OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY GMINY ŻABIA WOLA

Odnośniki

Imieniny

Joanny, Marii, Zuzanny

Data

Czwartek 24 Maja 2018

Wyszukiwarka

Odnośnik do BIP

Nawigacja

Menu

Odnośniki

Treść strony

Wesołych Świąt!

Harmonogram pracy Domu Kultury w okresie świątecznym

Zawiadamiamy, że Dom Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli oraz (Mini) Muzeum Żaby w dniach: 22.12.2014 r. - 6.01.2015 r. będą czynne w dni robocze w godzinach: 12:00 - 17:00. 

W Wigilię oraz dni świąteczne ww. placówki będą nieczynne.     

Zajęcia gry na flecie prostym rozpoczęte!

     Z radościa informujemy, że mamy grupę podstawową, która w naszym Domu Kultury rozpocznie naukę gry na flecie prostym! Zajęcia będą odbywać się w piątki, w godzinach: 15:30 - 16:30.

     Prosimy rodziców o podpisanie instrumentów imieniem i pierwszą literą nazwiska dziecka (najlepiej lakierem do paznokci). Futerały podpisujemy markerem - pełne imię i nazwisko. Instrukcję zachowujemy w futerale. Prosimy również o wyposażenie dziecka w segregator z 60 koszulkami oraz plakietkę lub przypinkę z imieniem dziecka. 

     Ważne jest również to, by dzieci ćwiczyły w domu na stojąco, wykorzystując pulpit do nut.

     Zapraszamy na zajęcia!

Zapraszamy na wystawę prac Jolanty Rychlińskiej!

   Mamy u siebie prawdziwą perełkę - pierwszą wystawę obrazów Jolanty Rychlińskiej - mieszkanki naszej gminy, która swoją przygodę z pedzlem i sztalugą zaczęła... przed rokiem na naszych zajęciach! Nasze zdjęcia nie oddadzą kolorów i prawdziwej wartości tego, co możecie zobaczyć na żywo w naszej czytelni!

    Nie możecie tego przegapić!

Wystawa Jolanty Rychlińskiej - galeria

 

A u nas się dzieje...

     Od początku października rozpoczęliśmy cykl zajęć dla mieszkańców gminy. Nasza oferta, skierowana zarówno do najmłodszych, jak i najstarszych żabiowolan, cieszy się duzą popularnością.

     W poniedziałki i środy w naszej kawiarence spotykają się członkowie koła brydżowego, by przy kwadratowych stołach z zielonymi obrusami odtworzyć klimat jednej z najciekawszych gier karcianych. Wszyscy, którzy chcą poznać jej tajniki lub spróbować sił w grze z innymi, zapraszamy do udziału w spotkaniach.

     Wszystkich posiadających talent muzyczny zapraszamy do udziału w zajęciach gry na gitarze, instrumentach klawiszowych, zespołu wokalno - instrumentalnego oraz nowoutworzonej grupy uczącej się gry na fletach prostych. Spotkania poszczególnych grup oraz lekcje indywidualne cieszą się duzą popularnością wśród dzieci i młodzieży.

     Dla osób lubiących tworzyć coś ze wszystkiego i mających ochotę stworzyć własne rękodzieło, Dom Kultury ma ofertę nie do pogardzenia! Decoupage, quilling, recycling artystyczny, haftowanie, scrapbooking - ciekawe, inspirujące i uczące kreatywności zajęcia skupiają w naszym Domu Kultury ponad stu młodych artystów. Ci, którzy lubią malować, również znajdą coś dla siebie - nasze zajęcia rysunku i malarstwa dla dzieci, młodzieży i dorosłych przyniosły już pierwsze efekty w postaci wspaniałych wystaw obrazów namalowanych przez uczestników "spotkań przy sztaludze". 

     Osoby lubiące aktywny tryb życia znajdują u nas nie tylko ścieżki parkowe i siłownie zewnętrzne, ale przede wszystkim zajęcia sportowe - aerobik, zajęcia aktywności ruchowej, samoobrona dla dzieci. Dom Kultury jest również organizatorem (lub współorganizatorem) wielu imprez promujących aktywność, m.in. Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy, rajdów rowerowych, wakacyjnej ligi sportowej itp. Nie bez znaczenia w tym względzie jest również wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć tańca nowoczesnego dla dzieci i młodzieży, bardzo popularnego wśród młodych mieszkańców żabiowolskiej gminy.

     Najstarsi (niekoniecznie duchem!) od lat spotykają się w Kole Seniora. Wycieczki, rozmowy, zabawa, ciekawe spotkania oraz kultywowanie tradycji - to główne atrakcje seniorowych spotkań. Najmłodsi (samodzielni) odwiedzają nasze sale w środy, podczas spotkań w Maluchowie. Tańce, zabawy, zajęćia ogólnorozwojowe, teatrzyki, wizyty zaproszonych gości... 

     Dla osób chcących zainwestować w umiejętności językowe swe sale otwiera szkoła języków obcych, która codziennie, od 15:00 do 21:00 uczy wszystkich, niezależnie od wieku i stopnia znajomości języka obcego. Szczegóły - najlepiej u źródła :). 

     Dom Kultury tylko z ulicy wygląda na stary, zabytkowy dworek. W środku tętni życiem! Zabawa, radość, duma i uśmiech nie sa mu obce. Choćby dlatego jego progi co tydzień przekracza kilka tysięcy stóp różnej wielkości...

Nasze zajęcia - galeria

 

Zapraszamy na pierwsze zajęcia gry na flecie prostym!

Niech żyje bal!

     Od lat nasz Klub Seniora pokazuje, jak pięknie można sie bawić, niezależnie od wieku i doświadczenia życiowego. 

     Koniec października spędziliśmy na spotkaniu w Domu Kultury. Radości było co niemiara! Dołączyli do nas nowi Seniorzy (nowopasowani!), którzy - jak się szybko okazało - poczuli się w naszym towarzystwie niczym ryby w wodzie! Wszyscy przyzliśmy w niecodziennych, kolorowych strojach balowych: wątkiem głównym były ciekawe nakrycia głowy. 

     Już nie możemy doczekać się Andrzejek, które w tym roku będą nieco wcześniej...

Jesienny bal Seniorów - galeria

Czerwony Kapturek trafił do... Maluchowa!

     Tego jeszcze nie było! Czerwony Kapturek, zamaist do domku babci, trafił do naszego Domu Kultury i spotkał tam dzieci, bawiace się w Maluchowie! Interaktywne przedstawienie zaangażowało dzieci do współtworzenia znanej im akcji utworu.

     Żywy, wesoły i pozbawiony przemocy spektakl uczył posłuszeństwa wobec rodziców i przestrzega przed zbytnią ufnością wobec nieznajomych oraz przybliżył widzom piękno lasu i całej przyrody. Dzieci przypomniały sobie, jak należy zachowywać się w lesie, aby nie szkodzić jego mieszkańcom i pięknu natury. 

     To była wspaniała niespodzianka!

Czerwony Kapturek w Maluchowie - galeria

 

Tworzymy dziecięcy zespół muzyki dawnej!

Nowy Rok Seniorowy uważamy za otwarty!

     Po wakacyjnej przerwie nasi Seniorzy zainaugurowali nowy rok seniorowy. Pierwsze ze spotkań odbyło się w Grzegorzewicach. Organizatorem wyjazdu był Dom Kultury w Żabiej Woli.

    Spotkanie przebiegło w przyjemnej wesołej atmosferze. Nie zabrakło śmiechu, tańców, rozmów i dobrej muzyki. Kilkugodzinna zabawa sprawiła, że nasi Seniorzy wracali do swoich domów w bardzo dobrych humorach.

Spotkanie Seniorów w Grzegorzewicach 2014 - galeria

Powrót do tradycji...

     Żabiowolski Dom Kultury pomimo upływu czasu nie stracił zbyt wiele ze swego ponadczasowego uroku. Piętrowy budynek z parą „wolich oczek” w dachu i kolumnami witającymi wszystkich chcących przekroczyć jego progi stał się elementem naszego krajobrazu, chętnie odwiedzanym przez mieszkańców gminy choćby z uwagi na różnorodność zajęć prowadzonych przez Dom Kultury i popularność księgozbioru Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabiej Woli.  Do pełni szczęścia brakowało tu jednak miejsca, w którym żabiowolanie mogliby usiąść i odpocząć w cieniu parkowych drzew, dzieci – spędzić czas na zabawie, zaś nastolatki – na romantycznych rozmowach.

     W tym roku postanowiono to zmienić. Inwestycję w przystosowanie otoczenia Domu Kultury do potrzeb jego mieszkańców zaplanowano z rozmachem – na miejscu archaicznego „trzepaka i opony do huśtania” pojawił się profesjonalny plac zabaw, zaopatrzony w drewniane huśtawki, zjeżdżalnię, piaskownicę. Starsi znajdą tu również miejsce dla siebie – specjalne miejsca do gry w warcaby i szachy oraz urządzenia służące do poprawy kondycji fizycznej będą do ich dyspozycji. Stare i częściowo zdewastowane ławki przy scenie zmieniono na piękne, drewniano – metalowe. Nawiązując do tradycji mających swe korzenie jeszcze w czasach, gdy dworkiem zarządzał p. Wojciechowski, przez teren Domu Kultury poprowadzono alejki (z ławeczkami i koszami na śmieci). Odnowa nie ominęła również  flory oraz instalacji oświetleniowej – świeżo posadzone krzewy i drzewa, zieleń, nowe latarnie oraz wizualizacja budynku pozwolą na wyłonienie romantycznego ducha naszej placówki. Niejako „przy okazji” zdemontowano płot oddzielający teren od ulicy Warszawskiej i poprowadzono jedną z alejek w stronę przystanku autobusowego.

     Inwestycja, której koszt wynosi ok. 760 tys. zł., jest współfinansowana z funduszu PROW (prawie 400 tys. zł.). Po dokonaniu odbioru technicznego (przełom października i listopada br.) nasz Dom Kultury z całą pewnością stanie się bardzo atrakcyjnym miejscem, podnoszącym znacznie walor turystyczny żabiowolskiej gminy.

Przebudowa terenu wokół Domu Kultury 2014 - galeria

 

"Święto Chleba" w nowej aranżacji.

     Pierwsza niedziela września wielu mieszkańcom żabiowolskiej gminy kojarzy się z lokalnym „Świętem Chleba” – gminnymi dożynkami.. W tym roku – co nie jest tradycją – od rana towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda, pozwalająca mieszkańcom na swobodne uczestnictwo w uroczystościach.   

     Dożynki rozpoczęły się uroczystą mszą świętą, mającą miejsce w kościele parafialnym pw. Św. Piotra i Pawła w Skułach. Proboszcz parafii, ks. Sławomir Bogdanowicz, w trakcie nabożeństwa poświęcił chleby oraz wieńce dożynkowe. Uroczystość uświetnił występ orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej ze Mszczonowa oraz popisy grupy mażoretek.

     Uroczystość na terenie żabiowolskiego Domu Kultury rozpoczął kolorowy korowód, prowadzony przez starostów dożynkowych (p. Anna Pawlak z Petrykóz oraz p. Henryk Kłosiewicz, reprezentujący Piotrkowice). Po powitaniu wszystkich przez gospodarzy: Wójta Gminy, Halinę Wawruch oraz Przewodniczącego Rady Gminy, Mirosława Bieganowskiego, chleb dożynkowy został podzielony między przybyłych na uroczystość mieszkańców gminy oraz zaproszonych gości (m.in. starostę grodziskiego, Marka Wieżbickiego). 

     Po zakończeniu oficjalnej części imprezy na scenie zagościł zespół folklorystyczny „Radlanie”, który pokazał kilka nowych układów tanecznych. Kolorowe stroje, radosne śpiewy i tańce podobały się zgromadzonej przed sceną publiczności. Z nie mniejszą radością powitano znany z niesamowitego poczucia humoru i zdolności scenicznych kabaret „Nowaki”, bawiący do łez przez ponad godzinę. Zespół coverowy „Al Capone Band” pokazał swoje umiejętności wokalno – instrumentalne. Występ dzieci i młodzieży, skupionej w działającym w Domu Kultury zespole tańca nowoczesnego, spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem zgromadzonej przed sceną publiczności.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również przeprowadzone na terenie Domu Kultury zawody siłowe. Widok siłaczy, biorących udział w specyficznych konkurencjach (przewracanie opon, podnoszenie samochodu etc.) przyciągnął wielu kibiców, dopingujących swoich faworytów. Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary, wręczone przez Gospodarza Gminy.

     Tegoroczne „Święto Chleba” jest już historią. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę, przychylne słowo i uśmiechy na twarzach. Cieszymy się, że jako organizatorzy najważniejszej uroczystości na terenie naszej gminy możemy spełnić Państwa oczekiwania.

Święto Chleba 2014 - galeria

 

 

Wykaz zajęć odbywających się w Domu Kultury w Żabiej Woli w roku szkolnym 2014/2015

Terminarz zajęć organizacyjnych w Domu Kultury w roku szkolnym 2014/2015

Zapraszamy na "Święto Chleba 2014"!

Wystawa Sandry Jędrys w żabiowolskim dworku!

     Dobre oko, wprawna ręka, młodość i pasja - to przemawia za promowaniem prac młodej artystki z żabiowolskiej gminy. W lipcu gościliśmy prace Sandry Jędrys w naszej sali wystawowej. Gratulujemy talentu i prosimy o więcej!

Wystawa Sandry Jędrys 2014 - galeria

Pracowite wakacje

     To nie monstrualne krety, lecz sprzęt budowlany... Tak wygląda obecnie teren Domu Kultury w Żabiej Woli! Już niedługo będzie można zobaczyć efekty - wzbogacimy się o oświetlenie, nowe ławeczki pozwolą dorosłym w pełni korzystać z dobrodziejstw parku, zaś najmłodsi szybko docenią zalety nowego placu zabaw!

Przebudowa parku 2014 - galeria

To już Lato...

     Deszcz, wiatr i niska temperatura przywitały wszystkch, którzy w tym roku rozpoczęli swoje wakacje. Nie przeszkodziły nam jednak one w przeprowadzeniu zajęć dla dzieci i młodzieży, którymi rozpoczęliśmy działalnosć wakacyjną.

     W poniedziałek dzieci i młodzież spotkali się na zajęciach wikliniarskich. Każde mogło poznać tajniki tej dosyć trudnej i żmudnej sztuki, a później pochwalić się efektami swojej pracy. Dzieci z zaangażowaniem wyplatały małe koszyczki i słoneczniki (z którym powróciły do domów). Efekty kilkugodzinnej pracy uczestników "Lata z Kulturą" wyglądały naprawddę imponująco!

     We wtorek i czwartek kąpaliśmy się na basenie (bez tej atrakcji żadne "Lato z Kulturą" nie mogłoby się odbyć). Środę zaś spędziliśmy w Cinema City w Jankach, oglądając film pt. "Jak wytresować smoka 2" w wersji trójwymiarowej.

     Piątek poświęciliśmy na wizytę w Eko Farmie w Grzegorzewicach, gdzie mogliśmy liczyć na dobrą zabawę, odrobinę nauki i wspaniały obiad. Dzień rozpoczęło spotkanie z wykwalifikowanym leśnikiem. Dzieci pokazały, że nie boją się pytać i chwalić swoją wiedzą na tematy związane z przyrodą, co sprawiło, że wykład przerodził sie w godzinną dyskusję. Po spotkaniu gospodarz "Eko Farmu" oprowadził nas po groblach, opowiedział o procesie hodowli ryb i sposobach ich poławiania. Po zakończeniu niezwykle pouczającej lekcji czekał na nas wyśmienity obiad - frytki, kiełbaski z grilla, smażone ryby, naturalny kompot, pyszny chleb... Dzień zakończyła zabawa z animatorkami kultury - dzieci skakały, tańczyły, rysowały i wspólnie się bawiły. Szkoda, że musieliśmy wracać do Domu Kultury...

     Tegoroczne "Lato z Kulturą" pokazało, że w czasie wakacyjnym nie ma miejsca na nudę - zwłaszcza w dobrym towarzystwie.

Lato z Kulturą 2014 - galeria

Informacja dla dzieci i młodzieży wyjeżdżającej do kina w ramach "Lata z Kulturą 2014"

      W środę jedziemy na film "Jak wytresować smoka 2 3D". Z uwagi na to, że seans zaczyna się o 10:15, musimy wyjechać około 9:30. Osoby zapisane na wyjazd prosimy o wcześniejsze przybycie do Domu Kultury w Żabiej Woli.

Wakacje dla Seniorów!

     Aby we właściwy sposób zakończyć kolejny rok spotkań w Kole Seniora, jego członkowie wybrali się do Grzegorzewic, by przy dobrej muzyce i pysznej rybce pobawić się po raz ostatni w tym "roku szkolnym".

     Zabawa - jak zwykle - była przednia. Nie zabrakło tematów do rozmów, wspaniałego krajobrazu oraz świetnie przyrządzonej ryby (specjalności "Eko Farmu"). Pomimo padającego deszczu humory dopisywały, zaś karaoke i dobra muzyka pozwoliły na odpręzenie się i odegnanie smutków dnia codziennego.

Zakończenie roku w Kole Seniora 2014 - galeria

Zmiana godzin pracy Domu Kultury w okresie wakacyjnym!

     Informujemy, że w okresie wakacyjnym Dom Kultury w Żabiej Woli, Gminna Biblioteka Publiczna oraz (Mini) Muzeum Żaby w Żabiej Woli bedą czynne w dni robocze w godzinach: 10:00 - 17:00.

     Za utrudnienia przepraszamy.

 

Zapraszamy na wystawę!

     Na zakończenie sezonu zapraszamy na wystawę prac, które powstały na zajęciach malarskich, prowadzonych przez p. Olgę Langowską w naszym dworku.

Wystawa malarska - galeria

 

Dziękujemy!

     Z uwagi na zakończenie kolejnego roku szkolnego w naszej placówce, chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom zajęć plastycznych, artystycznych, muzycznych, językowych, sportowych i innych, które z radością dla Was zorganizowaliśmy. Dziękujemy także Rodzicom za wkład pracy wniesiony w przygotowania, systematyczne przywożenie dzieci na zajęcia. Dziękujemy instruktorom i lektorom, którzy prowadzili zajęcia w żabiowolskim dworku.

     W imieniu wszystkich pracowników Domu Kultury w Żabiej Woli

 

 

Dyrektor Domu Kultury

w Żabiej Woli

 

 

Danuta Wiczuk Nowajczyk

Zapraszamy na "Lato z Kulturą 2014"!

Dzieci wesoło wybiegły ze szkoły...

     ...i przyjechały do Domu Kultury w Żabiej Woli, by wspólnie świętować Dzień Dziecka. W poniedziałek, 2 czerwca, czekało na nie wiele atrakcji!

     Niestety, pogoda sprawiła nam niemiłego figla, dlatego tegoroczne obchody Dnia Dziecka musieliśmy przenieść do budynku... Na szczęście oprócz dmuchanych zamków mieliśmy w zanadrzu kilka atrakcji: dzieci tańczyły zumbę, bawiły się z Orkiestrą Dni Naszych i szalały w salach żabiowolskiego dworku...

Dzień Dziecka 2014 - galeria

Konkurs "Opisz obraz Józefa Chełmońskiego" rozstrzygnięty!

     W dniu 22.05.2014 roku odbyło się posiedzenie komisji oceniającej prace przysłane na konkurs „Opisz obraz Józefa Chełmońskiego”, ogłoszony przez Dom Kultury w Żabiej Woli z okazji 100. rocznicy śmierci naszego Wielkiego Malarza.

     Komisja obradowała w następującym składzie:

 • Danuta Wiczuk – Nowajczyk (Przewodnicząca Komisji);
 • Andrzej Jendrych;
 • Małgorzata Kawalec;
 • Olga Langowska;
 • Janusz Wojtan.

     W obecności Komisji otwarte zostały wszystkie koperty, zawierające przysłane na konkurs prace.

     Członkowie Komisji, po otwarciu kopert z przysłanymi pracami konkursowymi, dokonali oceny ich walorów artystycznych, językowych oraz wartości merytorycznej. Postanowiono przyznać następujące miejsca:

Miejsce 1.

(ex aequo):

Natalia Mikita z kl. IIe Gimnazjum nr 3 im. L. Teligi w Grodzisku Mazowieckim
za pracę „Krzyż w zadymce”

 

Marcelina Cywińska z kl. IIa Samorządowego Gimnazjum w Podkowie Leśnej
za pracę „Bociany”.

 

Miejsce 2.

Natalia Pindor z kl. IId Gimnazjum nr 3 im. L. Teligi w Grodzisku Mazowieckim
za pracę „Rankiem w puszczy”.

 

Miejsce 3.

(ex aequo)

Gabriela Śliwińska z kl. IIb Gimnazjum nr 3 im. L. Teligi w Grodzisku Mazowieckim
za pracę „Babie Lato”,

 

Natalia Fabisiak z kl. Ib Samorządowego Gimnazjum w Podkowie Leśnej
za pracę „Burza”.

 

Wyróżnienia:

Paulina Folwarska z kl. IIIc Gimnazjum nr 3 im. L. Teligi w Grodzisku Mazowieckim
za pracę „Babie Lato”

 

Wiktoria Karbowniczek z kl. VI Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Baranowie za pracę „Kurka wodna”.

 

     Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy za udział.

     Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego konkursu za niezmiernie ciekawe prace.

 

Komisja w składzie:   

 

Danuta Wiczuk – Nowajczyk

Andrzej Jendrych

Małgorzata Kawalec

Olga Langowska

Janusz Wojtan

Zwieńczenie żabiowolskiego WEEKENDU...

     Mieszkańcy żabiowolskiej gminy nie mogli się nudzić na przełomie maja i czerwca bieżącego roku... Po sobotnim rajdzie rowerowym zaprosiliśmy wszystkich na niedzielny Festyn Żabiowolski.

    Co zobaczyliście w tym roku? Przede wszystkim nasze młode Gwiazdy, zgromadzone w zespołach i grupach uczestniczących w zajęciach Domu Kultury. Co zobaczyliśmy (oprócz wspaniałych talentów)? "Radlanie" pokazali wspaniałe, nowe stroje. Grupa samoobrony - sposoby na zyskanie pewności siebie. Mateusz Koźbiał udowodnił, że akordeon nie jest archaicznym i niemodnym instrumentem. Grupa tańca nowoczesnego pokazała nową, zaskakującą choreografię.

     Wszyscy instruktorzy otrzymali od Haliny Wawruch - wójta żabiowolskiej gminy - pisemne podziękowania za przygotowanie dzieci do uczestnictwa w festynie, zaś uczestnicy majowego turnieju piłki nożnej - medale oraz puchary i statuetki dla najlepszych strzelców.

    Ważnym elementem spotkania było krótkie szkolenie z zakresu przeprowadzania pierwszej pomocy, przeprowadzone przez profesjonalstów - strażaków z Grodziska Mazowieckiego.

     "Wisienką na torcie" w tym roku był występ ikony polskiej estrady,Ewy Kuklińskiej, pamiętanej przez wielu mieszkańców naszej gminy z niezapomnianych kreacji aktorskich oraz przebojów muzycznych.  Wielu zachwycił również występ espołu coverowego o wiele mówiącej nazwie - "Grand Band".

     Mamy nadzieję, że nasz weekend dostarczył wszystkim uśmiechu, radości i rozrywki.

Festyn Żabiowolski 2014 - galeria

Rowerkiem po gminie...

      Ostatniego dnia maja, w piękną, słoneczną sobotę, wraz z uczestnikami Żabiowolskiego Rajdu Rowerowego wyjechaliśmy w trasę. Nie mogliśmy wymarzyć sobie piękniejszej pogody (słonecznie, ale nie gorąco), co można było docenić podczas jazdy. Oczom wszystkich ukazywały się zielone, piękne lasy, kolorowe pola, wspaniały krajobraz (będący niespodzianką dla tych, którzy nie znali uroków naszej gminy).

     Rajd został pieczołowicie zabezpieczony przez organizatora - Dom Kultury w Żabiej Woli. Rowerzystom (prowadzonym przez radiowóz policyjny) towarzyszyła karetka pogotowia, pojazd techniczny oraz przewodnik, który na bieżąco opowiadał o historii odwiedzanych miejsc. Drogę w Żelechowie oraz obsługę i zabawę w miejscu zakończenia rajdu zapewnili członkowie OSP w Żelechowie. Wszystkim, którzy pomagali w stworzeniu tak ciekawej imprezy, bardzo serdecznie dziękujemy!

     Na uczestników rajdu czekały trzy niespodzianki. Każdy przed rozpoczęciem trasy otrzymał pamiątkową opaskę odblaskową (umyślnie nie pisaliśmy o nich na plakatach - w końcu uczestnicy przyjechali dla zabawy, nie dla gadżetów...). W połowie trasy zatrzymaliśmy się w "Zagrodzie Ojrzanów", której właściciel podjął nas własnoręcznie robionymi wędlinami, napojami oraz ufundował słodycze dla chętnych. Wszystkich ujęło piękno architektury oraz rozplanowanie siedliska. Uczestniczyliśmy również w uroczystym złożeniu kwiatów na grobie Józefa Chełmońskiego. Nie lada atrakcją było także ognisko z kiełbaskami w Żelechowie oraz możliwość obejrzenia wozów strażackich, przymierzenia ekwipunku i zobaczenia na żywo efektów działania armatki wodnej, umieszczonej na "Dziadku".

     Kto nie był, niech żałuje! Świetna pogoda, fantastyczna trasa, atrakcje, zaplecze techniczne, medyczne i opieka policji... Udowodniliśmy, że Żabia Wola jest piękną gminą!

Rajd rowerowy 2014 - galeria

 

 

Zapraszamy na Festyn Żabiowolski!

Artystyczny "Żabi Zlot"

     W połowie maja odbył się u nas kolejny "Żabi Zlot"! W tym roku dzieci i młodzież z żabiowolskich szkół podstawowych bawiła się w sposób artystyczny, tworząc Żabki technikami decoupage i quilling... Efekty pracy młodych Żabiofanów przerosły nasze najśmielsze oczekiwania - młodzi Twórcy spisali się rewelacyjnie! Wszystkich bawił również Pan Żaboliński i jego niesforne Nutki..

     Było Żabiście!

Żabi Zlot 2014 - galeria

 

 

Turniej pod sufitem...

     Po raz pierwszy w historii organizowanych co roku Turniejów Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Żabia Wola pogoda nie pozwoliła nam skorzystać z dobrodziejstwa posiadania "Orlika" w Józefinie. Rozgrywki musieliśmy przenieść na parkiet sali gimnastycznej.

     Mniejsze pomieszczenie nie oznaczało na szczęście mniejszych emocji. Po kilkugodzinnych rozgrywkach wyłoniono zwycięzców we wszystkich trzech grupach wiekowych. Lista zwycięzców ułożyła się następująco:

 

Grupa szkół podstawowych:

1. miejsce: zespół BAYERN FULL

2. miejsce: zespół FC ORLIKI

3. miejsce: zespół WIEJSKIE LAMY

Król strzelców: SZYMON RÓŻYCKI (13 bramek)

 

Grupa szkół ponadpodstawowych:

1. miejsce: zespół ABC

2. miejsce: zespół RKS HU W DU

3. miejsce: zespół FC WRZUTKI

Król strzelców: DOMINIK DZIEDZICKI (5 bramek)

 

Grupa OPEN:

1. miejsce: zespół INTER-TAP

2. miejsce: zespół ZPTS

3. miejsce: zespół GKS EKO-HETMAN

Król strzelców: RAFAŁ SUCHECKI (15 bramek)

 

     Gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnym turnieju, który czeka nas już w maju!

Turniej o Puchar Wójta Gminy Zabia Wola 2014 - galeria

 

Informacja dotycząca Turnieju o Puchar Wójta Gminy Żabia Wola

     Dyrektor Domu Kultury w Żabiej Woli zawiadamia, że z uwagi na sytuację pogodową jutrzejszy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Żabia Wola może odbyć się NA SALI GIMNASTYCZNEJ Gimnazjum im. J. Chełmońskiego w Józefinie. 

     Prosimy zatem zawodników wszystkich drużyn o zabezpieczenie obuwia na zmianę.

Ogłoszenie Domu Kultury w Żabiej Woli

     UWAGA! Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Domu Kultury w Żabiej Woli oraz Zarządzeniem Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabiej Woli ( nr 1/2014) w  piątek, 2 maja 2014 roku, Dom Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna i (Mini) Muzeum Żaby w Żabiej Woli będą nieczynne.

     Zapraszamy już w poniedziałek, 5 maja 2014 roku od godziny 12:00!

Zapraszamy na Żabiowolski Rajd Rowerowy!

 • Zapraszamy na tegoroczny rajd rowerowy! Czekamy na Was - niezależnie od wieku i umiejętności - w ostatnią sobotę maja o godzinie 9:00!

  Dokładna trasa rajdu:
  https://mapsengine.google.com/map/viewer?mid=zV7y4XicG01E.kPI-AdS6ggmI

Przedświąteczne warsztaty plastyczno - kulinarne za nami!

     Organizowane przez nas przedświąteczne warsztaty dla dzieci i młodzieży z terenu żabiowolskiej gminy cieszą się coraz większą popularnością. W tym roku dzieci i młodzież pokazały nam swoje talenty plastyczne i kulinarne, czego dowodem były wspaniałe kanapki wielkanocne oraz kolorowe, wzorzyste jajeczka...

Warsztaty plastyczno - kulinarne 2014 - galeria

 

Wesołych Świąt!

Rozpoczynamy sezon wycieczkowy!

     Wraz z pierwszymi krokusami rozpoczęliśmy sezon wycieczkowy! Odwiedzają nas grupy wspaniałych wycieczkowiczów, podziwiających wystawy okolicznościowe, zasoby Mini Muzeum Żaby oraz wnętrze zabytkowego dworku.

     Zapraszamy!

Wycieczki 2014 - galeria

 

 

Ziemia żabiowolska czci pamięć o Józefie Chełmońskim

     Rok 2014 został ogłoszony (uchwałą Rady Powiatu Grodziskiego) rokiem Józefa Chełmońskiego w związku z przypadającą 6 kwietnia setną rocznicą śmierci Wielkiego Malarza.

     Nasza gmina – Żabia Wola – w celu uczczenia pamięci o wielkim Artyście już na początku roku ogłosiła (trwający do maja bieżącego roku) konkurs
o nazwie „Opisz obraz Chełmońskiego”.  Prawdziwe nagromadzenie wydarzeń nastąpiło jednak w minionym tygodniu.

     Żabia Wola zainaugurowała powiatowe obchody setnej rocznicy śmierci Chełmońskiego poprzez wystawienie w Domu Kultury utworu scenicznego „Malarski żywot Józefa Chełmońskiego”. Spektaklowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych dzieci, młodzieży i osób dorosłych, szlifujących swój talent na zajęciach w żabiowolskim dworku.

     Uroczystość w żabiowolskim Domu Kultury, inaugurująca obchody na Mazowszu, udała się ze wszech miar: artystycznie, społecznie i oficjalnie. Gościliśmy na niej prawnuka wielkiego malarza, pana Stanisława Austa, który do zaprezentowanego na scenie „Żywota” dodał nieznany dotychczas fakt z ostatnich dni życia Chełmońskiego. Otóż do śmierci gospodarza Kuklówki mógł przyczynić się fakt, że w tamtych dniach skromna posiadłość miała być zlicytowana! Pan Stanisław opowiedział też o innych ciekawych faktach z życia Pradziada – Józefa.

    Publiczność dopisała, dopisała też władza, bowiem nasza imprezę zaszczycił swą obecnością Przewodniczący Rady Powiatu Grodziskiego, p. Wojciech Hardt.

     Napisany i wyreżyserowany przez Walentynę Julię Jendrych obraz sceniczny o Józefie Chełmońskim podobał się, a wykonanie ról przez Ryszarda Pracza (J. Chełmoński), Elżbietę Burakowską (Pia Górska), Zbigniewa Sękulskiego (aranżacja muzyczna i jej wykonanie) oraz uroczo śpiewającą Aleksandrę Pelc było częstokroć nagradzane oklaskami. O wzbogacenie przedstawienia prezentacją multimedialną (obrazy Józefa Chełmońskiego) oraz odpowiednie oświetlenie zadbał Janusz Wojtan. Andrzej Jendrych po spotkaniu starał się określić geograficznie malowane przez Chełmońskiego miejsca a nawet „znaleźć podobieństwa twarzy niewiast z obrazów z licami zebranych na sali pań i dziewcząt”.

     Koktajl na zakończenie spektaklu dał okazję do żywej wymiany poglądów i chyba spełnił swoją rolę integracyjną. Wszak właśnie na integracji gminy wszyscy mogą czuć się wygrani, a społeczny wkład w obchody stulecia śmierci wielkiego malarza jest nieoceniony i godny naśladowania.

     Bardzo udany był (i ciągle jest - do obejrzenia w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej) wernisaż prac przyszłych żabiowolskich artystów o tematyce związanej z obrazami Chełmońskiego.

     W niedzielę, w kościele p.w. Zmartwychwstania NMP w Ojrzanowie, odbyła się (poświęcona pamięci o Chełmońskim) uroczysta msza święta, zaś po jej zakończeniu – złożenie hołdu wielkiemu malarzowi na parafialnym cmentarzu, przy jego odnowionym grobie.

     W poniedziałek, 7 kwietnia, młodzież z Gimnazjum im. J. Chełmońskiego w Józefinie uczciła setną rocznicę śmierci swego patrona podniosłą szkolną uroczystością, w której uczestniczyły delegacje z sześciu innych szkół, także noszących imię wielkiego malarza.  Szkolna uroczystość w Józefinie pokazała, że mamy talenty artystyczne wśród młodzieży Gimnazjum im. J. Chełmońskiego
w Józefinie, a także organizatorskie pośród tzw. ciała pedagogicznego. Niezawodny prawnuk mistrza, p. Stanisław Aust (tym razem z praprawnuczką Chełmońskiego) opowiedział młodzieży o życiu swego pradziadka.

     Dużo się dzieje i dziać się jeszcze będzie, tak, by jak najwięcej przypomnieć i jak najgodniej uczcić pamięć malarza. Nas w gminie cieszy, że godnie czcimy pamięć naszego Krajana, który ostatnie 25 lat swego życia spędził w Kuklówce, utrwalając piękno tych właśnie ziem, na których teraz mieszkamy i przenosił na płótno przyrodę i ludzi mazowieckich wsi.

Obchody setnej rocznicy śmierci J. Chełmońskiego 2014 - galeria

 

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli po pierwszych tegorocznych zakupach

Jak informuje kierownik placówki Halina Krajewska zbiory Biblioteki powiększyły się o kolejne nowości, zarówno pozycje dla najmłodszych czytelników jak i dorosłych ale też przybyły książki o tematyce z zakresu zdrowego odżywiania i stylu życia. Na pierwsze tegoroczne zakupy Biblioteka wydała 3 tysiące złotych z puli 9 tysięcy złotych przeznaczonej na 2014 rok.

Zapraszamy na warszaty wielkanocne!

Zapraszamy na Turniej!

Dzieci z Klubu Malucha przywitały Wiosnę!

     Tego dnia wiele się działo: wspólnie tworzyliśmy ocean z folii, bawiliśmy się wodą (temat przewodni spotkania), anawet tańczyliśmy kolorowy taniec - połamaniec! Za pomocą chusty animacyjnej wyczarowaliśmy wiele niesamowitych zabaw.

     Marzanna w tym roku była niezwykle piękna i żal było się z nią rozstawać. Uśmiechnięta lalka stała sie naszą ulubienicą, z którą robiliśmy sobie zdjęcia.

     Wesołym zabawom i grom nie było końca...

Maluchy powitały Wiosnę 2014 - galeria

 

 

 

Powitaj z nami Wiosnę!

Nie tylko dla Seniorów...

Teatr na Dzień Kobiet

     Jak uświetnić Dzień Kobiet w sposób kulturalny? Odpowiedź nasuwa się sama - zabrać Panie w kulturalne, nietuzinkowe miejsce. Tego właśnie dokonaliśmy, organizując dla kobiet z terenu naszej gminy wyjazd do Teatru Komedia na spektakl "Klatka Wariatek".

     Pierwsza z niespodzianek czekała na nasze Panie już w autokarze. Otóż pan kierowca częstował wszystkich... ptasim mleczkiem i składał życzenia! Wspaniałą, optymistyczną atmosferę poprawił "gwóźdź programu", czyli spektakl teatralny, będący połączeniem porywającego show musicalowego i znakomitej komedii.

     Dopełnieniem tego dynamicznego i  atrakcyjnego show były niezwykle barwne kostiumy i porywająca choreografia w wykonaniu grupy niezwykle zgrabnych mężczyzn tańczących w damskich butach na szpilkach. Wielki broadwayowski przebój obsypany wieloma prestiżowymi nagrodami, grany z wielkim powodzeniem w USA, Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach na całym świecie, mówi o perypetiach rodzinnych bardzo nietypowej rodziny osadzonych w wybuchowym klimacie bohemy artystycznej.

     Nasze Panie wyrażały się o obejrzanym spektaklu w bardzo pozytywny sposób. My zaś cieszyliśmy się z faktu, że w prosty sposób umililiśmy pięćdziesieciu żabiowolankom dzień wszystkich Pań.

 

 

"Ferie z Kulturą" za nami!

     Gdyby nie olimpiada zimowa w Sochi oraz świadomość obecnej kalendarzowej pory roku nikt nie uwierzyłby, że za oknem panuje zima! Nie ma ani śniegu, ani mrozu. Co zatem robić w czasie ferii zimowych? Nie można lepić bałwanów, jeździć na sankach ani rzucać się śnieżkami… Dzieci i młodzież z terenu żabiowolskiej gminy znalazły sposób na nudę – skorzystały z oferty Domu Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabiej Woli.

     W poniedziałek na miłośników gry aktorskiej czekało przedstawienie teatru Art-Re, który na naszej scenie wystawił sztukę o dzielnym Alladynie. Dzieci żywo reagowały na wydarzenia, których były świadkami, a także brały udział w zabawach proponowanych przez aktorów. Po zakończeniu spektaklu rozpoczął się kilkugodzinny bal karnawałowy, pełen świetnej muzyki, niesamowitej zabawy oraz pomysłów dzielnej pani animator.  

     We wtorek i czwartek wybraliśmy się na lodowisko do Mszczonowa. Dzieci chętnie uczestniczyły w nauce jazdy na łyżwach oraz zabawach i grach sportowych, organizowanych przez profesjonalnego instruktora.

     W środę wyjechaliśmy do Teatru Żydowskiego na sztukę pt. „Piękna i Bestia”. Baśń, ukazująca wady i zalety człowieka, uświadamiała problem nietolerancji i pokazywała, że miłość i akceptacja potrafi największą „bestię” zamienić w dobrego człowieka. Nie bez znaczenia była walor edukacyjny sztuki – aktorzy przekazywali m.in. wiedzę dotyczącą dbania o książki oraz szanowania uczuć innych. W drodze powrotnej czekała na nas miła niespodzianka - zobaczyliśmy "od środka" Stadion Narodowy, wychodząc na taras widokowy. Większość uczestników wyjazdu była na nim po raz pierwszy, co można było poznać po zaskoczonych i zaciekawionych twarzach dzieci i młodzieży.

     Zwieńczeniem „Ferii z Kulturą” był wyjazd do Cinema Parku (Bemowo) na „Królestwo Zwierząt” – serię filmów edukacyjno – przyrodniczych, emitowanych w salach o różnym stopniu zaawansowania technologicznego. Wszystkich zachwyciła „Sala Ruchu”, gdzie czuliśmy się jak we wnętrzu łodzi podwodnej. Nie mniejsze wrażenie pozostawiła sala 3D (wielu uczestników wycieczki łapało krople wody i uciekało przed owadami lecącymi w ich stronę) oraz Sala Interakcji, gdzie wszyscy (wyposażeni w interaktywne piloty) wzięli udział w teście sprawdzającym ich wiedzę na tematy przyrodnicze.

     Tegoroczne „Ferie z Kulturą” już za nami. Sądząc po nastrojach uczestników tygodniowych spotkań i wyjazdów, można je z całą pewnością zaliczyć do udanych.

Ferie 2014 - galeria

 

Bal karnawałowy w Maluchowie

     Dnia 12 lutego w naszym Maluchowie odbył się Bal Przebierańców! Dzieci zamieniły się we wspaniałe: wróżki, elfy ,królewny Snieżki (były aż dwie:Maja i Madzia), a także Roszpunkę z warkoczem do samej podłogi (za którą przebrała się Julia). Chłopcy byli dzielnymi piratami!
     Tańczyliśmy (także w maskach własnoręcznie wykonanych), braliśmy udział w konkursach, bawiliśmy się w karuzelę chustą Klanza, a na koniec wszyscy dostali balony (bo bez nich żaden porządny bal jak wiadomo odbyć się nie może). Hitem okazały się balonowe serca z kwiatkiem
z racji zbliżających się Walentynek;-).

Bal karnawałowy w Maluchowie 2014 - galeria

 

Godziny pracy Domu Kultury w czasie ferii zimowych 2014

Zapraszamy do teatru!

     Dom Kultury w Żabiej Woli organizuje wyjazd zbiorowy do Teatru Komedia na sztukę "Klatka wariatek". Wyreżyserowana przez Grzegorza Chrapkiewicza sztuka to wielki broadwayowski przebój, obsypany wieloma prestiżowymi nagrodami. Akcja sztuki, osadzona na scenie i za kulisami niekonwencjonalnego nocnego klubu na Lazurowym Wybrzeżu, przeistacza się nieoczekiwanie w  ciąg komedii pomyłek i sytuacyjnych qui pro quo. Dopełnieniem tego dynamicznego i  atrakcyjnego show będą niezwykle barwne kostiumy i porywająca choreografia w wykonaniu grupy niezwykle zgrabnych mężczyzn tańczących w damskich butach na szpilkach…

    Data wyjazdu: 8.03.2014 r.

    Szczegóły odnośnie zapisów: 46 857 82 60 po godz. 12:00.

    Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy na ferie do Domu Kultury!

Dzień Babci i Dziadka w Kole Seniora

     Co roku nadchodzi pora na pasowanie nowego Seniora! W tym roku tak ważna uroczystosć została połączona z imprezą poświęconą Dniom Babci i Dziadka. Nic dziwnego zatem, że Seniorzy zebrali się tłumnie, aby powitać nowych członków swego grona.

     Tradycją stało się, że uroczystego pasowania berłem dokonywał Przwodniczący Koła Seniora, p. Stefan Rusinowski. Każdy nowoprzyjęty musiał przysiąc publicznie, że podporządkuje się poniższym nakazom, zawartym w Karcie Klubowicza:

 1. Wstęp od lat 50.
 2. Zakaz przyprowadzania wnuków.
 3. Zakaz pokazywania zdjęć rodziny.
 4. Zakaz rozmów o chorobach.
 5. Zakaz rozmów o polityce i religii.
 6. Zakaz haftowania i robienia na drutach.
 7. Zakaz bycia smutnym i ponurym.

 

PANIE:

Będę używała świata, póki służą lata.

PANOWIE:

Będę brał przykład z „Ojca Chrzestnego”,
jak trzyma się rodzinę w ryzach.

 

„Będę korzystał(a) z wszystkich rozkoszy życia:

 picia, jedzenia, wyjazdów, zabaw, swobód i hulanek”

 

     Po zakończeniu części oficjalnej nadszedł czas na świętowanie przy kawie, ciastku i muzyce. Jak tu się nie cieszyć, skoro z każdym rokiem przybywa nam Seniorów?

 

Dzień Babci i Dziadka w Kole Seniora 2014 - galeria

 

Dzień Babci i Dziadka w Maluchowie

     Wypadające w Dzień Dziadka spotkanie członków Maluchowa było bardzo uroczyste. Do Domu Kultury oprócz najmłodszych przybyły ich babcie i dziadkowie.

          Maluszki własnoręcznie przygotowały na wcześniejszych zajęciach drobne upominki dla swoich bliskich. Uroczyste wręczenie prezentów, oglądanie ich, podziękowania oraz uśmiechy były bardzo przyjemną częścią spotkania. Babcie i Dziadkowie chętnie skorzystali również z możliwości napicia się gorącego napoju (wszak dobra kawa w dobrym towarzystwie nigdy nie jest zła...). W tym czasie maluszki przygotowały się do zabawy tanecznej, na którą z powodzeniem zaprosili wielu swoich bliskich.
          Wspaniała impreza, pełna uśmiechu i radości, szybko dobiegła końca. Nasze Maluszki oraz ich Babcie i Dziadkowie spisali się na medal.

Dzień Babci i Dziadka w Maluchowie 2014 - galeria

Hej kolęda, kolęda!

          W niedzielę, 12 stycznia, pogoda od rana nie rozpieszczała mieszkańców naszej gminy. Wichura i śnieżyca dawały się we znaki nie tylko wolontariuszom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy od rana kwestowali podczas 22. Finału WOŚP, ale wszystkim, którzy mieli okazję opuścić własne cztery kąty.

          Stąd nasze zaskoczenie dużą frekwencją na naszym corocznym "Wielkim Kolędowaniu". A było co oglądać! Na naszej scenie wystąpili nie tylko uczniowie Zbyszka Sękulskiego, ale także rodziny śpiewające kolędy i reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie, któzy oczarowali przybyłych przedstawieniem o tematyce bożonarodzeniowej. Tradycyjnie już podczas kolędowania można było wspomóc Wielką Orkiestrę Swiątecznej Pomocy, o czym wiedzieli widzowie, zapełniający groszem kolorowe puszki.

          Z roku na rok nasze kolędowanie cieszy się coraz większą popularnością. Ciekawe, co przyniesie następny rok...

Kolędowanie 2014 - galeria

 

"Jasełkowe Zmagania" już za nami!

     Boze Narodzenie jest czasem szczególnym – zwykle związanym ze spotkaniami rodzinnymi, wspólnym przeżywaniem narodzin Jezusa, kolędowaniem w gronie najbliższych. Wyjątkową formą uczczenia tak wspaniałego okresu są – znane od średniowiecza – przedstawienia jasełkowe, czyli krótkie formy teatralne, których tematyką jest narodzenie Jezusa.

     W tym roku – tradycyjnie już – w Domu Kultury w Żabiej Woli odbył się przegląd przedstawień o tematyce bożonarodzeniowej. W tegorocznych „Jasełkowych Zmaganiach” udział wzięli reprezentanci szkół podstawowych z Józefiny oraz Skuł. Wszystkie przedstawienia zostały nagrodzone brawami publiczności, zaś młodzi aktorzy dostali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Jasełkowe Zmagania 2014 - galeria

Kwartalnik

BIULETYN URZĘDU GMINY W ŻABIEJ WOLI

Odnośniki

Reklama

Gminny Portal Mapowy
Portal mapowy
Dom Kultury
-
Zwiazek Miedzygminny
Muzeum Zaby
Zwiazek Gmin Wiejskich
-
UE
EA
BW
ASI

Stopka

Lcznik odwiedzin

Jesteś 5523 osobą
na naszej stronie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 857 81 81 e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 9:00 - 18:00
wtorek-czwartek 8:00 - 16:00
piątek 8:00 - 15:00

Copyright

Copyright © 2009 - 2018 Gmina Żabia Wola    All rights reserved  |  powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.