OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY GMINY ŻABIA WOLA

Odnośniki

Imieniny

Wojciecha, Jerzego, Gerarda

Data

Poniedziałek 23 Kwietnia 2018

Wyszukiwarka

Odnośnik do BIP

Nawigacja

Menu

Odnośniki

Treść strony

Unieszkodliwianie azbestu w 2013 r. zakończone

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że w dniu 30.11.2013 r. zakończono realizację zadania "Usuwania wyrobów/odpadów (demontaż, transport i utylizacja) zawierających azbest z terenu Gminy Żabia Wola w 2013r dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie  24 884,63 zł". 


 

Usuwanie azbestu. Zapraszamy do składania wniosków

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że Gmina Żabia Wola po raz kolejny realizowała program Usuwania wyrobów/odpadów (demontaż, transport i utylizacja) zawierających azbest z terenu Gminy Żabia Wola w 2013 r. dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie  24 884,63 zł. Jest to jednocześnie całkowity koszt zadania. Po udzieleniu zamówienia publicznego wyłoniony został wykonawca zadania, jest nim Przedsiębiorstwo Wywozy Nieczystości Stałych „ ALMAX” Sp. z o.o, ul. Wrocławska 3, 26-600 Radom


 

Demontaż i utylizacja azbestu

Likwidacja azbestu w Gminie Żabia Wola jest prowadzona sukcesywnie od kilku lat. Skutecznie co roku zmniejszamy ilość tych wyrobów wbudowanych w obiektach na terenie naszej Gminy. Azbest występuje pod różnymi postaciami ociepla ściany, stanowi pokrycie dachowe lub jest składowany na posesjach. Jest to materiał trwały, jednak stanowi śmiertelne zagrożenie. Azbestowe włókna rozpylone w powietrzu i wdychane, są przyczyną śmiertelnych chorób. W trosce o zdrowie i życie naszych mieszkańców oraz poprawę stanu środowiska naturalnego Gmina zrealizowała w b. r. kolejny projekt p.n. „Usuwanie wyrobów/odpadów (demontaż, zbiórka, transport i utylizacja) zawierających azbest”. Przedsięwzięcie było możliwe dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na działania z zakresu usuwania i unieszkodliwiania azbestu. Jednak inwentaryzacja wyrobów azbestowych na terenie Gminy wykonała istnienie w przybliżeniu 268 243,5m2 wyrobów z czego w b. r. usunięto 9649,3 m2, wobec czego działania przyczyniające się do likwidacji i utylizacji azbestu będą nadal kontynuowane. Zachęcamy właścicieli posesji, na których występują wyroby azbestowe do uczestnictwa w projekcie jego likwidacji.

Ewa Taras
Kierownik w Referacie GKiI

  • Płyty eternitu przygotowane do odbioru...
  • Demontaż pokrycia dachowego z eternitu.

Kwartalnik

BIULETYN URZĘDU GMINY W ŻABIEJ WOLI

Odnośniki

Reklama

Gminny Portal Mapowy
Portal mapowy
Dom Kultury
-
Zwiazek Miedzygminny
Muzeum Zaby
Zwiazek Gmin Wiejskich
-
UE
EA
BW
ASI

Stopka

Lcznik odwiedzin

Jesteś 2233 osobą
na naszej stronie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 857 81 81 e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 9:00 - 18:00
wtorek-czwartek 8:00 - 16:00
piątek 8:00 - 15:00

Copyright

Copyright © 2009 - 2018 Gmina Żabia Wola    All rights reserved  |  powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.