OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY GMINY ŻABIA WOLA

Odnośniki

Imieniny

Zyty, Teofila, Felicji

Data

Piątek 27 Kwietnia 2018

Wyszukiwarka

Odnośnik do BIP

Nawigacja

Menu

Odnośniki

Treść strony

Konferencja pt. „Gmina dla Rodziny - Karta Dużej Rodziny w Gminie Żabia Wola”

16 listopada 2017 r. w Domu Kultury Gminy Żabia Wola odbyła się Konferencja pt. „Gmina dla Rodziny - Karta Dużej Rodziny w Gminie Żabia Wola”. Konferencja zorganizowana została przez Wójta Gminy Żabia Wola oraz Przewodniczącą Koła Związku Dużych Rodzin Trzy Plus w Żabiej Woli.

Gmina dla Rodziny - Karta Dużej Rodziny w Gminie Żabia Wola

  • loga

Wójt Gminy Żabia Wola oraz Koło Związku Dużych Rodzin w Żabiej Woli serdecznie zapraszają na Konferencję pt. „Gmina dla Rodziny - Karta Dużej Rodziny w Gminie Żabia Wola”, która odbędzie się w dniu 16 listopada 2017 r. o godz. 13:00  w Domu Kultury w Żabiej Woli. 

Zniżki przysługują posiadaczom Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny w transporcie kolejowym

Ustawa z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny wprowadziła zmiany w obowiązujących przepisach m.in. w ustawie o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego. Obecnie członkowie rodzin wielodzietnych -rodzice oraz małżonkowie rodziców, otrzymują ustawowe zniżki na przejazdy kolejowe: 37% zniżkę na zakup biletów jednorazowych oraz 49% zniżkę na bilety miesięczne. Ulgi ustawowe na przejazdy kolejowe dla dzieci, uczniów i studentów nie uległy zmianie. Ulgi handlowe dla posiadaczy ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny oferuje także część przewoźników kolejowych

Zostań partnerem programu Karta Dużej Rodziny

Przedstawiciele podmiotów gospodarczych, którzy chcieliby zostać partnerem rządowego programu dla rodzin wielodzietnych (o zasięgu ogólnopolskim), którego celem jest obniżenie kosztów codziennego życia, ułatwienie rodzinom wielodzietnym dostępu do instytucji kultury i upowszechnienie aktywnych form spędzania wolnego czasu, proszeni są o wypełnienie załaczonego formularza zgłoszeniowego, a następnie przesłanie go na adres e-mail: duzarodzina@mazowieckie.pl

  • Informacje na temat ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny...

Ogólnopolskie i gminne karty dużych rodzin

W ramach realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych, którego celem jest podjęcie działań, zarówno przez właściwych ministrów, jak i przez inne podmioty, w tym niepubliczne, które mogą zapewnić rodzinom wielodzietnym szczególne uprawnienia w ramach prowadzonej działalności, od 16 czerwca na terenie kraju wprowadzona została ogólnopolska Karta Dużej Rodziny. Program ma zasięg ogólnokrajowy, adresowany jest do członków rodzin wielodzietnych niezależnie od ich dochodu i miejsca zamieszkania.

Zniżka na pizzę dla dużych rodzin

Członkowie rodzin wielodzietnych, którzy są posiadaczami gminnej Karty Dużej Rodziny mogą liczyć na zniżkę przy zakupie pizzy z Pizzerii Biesiada. Przedmiotowa zniżka obowiązuje zarówno przy zakupie pizzy w lokalu jak również przy zamówieniu pizzy z dowozem do Klienta.

Fitness i gimnastyka taniej z Kartą Dużej Rodziny

"Bertland" ORiR Ośrodek Rekreacji i Rehabilitacji, z siedzibą w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, wprowadził 30 % zniżkę na zajęcia fitness dla młodzieży i dorosłych oraz gimnastykę (zdrowy kręgosłup). Skorzystać z niej mogą rodziny wielodzietne z terenu Gminy Żabia Wola,  które są posiadaczami Karty Dużej Rodziny 3+ lub 4+.

Zniżka na sterylizację kotek i kastrację kotów

Mamy dobra wiadomość dla właścicieli kotów, posiadających Karty Dużych Rodzin 3+ lub 4+. Od września br. rodziny wielodzietne z terenu Gminy Żabia Wola mogą skorzystać z 30% zniżki na sterylizację kotek oraz 40% zniżki na kastrację kotów oferowanej przez gabinet weterynaryjny zlokalizowany przy ul. Ogrodowej 2 w Żabiej Woli. 

Tańsze usługi księgowe

Od września br. członkowie rodzin wielodzietnych, którzy są posiadaczami Karty Dużej Rodziny oraz firmy wspierające Program Kart Dużych Rodzin w Gminie Żabia Wola, mogą liczyć na 50% zniżkę na usługi księgowe oferowane przez Biuro Rachunkowe Valore, którego siedziba znajduje się w przy ulicy Willowej 9 w Słubicy Dobrej. Posiadacze Karty Dużej Rodziny będą w nim mogli także bezpłatnie rozliczyć podatek roczny (PIT).

Tańsze strzyżenie w każdą środę

Rodziny wielodzietne z terenu Gminy Żabia Wola, które są posiadaczami Karty Dużej Rodziny 3+ lub 4+, mogą liczyć na 30% zniżkę w opłacie za strzyżenie w zakładzie fryzjerskim „Fryzjer u Danusi- Danuta Janiszek” zlokalizowanym przy ul. Głównej 40 w Żabiej Woli. Zniżka obowiązuje w środy i dotyczy wyłącznie strzyżenia.

Program "Rodzina 3+ i 4+" w Polsce i w Żabiej Woli

Uśmiech zdrowych zębów z fotela pani Kariny Kozłowskiej – tak można nazwać deklarację żabiowolskiej stomatolog o 30% - zniżce, skierowaną dla wielodzietnych rodzin.
Pani doktor odpowiedziała na apel Wójt Gminy Haliny Wawruch, skierowany do przedsiębiorców i firm działających na naszym terenie, o pomoc wielodzietnym rodzinom poprzez zniżki cen i opłat w dziedzinach w których firmy działają. 

Konferencja - Polska dla Rodziny

II Ogólnopolska Konferencja „Polska dla Rodziny - Karta Dużej Rodziny w miastach i gminach”, promująca system zniżek i ulg dla rodzin wielodzietnych, odbyła się w MPiPS 18 marca 2013 r. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządu terytorialnego: prezydenci, starostowie, burmistrzowie miast i wójtowie gmin. Organizatorami byli: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Forum Samorządowe na rzecz Dużych Rodzin i Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”.

Kwartalnik

BIULETYN URZĘDU GMINY W ŻABIEJ WOLI

Odnośniki

Reklama

Gminny Portal Mapowy
Portal mapowy
Dom Kultury
-
Zwiazek Miedzygminny
Muzeum Zaby
Zwiazek Gmin Wiejskich
-
UE
EA
BW
ASI

Stopka

Lcznik odwiedzin

Jesteś 5094 osobą
na naszej stronie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 857 81 81 e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 9:00 - 18:00
wtorek-czwartek 8:00 - 16:00
piątek 8:00 - 15:00

Copyright

Copyright © 2009 - 2018 Gmina Żabia Wola    All rights reserved  |  powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.