, jednak z braku funduszy nie mogliśmy przystąpić do budowy, teraz gdy mamy już pieniądze, pozostaje tylko powiedzieć ,,Aby jeździło się lepiej’’.

Kwartalnik

BIULETYN URZĘDU GMINY W ŻABIEJ WOLI

Odnośniki

Reklama

Gminny Portal Mapowy
Portal mapowy
Dom Kultury
-
Zwiazek Miedzygminny
Muzeum Zaby
Zwiazek Gmin Wiejskich
-
UE
EA
BW
ASI

Stopka

Lcznik odwiedzin

Jesteś 1767 osobą
na naszej stronie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 857 81 81 e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 9:00 - 18:00
wtorek-czwartek 8:00 - 16:00
piątek 8:00 - 15:00

Copyright

Copyright © 2009 - 2018 Gmina Żabia Wola    All rights reserved  |  powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.