OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY GMINY ŻABIA WOLA

Odnośniki

Imieniny

Mateusza, Jonasza, Hipolita

Data

Czwartek 21 Września 2017

Wyszukiwarka

Odnośnik do BIP

Menu

Odnośniki

Treść strony

Kolejna ,,schetynówka’’ ukończona!

Mamy przyjemność poinformować o oddaniu do użytku kolejnej inwestycji drogowej Gminy Żabia Wola. Zakończyliśmy właśnie  przebudowę ulicy Pałacowej relacji Skuły – Bartoszówka – Grzegorzewice. Firma MABAU Polska Sp. z o. o. zrealizowała prace polegające na  wykonaniu jezdni o nawierzchni bitumicznej na podbudowie tłuczniowej oraz poboczy, chodników i zjazdów na posesje zlokalizowane przy przedmiotowej drodze a także odwodnienia poprzez rowy. Realizacja projektu stworzyła ważny ciąg komunikacyjny o znaczeniu ponadlokalnym. Rozbudowa ciągu, podniosła jakość infrastruktury drogowej, zwiększając spójność komunikacyjną poprzez połączenie drogi gminnej z drogami powiatowymi i pośrednio z drogą wojewódzką. Wybudowanie chodników przyczyniło się do oddzielenia ruchu pieszego od kołowego a także zwiększenia bezpieczeństwa pieszych, a szczególnie dzieci i młodzieży uczęszczających tą drogą do szkoły, świetlicy środowiskowej i boiska. Budowa urządzeń bezpieczeństwa w ramach stałej organizacji ruchu znaków drogowych pionowych i poziomych, korzystnie wpłynęła na podniesienie czytelności komunikacyjnej i przyczyniła się do wypełnienia zasady drogi samotłumaczącej. Koszt zadania inwestycyjnego 1.969.674,01 zł  zostanie w 50% sfinansowany ze środków Krajowego Programu Wieloletniego pn. „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”.

Ruszamy z budową ,,Schetynówki’’

Gmina Żabia Wola wraz z nadchodzącą wiosną i sprzyjającą aurą przystępuje do kolejnych prac drogowych. Niebawem zaczniemy  przebudowę ulicy Pałacowej relacji Skuły-Grzegorzewice. Przebudowany zostanie odcinek  1. 965km. Wykonawcą wyłonionym w procedurze przetargowej jest przedsiębiorstwo MABAU Polska Sp. z o.o. z Szymanowa  zaś pieniądze na ten cel zapewniono w połowie z  budżetu Gminy Żabia Wola oraz z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Stan techniczny tej drogi od dłuższego czasu pozostawiał wiele do życzenia, jednak z braku funduszy nie mogliśmy przystąpić do budowy, teraz gdy mamy już pieniądze, pozostaje tylko powiedzieć ,,Aby jeździło się lepiej’’.

Kwartalnik

BIULETYN URZĘDU GMINY W ŻABIEJ WOLI

Odnośniki

Reklama

Gminny Portal Mapowy
Dom Kultury
-
szansa
-
-
-
-
-

Stopka

Lcznik odwiedzin

Jesteś 1299 osobą
na naszej stronie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 857 81 81 e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 9:00 - 18:00
wtorek-czwartek 8:00 - 16:00
piątek 8:00 - 15:00

Copyright

Copyright © 2009 - 2017 Gmina Żabia Wola    All rights reserved  |  powered by netadmin 7.01

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.