OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY GMINY ŻABIA WOLA

Odnośniki

Imieniny

Łukasza, Kai, Leonii

Data

Niedziela 22 Kwietnia 2018

Wyszukiwarka

Odnośnik do BIP

Nawigacja

Menu

Odnośniki

Treść strony

Szkolenie z zasad przyznawania płatności bezpośrednich

  • szkolenie z zakresu zasad przyznawania płatności...

Wycofanie z rynku owoców lub warzyw

Agencja Rynku Rolnego  przyjmuje powiadomienia dotyczące zamiaru przeprowadzenia wycofania z rynku owoców lub warzyw nie przeznaczonych do sprzedaży. Producenci rolni, którzy chcieliby skorzystać z możliwości wycofania mogą składać powiadomienia do właściwych, ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę powiadamiającego, Oddziałów Terenowych Agencji Rynku Rolnego na załączonym formularzuProducenci z terenu woj. mazowieckiego składają powiadomienia w: Oddziale Terenowym Agencji Rynku Rolnego w Warszawie Al. J. Waszyngtona 146, 04-076 Warszawa

  • KRUS

ROLNIKU - śpiesz się powoli...!

Prace na polu trwają wiele miesięcy. Aby uzyskać wysokie plony rolnicy orzą ziemię, bronują, nawożą pola, sieją zboża i tak rok w rok. Lipiec i sierpień to okres najintensywniejszej pracy na wsi. Rozpoczyna się okres zbiorów - koszenie zboża a potem prasowanie i zwożenie słomy z pól. Wszystko prędko, by uciec przed deszczową pogodą, która pogorszy zbiory i opóźni żniwa.
Jak co roku chcemy przypomnieć wszystkim rolnikom, aby w tym gorącym okresie nie zapominali o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych.

Szacowania szkód w gospodarstwach rolnych

Urząd Gminy w Żabiej Woli informuje o złożeniu do Wojewody Mazowieckiego wniosku o zatwierdzenie Terenowej Komisji w sprawie szacowania szkód w gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi: przymrozki wiosenne (04-05-05-2014r.). Poszkodowani rolnicy proszeni są o składanie typowych wniosków (5 stron) o oszacowanie strat w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.05.2014r.

Młody rolnik 2014

Młodzi rolnicy mogą liczyć na wsparcie w ramach programu młody rolnik 2014 z PROW 2007-2013. Pieniędzy z uruchomionego w tym roku działania ma wystarczyć dla 7-10 tyś. rolników. Pieniądze na ten cel mają zostać przesunięte z działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”. Wnioski jak zawsze obsłuży Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Kwota, która zostanie przyznana z programu młody rolnik 2014 w 70% będzie musiała być przeznaczona na realizację inwestycji zgodnie z zaplanowanym biznesplanem.

Dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego

Od 15 stycznia do 25 czerwca 2014 r. można ubiegać się w Agencji Rynku Rolnego o dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie, dotyczące materiału siewnego - zbóż ozimych i jarych, roślin strączkowych i ziemniaka - zakupionego i zużytego do siewu lub sadzenia w terminie od dnia od 15 lipca 2013 r. do 15 czerwca 2014 r.

Kwartalnik

BIULETYN URZĘDU GMINY W ŻABIEJ WOLI

Odnośniki

Reklama

Gminny Portal Mapowy
Portal mapowy
Dom Kultury
-
Zwiazek Miedzygminny
Muzeum Zaby
Zwiazek Gmin Wiejskich
-
UE
EA
BW
ASI

Stopka

Lcznik odwiedzin

Jesteś 4437 osobą
na naszej stronie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 857 81 81 e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 9:00 - 18:00
wtorek-czwartek 8:00 - 16:00
piątek 8:00 - 15:00

Copyright

Copyright © 2009 - 2018 Gmina Żabia Wola    All rights reserved  |  powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.