OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY GMINY ŻABIA WOLA

Odnośniki

Imieniny

Łukasza, Kai, Leonii

Data

Niedziela 22 Kwietnia 2018

Wyszukiwarka

Odnośnik do BIP

Nawigacja

Menu

Odnośniki

Treść strony

Informacja

     Uprzejmie informujemy, że Dom Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna oraz (Mini) Muzeum Żaby w Żabiej Woli:

  • dn. 24.12.2013 r. będą czynne w godzinach:1200 – 1500;
  • dn. 25.12.2013 r. oraz 26.12.2013 r. będą nieczynne;
  • dn. 27.12.2013 r. będą czynne w godzinach:1200 – 1800;
  • dn. 28.12.2013 r. będą nieczynne.

Żabiowolska, opłatkowa wspólnota...

     We wtorek, 17.12.2013 roku, w siedzibie Domu Kultury w Żabiej Woli przy wigilijnym stole spotkali się ludzie, którzy poprzez swoje działania przyczyniają się do poprawy wizerunku oraz poziomu życia na terenie naszej gminy.

     Po krótkim powitaniu na scenie wystąpiły dzieci i młodzież, ćwiczące umiejętności wokalne pod kierunkiem Zbigniewa Sękulskiego. W sali zabrzmiały zarówno trqadycyjne kolędy, jak i nowoczesne pastorałki, których aranżacje spotkały się z zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem. Koncert zwieńczył sam instruktor, pokazując wspaniały kunszt i doświadczenie wokalne.

     Po zakończeniu części artystycznej Halina Wawruch, wójt gminy Żabia Wola, podsumowała w kilku słowach osiągnięcia społeczności gminnej w kończącym się roku, podziękowała za trudy dnia codziennego i złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Głos zabrał również m.in. starosta powiatu grodziskiego, Marek Wieżbicki, życząc wszystkim tego, co najlepsze w nowym roku. Po odczytaniu Ewangelii przez proboszcza parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Skułach wszyscy przystąpili do ceremonii opłatkowej, zaś po niej - do rozmów o mijającym roku i planach na przyszłość.

    Według Danuty Wiczuk - Nowajczyk, dyrektora Domu Kultury w Żabiej Woli, nikt nie spodziewał się tak wysokiej frekwencji podczas uroczystości. Tym większe podziękowania należą się tym, którzy poświęcili swój przedświąteczny czas i przybyli do Domu Kultury, by wspólnie cieszyć się z sukcesów mijającego roku oraz budzić wiarę w pozytywne jutro.

Opłatek 2013 - galeria

Przedświąteczne warsztaty za nami!

     W niedzielę, 8 grudnia, w Domu Kultury w Żabiej Woli odbyły się bezpłatne warsztaty integracyjne dla rodzin z terenu gminy Żabia Wola. Głównym wątkiem spotkania były – oczywiście – zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

     Dzieci wraz ze swoimi rodzicami wybrały się do zimowego Śnieżynkowa. W Krainie Świętego Mikołaja poznały historie związane z białobrodym staruszkiem, zaś w Krainie Tradycji Świątecznych – najważniejsze i najciekawsze obyczaje związane z Bożym Narodzeniem. Wspólny taniec, kalambury i pieczenie ciasta były niesamowitą zabawą. Wspólne kolędowanie i nauka pakowania prezentów świątecznych oraz integracyjne zabawy rodziców z dziećmi widocznie wpłynęły na pozytywny odbiór zajęć warsztatowych.

     Warsztaty – według Darii Kosiak-Migdy, prowadzącej spotkanie – odniosły tak duży sukces, że z całą pewnością staną się imprezą cykliczną. Kto wie, może w styczniu w Domu Kultury spotkają się dziadkowie, babcie i wnuczęta?

W poszukiwaniu grzecznych dzieci

     W tym roku Święty Mikołaj sprawił nam niemałą niespodziankę! Skorzystał z zaproszenia Domu Kultury w Żabiej Woli oraz Gminnej Biblioteki Publicznej nieco wcześniej i w przeddzień swoich imienin przybył do Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie.

     Dzieci były zachwycone! Na szkolnej sali gimnastycznej odbyła się impreza, jakich mało! Dzieci z klas 0 – III wspólnie bawiły się przy dźwiękach muzyki, wspólnie ze Świętym Mikołajem tańczyły i śpiewały znane piosenki. Prawdziwym zaskoczeniem był występ cyrku „Bravo”, wprowadzającego najmłodszych w świat magii i kształtujący ich wyobraźnię. Dzieci, które się nie bały, mogły nawet pogłaskać… węże, które towarzyszyły aktorom!

     Zabawa była znakomita! Niesamowity Mikołaj – wodzirej – sprawił, że każde dziecko brało udział w zabawach. Niezapomniany pociąg z dzieci był tak duży, że wypełnił całą salę gimnastyczną! Prezenty nie były tak ważne, jak wspólna zabawa i integracja. Na tym właśnie polega… magia szkolnych Świąt!

Mikołaj 2013 - galeria

"Czarnoksiężnik z Krainy Oz" na naszej scenie

     W środę, 20 listopada 2013r. uczniowie klasy Ia pojechali do Domu Kultury w Żabiej Woli, gdzie obejrzeli spektakl pt. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Wszystkie dzieci były zachwycone atrakcyjnie przedstawionymi przygodami czwórki bohaterów – Dorotki, Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala, Lwa oraz psa Toto. Uczniowie chętnie włączali się do zabawy i wspólnie z aktorami odgrywali scenki.

     Przedstawiona historia niosła ze sobą mądre i uniwersalne przesłanie, że dzięki przyjaźni i wzajemnej pomocy w trudnych sytuacjach możemy osiągnąć bardzo wiele. Najważniejsze to jednak uwierzyć we własne siły, podejmować wyzwanie i nie dać się zwieść złudnym pozorom. Rozum, serce i odwaga są w każdym z nas, musimy tylko nauczyć się je w sobie odnajdywać.

(z: www.spjozefina.edupage.org)

Czarnoksiężnik z Krainy Oz 2013 - galeria

Seniorowe "Andrzejki"..

     Któż lepiej powróży od babci i dziadka? Widzą o tym nasi Seniorzy, któzy postanowili połączyć siły wróżbiarskie podczas specjalnego spotkania Koła Seniora w żabiowolskim dworku.

     Zabawy było co niemiara! Tańce, wróżenie z rąk i fusów oraz wspaniała zabawa królowały na seniorowym spotkaniu. Wszyscy bawili się wyśmienicie, czego dowodami były uśmiechnięte twarze gości opuszczających Dom Kultury po zakończeniu imprezy andrzejkowej.

     Jesteśmy ciekawi, czy piątkowe wróżenie przyniesie oczekiwane efekty...

Zaproszenie na warsztaty kosmetyczne

          Zapraszamy na warsztaty kosmetyczne, połączone z kiermaszem swiatecznym. Już w najbliższą sobotę, 30.11.2013 roku w godzinach 10:00 - 12:00 w Domu Kultury w Żabiej Woli odbędzie się spotkanie z doradcą firmy kosmetycznej Mary Kay. W programie pokaz makijażu, bezpłatne doradztwo, prezentacja kosmetyków.

          Zapisy pod numerem telefonu: 602-324-570, 503-503-129.

          Zapraszamy!

O tegorocznym "Święcie Seniora" słów kilka...

     Dnia 24.10.2013 roku w Domu Kultury w Żabiej Woli zebrali się członkowie Klubu Seniora, by wspólnie uczcić łączące ich święto - Dzień Seniora. Oprócz wypicia tradycyjnej kawy lub herbaty można było potańczyć i pośpiewać – a to nasi Seniorzy potrafią jak mało kto! Wesoła, przyjazna atmosfera w połączeniu z dobrym samopoczuciem wszystkich uczestników były doskonałą receptą na spotkanie, które obecnie pozostało tylko kolejnym, pozytywnym wspomnieniem…

Nauczycielka Maja - czyli Święto Edukacji Narodowej z udziałem Zbigniewa Wodeckiego

     Święto Edukacji Narodowej to czas, w którym po zakończeniu zajęć lekcyjnych pracownicy sektora edukacyjnego z terenu naszej gminy spotykają się w Domu Kultury w Żabiej Woli, by wspólnie świętować 240 rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej.

     W poniedziałkowe popołudnie wszystkich zaproszonych gości czekała miła niespodzianka. Danuta Wiczuk - Nowajczyk w celu uświetnienia uroczystości poprosiła o występ... Zbigniewa Wodeckiego! Znany i szanowany przedstawiciel "starej szkoły artystycznej" pokazał w czasie występu kunszt i elegancję, porywając do wspólnej zabawy, prezentując umiejętności gry na trąbce i skrzypcach oraz opowiadając nieznane anegdoty... Halina Wawruch - Wójt Gminy Żabia Wola, po szczerych życzeniach nagrodziła najbardziej zasłużonego w tym roku nauczyciela (Urszula Skorupińska) oraz wręczyła akt nowemu nauczycielowi mianowanemu (Janusz Wojtan).

     Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości tradycyjnie już zaproszono gości na skromny poczęstunek, przyfotowany przez proacowników Domu Kultury. Był to czas na wymianę doświadczeń i przemyśleń. Uroczystość wywołała bardzo pozytywne realcje u zaproszonych gości, zaś Zbigniew Wodecki bardzo przychylnie wypowiadał się o naszym skromnym, żabiowolskim dworku. Bardzo nam miło! 

Święto Edukacji Narodowej 2013 - galeria

"Ziemniaczane święto" Seniorów...

     Po upalnym i wyczerpującym lecie nadszedł czas, by powoli przygotować się do powitania astronimicznej jesieni... Jej symbolem od lat są nie tylko spadające liście oraz plucha, ale także obchodzone przez żabiowolskie Koło Seniora Święto Pieczonego Ziemniaka.

     W ostatni czwartek lata członkowie koła zebrali się w siedzibe Domu Kultury w Żabiej Woli, by wspólnie podebatować o nadchdzącej porze roku. Wśród tematów rozmów nie zabrakło wspomnień z czasów, gdy wykopki zawsze kończono ogniskami, skrywającymi setki wygrzewających się w popiele ziemniaków... Smak dzieciństwa i młodości naszych Seniorów przypominały jesienne potrawy, przyrządzone specjalnie na tę okaazję przez pracowników Domu Kultury w Żabiej Woli oraz Gminnej Biblioteki Publicznej.

     Każdy zaproszony na uroczystość Senior był zadowolony z faktu, że wziął udział w celebrowaniu święta, które od wielu lat jest wpisane w kalendarz imprez naszej placówki...

 

    

Terminarz zajęć w Domu Kultury w Żabiej Woli na rok szkolny 2013/2014

Zapraszamy na spotkania organizacyjne!

"Święto Chleba" już za nami!

     Pierwszy wrześniowy poranek nieoczekiwanie przywitał nas obfitymi opadami deszczu. Ziściło się w ten sposób marzenie rolników, znużonych wielotygodniową suszą i niepewnością związaną z wielkością zbiorów.  Z tym większą ochotą mieszkańcy naszej gminy przybyli na żabiowolskie „Święto Chleba”, wiążąc obchody dożynkowe z nadzieją na lepsze jutro.

    Tegoroczne dożynki rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Żelechowie, której przewodniczyli: ks. proboszcz Henryk Ciołkowski oraz ks. Piotr Hejna, pełniący funkcję wikarego.  O oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej we Mszczonowie, prowadzona przez p. Janusza Kozińskiego, której – po zakończeniu nabożeństwa – towarzyszyła grupa mażoretek.

    Uroczystości dożynkowe na terenie Domu Kultury w Żabiej Woli rozpoczęły się uroczystym korowodem. Starostowie dożynek: Elżbieta Leśniak (Ojrzanów) oraz Bohdan Nowosielski (Żelechów) przyjechali na bryczce zaprzężonej w kucyki i przywieźli na żabiowolską scenę poświęcony chleb. Po powitaniu wszystkich przez gospodarzy: Wójta Gminy, Halinę Wawruch oraz Przewodniczącego Rady Gminy, Mirosława Bieganowskiego, chleb dożynkowy został podzielony między przybyłych na uroczystość mieszkańców gminy oraz zaproszonych gości (m.in. starostę grodziskiego, Marka Wieżbickiego). W części oficjalnej uroczystości nie zabrakło również miejsca na rozdanie medali i dyplomów dla dzieci i młodzieży biorącej udział w Wakacyjnej Lidze Sportowej, której rozgrywki miały miejsce w lipcu i sierpniu bieżącego roku na terenie „Orlika” w Józefinie.

    Po oficjalnej części dożynek nadszedł czas na występy dzieci i młodzieży, skupionej w lokalnych grupach tanecznych. „Radlanie” czarowali pokazem tańców ludowych, zaś zespół tańca nowoczesnego swoim zwyczajem udowodnił, że potrafi zaskoczyć publiczność śmiałymi występami scenicznymi.

     Zaproszeni na uroczystość dożynkową artyści również nie zawiedli tłumnie zgromadzonej publiczności. Marcin Daniec, goszczący w Żabiej Woli po raz pierwszy, dał się poznać z bardzo dobrej strony. Doświadczenie i profesjonalne przygotowanie pozwoliło mu w ciągu kilku minut zdobyć uznanie zgromadzonej przed sceną publiczności, zaskoczonej umiejętnością swobodnej interpretacji faktów oraz wykorzystywania ich w toku wystąpienia scenicznego. Danuta Stankiewicz, artystka i piosenkarka, wykonała w towarzystwie publiczności wiele utworów biesiadnych, czarując i podrywając z krzeseł wybranych przez nią panów. Wszyscy bawili się do łez.

      Organizatorzy tegorocznego „Święta Chleba nie zapomnieli również o najmłodszych mieszkańcach gminy. Dmuchane zamki, gokarty, stoiska i kramy oraz inne atrakcje były oblegane przez dzieci. Chętnie korzystano z przejażdżek bryczką i kucykiem, przy zjeżdżalniach i stoisku z balonami ustawiały się duże kolejki, zaś osiołek towarzyszący kucykom stał się ulubionym zwierzęciem najmłodszych.

     Tegoroczne „Święto Chleba” przeszło już do historii. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznej uroczystości – za uśmiech, radość i przyjemną, wspaniałą zabawę oraz miłą, niepowtarzalną atmosferę.

Święto Chleba 2013 - galeria

 

Wakacje z Piłką!

        Na szczęście nie wszyscy spędzają wakacje na wczasach i obozach. W tym roku Wakacyjna Liga Sportowa, zorganizowana przez Dom Kultury w Żabiej Woli, skupiła na żabiowolskim „Orliku” dwie grupy młodych osób, które przez kilka tygodni rozgrywały mecze piłki nożnej i pilnie trenowały pod okiem Pawła Promowicza, prowadzącego Wakacyjną Ligę.

        Oprócz spotkań meczowych zawodnicy próbowali swoich sił w zawodach, pozwalających im pochwalić się wiedzą kształtowaną podczas spotkań ligowych. W konkurencji techniki strzałów na bramkę oraz slalomu z piłką najlepszy był Szymon Różycki, zaś w dziedzinie strzałów z dystansu – Bartek Szypczak.

        Zawodnicy drużyn biorących udział w rozgrywkach oraz zdobywcy ligowych tytułów zostaną nagrodzeni podczas „Święta Chleba” – dożynek, które odbędą się dnia 1.09.2013 roku na terenie Domu Kultury w Żabiej Woli.

     Dyrektor Domu Kultury w Żabiej Woli informuje, że w dniu 16 sierpnia 2013 roku Dom Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna oraz (Mini) Muzeum Żaby w Żabiej Woli będą nieczynne.

        Za utrudnienia przepraszamy.

Już wakacje!

            Po stresie związanym z ostatnimi chwilami roku szkolnego pozostały tylko wspomnienia. W chwili obecnej nikt nie chce pamiętać o sprawdzianach, ocenach i pracach domowych – ważniejsza jest ładna pogoda, czas wolny od nauki szkolnej i możliwość wypoczynku w ciekawy sposób.  To ostatnie od lat gwarantują żabiowolskie instytucji kulturalne: Dom Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli.

            W pierwszym dniu lipca dzieci i młodzież wzięły udział w przedstawieniu teatralnym pt. „Wilk i zając”, prezentowanym przez krakowski teatr „Art– Re”. Postacie znane starszemu pokoleniu choćby z dobranocek bardzo podobały się młodym widzom. Po zakończeniu spektaklu na wszystkich czekała atrakcja w postaci wyjazdu do „Leśnej Chatki” – wspaniałego zakątka położonego w Zarębach. Czas tam spędzony upływał na grach zespołowych, zabawach na świeżym powietrzu oraz podchodach leśnych.

            Następnego dnia dzieci i młodzież wybrały się do stajni „Kastylia”, położonej w Grzmiącej. Tam bawiły się z osłem, jeździły na kucykach, brały udział w grach i zabawach plenerowych. Chętni mogli przejechać się quadem lub pojeździć bryczką. Jedną z atrakcji było także ogromne ognisko i pyszne kiełbaski.

            Środę i piątek uczestnicy tegorocznego „Lata z Kulturą” spędzili na mszczonowskich termach. Baseny, zjeżdżalnie i wspólna, kilkugodzinna zabawa podczas upalnych dni pozwoliły na integrację grupy wyjazdowej.  Każdy uczestnik wyjazdu – niezależnie od wieku i umiejętności pływackich – bawił się świetnie.

            W czwartek dzieci i młodzież wyjechały do kina w Jankach, gdzie obejrzały premierę filmu „Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta”. Przygody głównego bohatera, pragnącego zostać archeologiem, bardzo podobały się dzieciom, zaś puenta, skłaniająca do przemyśleń związanych z dążeniem do spełnienia swoich marzeń, stała się pretekstem do dyskusji podczas drogi powrotnej.

            Tegoroczne „Lato z Kulturą” było dla nas bardzo udane nie tylko ze względu na typowo letnią pogodę, ale także nastawienie naszych podopiecznych, którzy chętnie i aktywnie brali udział we wszystkich zaproponowanych formach spędzania wolnego czasu.

Lato z Kulturą 2013 - galeria

Zmiana godzin pracy Domu Kultury w okresie wakacyjnym!

     Informujemy, że w okresie wakacyjnym Dom Kultury w Zabiej Woli oraz (Mini) Muzeum Żaby w Żabiej Woli bedą czynne w dni robocze w godzinach: 8:00 - 16:00.

     Za utrudnienia przepraszamy.

Zapraszamy na tegoroczne "Lato z Kulturą"!

Koniec roku Seniorowego!

     Począek lata kojarzy się nam nie tylko z rozdaniem świadectw w szkołach i rozpoczęciem wakacji przez dzieci i młodzież, ale także z zakończeniem kolejnego seniorowego roku spotkaniowego. Aby godnie uczcić tę chlubną okazję, w siedzibie Domu Kultury w Zabiej Woli spotkali się wszyscy członkowie Koła.

     Ostatnie wiosenne spotkanie rozpoczęło się 20 czerwca o godzienie 16:00. Jak zwykle nie zabrakło śmiechu, dowcipów, tańców i radości. Wspaniała atmosfera pozwalała na rozluźnienie, zaś skoczna muzyka sama porywała do tańca.

     Uroczystość w tak szacownym Kole musiała należeć do udanych. NIe mogło być inaczej - w końcu nasi Seniorzy potrafią się dobrze bawić!

Koło Seniora powitało lato 2013 - galeria

 

Festyn kontra pogoda!

          Od wielu lat na przełomie maja i czerwca mieszkańcy żabiowolskiej gminy gromadzą się na terenie Domu Kultury, by wspólnie podziwiać dokonania swych dzieci i młodzieży oraz bardzo dobrze się bawić. Dlatego właśnie przygotowania do tegorocznego „Festynu Żabiowolskiego” trwały dość długo. Każdy zespół, niezależnie od wykonywanego zajęcia, przykładał się do tego, by pokazać się z jak najlepszej strony.

         Wielkim znakiem zapytania była jedynie pogoda. Niedzielne przedpołudnie nie napawało optymizmem – gradobicie i burze, powodujące zalanie części stolicy, jak również nieustający deszcz w Żabiej Woli sprawiał, że z niepokojem patrzyliśmy na zegarki. Odetchnęliśmy z ulgą, gdy kwadrans przed planowanym rozpoczęciem festynu niebo zaczęło się przejaśniać. Wielką niewiadomą była jedynie liczba osób, które zechcą zaryzykować i przybyć na imprezę. Nasze obawy były na szczęście – jak się okazało – całkowicie bezpodstawne! W ciągu kwadransa na teren Domu Kultury przybyło kilkaset osób! Odwiedzili nas również: p. Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego, a także Marek Wieżbicki, Starosta Powiatu Grodziskiego.

          Po oficjalnym otwarciu festynu przez pełniącego rolę konferansjera Jacka Wolszczaka i kilku słowach zaproszonych Gości na scenie zagościł zespół „Buenos Amigos”, który doskonale przygotował publiczność do zabawy. Znane rytmy, tańce na scenie oraz żywiołowi wykonawcy sprawili, że wszyscy zapomnieli o kaprysach czerwcowej aury.

      Zgromadzeni przed sceną Domu Kultury w Żabiej Woli goście obejrzeli występy różnorodnych grup. „Radlanie”, przygotowywani w Gimnazjum im. J. Chełmońskiego w Józefinie przez Małgorzatę Włoczkowską, zaprezentowali swój kunszt podczas wykonywania tańców ludowych oraz tradycyjnych przyśpiewek. Grupa wokalna, ucząca się w Domu Kultury pod okiem Zbigniewa Sękulskiego, wykonała kilka znanych i trudnych do wykonania utworów muzycznych. Bardzo ciekawie zaprezentowały się przedszkolaki z żabiowolskiej „Żabki”, bawiąc wszystkich wierszykami i piosenkami dla dzieci. Miłośnicy tańca nowoczesnego nie zawiedli się również tym razem – grupa przygotowywana w Domu Kultury przez Tatianę Filus zauroczyła wszystkich połączeniem modnych rytmów oraz choreografii uwzględniającej pokazanie umiejętności kilkudziesięciu osób.  Swoje umiejętności taneczne i wokalne pokazały również ubrane w kolorowe sukienki reprezentantki Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie. Zawodnicy, którzy zajęli czołowe miejsca podczas majowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta gminy Żabia Wola, zostali publicznie uhonorowani i odebrali z rąk Mirosława Bieganowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Żabia Wola, wywalczone trofea. Nad wszystkim czuwał konferansjer, Jacek Wolszczak, który przeplatał występy poszczególnych zespołów opowieściami, wywiadami i ciekawostkami.

       Gwiazdą wieczoru był występ.. Elvisa Presleya! Znany na całym świecie muzyk przyjechał do nas wspaniałym, złotym sedanem (Cadillac Fletwood), przywożąc ze sobą duet niesamowitych muzyków. Wystąpił przed nami w oryginalnym stroju z jednej ze swych tras koncertowych. Podczas występu opowiadał o swoim życiu, przedstawiał pozostałych członków zespołu, a nawet przeniósł się ze sceny w stronę publiczności, którą ujął wspaniałą balladą „Love me tender”… Nic dziwnego, że po zakończeniu koncertu przed grupa ustawił się tłum chętnych do wspólnego zdjęcia i rozmowy. Elvis wraz ze swymi kompanami zostali z publicznością przez dłuższy czas, pomimo napiętego grafiku spotkań.

        Zwieńczeniem tegorocznego „Festynu Żabiowolskiego” był występ zespołu „Cztery Kiery”, prowadzonego przez Zbigniewa Sękulskiego. Kwartet pokazał tradycyjną wysoką jakość przygotowania różnorodnych utworów, zachęcając do wspólnej zabawy.

Festyn Żabiowolski 2013 - galeria

Żabiowolski Dzień Dziecka!

     Doświadczeni zeszłorocznymi przygodami, związanymi z dość kapryśną aurą z niepokojem patrzyliśmy w niebo. Co przyniesie czerwiec? Czy planowane święto wszystkich dzieci i Domu Kultury w Zabiej Woli obejdzie się bez deszczu i wiatru? Na szczęście nasze obawy były bezpodstawne - słoneczko, które grzało nas trzeciego czerwca, pozwoliło wszystkim na wspaniałą zabawę!

     Od rana do Domu Kultury przybywały dzieci z klas 0 - III ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Każdy zabrał ze sobą radość i uśmiech, dlatego też nie było mowy o złej pogodzie! Wprost przeciwnie - słoneczko, które wyszło zza chmur, obdarzyło nas swoim ciepłem. Z tym większą przyjemnością wspaniale zapowiadającą się imprezę rozpoczęła Danuta Wiczuk Nowajczyk, dyrektor Domu Kultury w Zabiej Woli, która złożyła najmłodszym życzenia i zaprosiła do wspólnej zabawy. Obecnością zaszczyciła wszystkich również Halina Wawruch, Wójt gminy Żabia Wola, która powitała wszystkich, życząc wspaniałej zabawy i uśmiechów na twarzach.

     Nikt nie narzekał na nudę: na dzieci czekały dmuchane zamki, konkursy i zgadywanki. Szczególną popularnością cieszył się turniej "Hula - hop", który udowodnił wszystkim, że nasze dzieci uwielbiają tę zabawę. Niektórzy nawet potrafią zakręcić kilkoma kółkami jednocześnie! Wspaniałą niespodzianką był również pokaz umiejętnosci Szczudlarza, który bez trudu chodził między dziećmi i pokazywał swoje umiejętności. Dla dzieci lubiących muzykę przewidziano występ duetu wokalno - gitarowego, który przypominał wszystkim najciekawsze piosenki dla dzieci. Piosenki te były tak znane, a zespół tak przyjemny, że najodważniejsze dzieci zaśpiewały kilka z nich do mikrofonu, nie bojąc się występów publicznych.

     Niestety - wszystko, co dobre, musi mieć swój koniec. Po wspaniałej zabawie pozostały bardzo pozytywne wspomnienia. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które odwiedziły nas podczas poniedziałkowego święta - wszyscy razem wspaniale się bawiliśmy!

Dzień Dziecka 2013 - galeria

Piłkarski szał w Żabiej Woli

          Połowa maja od wielu lat wszystkim żabiowolskim miłośnikom dobrego footballu kojarzy się z Turniejem Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Żabia Wola. Z roku na rok liczba drużyn startujących w rozgrywkach jest coraz większa. Tym większe starania podjął organizator – Dom Kultury w Żabiej Woli – by również w tym roku impreza była ciekawa oraz bezpieczna. Każdy mecz prowadzony był przez profesjonalnego sędziego, zaś nad zdrowiem zawodników czuwał sztab medyczny, niosący pomoc w trudnych sytuacjach.

            W tegorocznym turnieju, odbywającym się 11 maja, udział wzięło ponad 130 zawodników, skupionych w piętnastu drużynach. Po rozpisaniu tabeli przez prowadzącego imprezę Pawła Promowicza byliśmy gotowi do rozpoczęcia imprezy. Pierwszy gwizdek usłyszeliśmy po godzinie dziewiątej – na „Orlika” w Józefinie weszli przedstawiciele najmłodszej grupy, złożonej z uczniów szkół podstawowych. Bardzo pozytywnie zaprezentowali się przedstawiciele klas czwartych, skupieni w zespole „Bayer Full”, pokonując nie tylko swoich o rok starszych kolegów, ale także znaną i utytułowaną drużynę złożoną z dziewczyn uczęszczających do klas szóstych i zdobywając ostatecznie drugą pozycję w klasyfikacji grupy. Kapitan tej drużyny – Szymon Różycki – został najlepszym strzelcem turnieju.

            Grupa uczniów szkół ponadpodstawowych dostarczyła nam ogromnych wrażeń. Siedem biorących w niej udział drużyn walczyło o punkty niezwykle zaciekle. Każdemu zależało na zdobyciu jak najlepszego wyniku, co gwarantowało wspaniałe widowisko. Po serii emocjonujących spotkań oraz wspaniałym finiszu zwycięzcą grupy okazał się zespól „Płonące Banany”. Członek tej drużyny – Marcin Romanowicz – został ogłoszony najlepszym bramkarzem turnieju.

            Najstarsza grupa, złożona z pełnoletnich piłkarzy z terenu gminy Żabia Wola, pokazała dojrzały, czasem agresywny football. Doświadczenie poszczególnych zawodników zaowocowało wprowadzaniem różnorodnych taktyk gry i wyeliminowaniem zbędnego chaosu na boisku. Wszystkie drużyny pokazały się z jak najlepszej strony, starając się strzelić piłkę do bramki przeciwnika. Nie zabrakło charyzmy i sportowego szaleństwa. Po serii ciekawych spotkań szala zwycięstwa przechyliła się na stronę „tradycyjnych” zwycięzców – zespołu „Inter- Tap” z Żabiej Woli.

            Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród – medali i pucharów dla poszczególnych grup – miało miejsce na Festynie Żabiowolskim, który odbył się w drugą niedzielę czerwca na terenie Domu Kultury w Żabiej Woli.

Turniej o Puchar Wójta Gminy Żabia Wola 2013 - galeria

Seniorzy w Białowieży!

     Białowieski Park Narodowy słynie z obecności niesamowitej flory i fauny. Nie należy się więc dziwić, że właśnie ten kierunek obrali członkowie Koła Seniora, którzy wybrali się na czerwcową wycieczkę.

     W piękny, majowy poranek członkowie Koła Seniora wybrali się, by podziwiać wspaniały świat białowieskiej przyrody. Zwiedzili m.in. muzeum na wzgórzu pałacowym i bardzo ciekawą wystawę. Wystawa przedstawiała miejscowe gatunki roślin i zwierząt. Życie puszczy przedstawione zostało nie tylko za pomocą wystawionych eksponatów, lecz multimedialnie. W muzeum w nowoczesny sposób i z powodzeniem wykorzystano oświetlenie oraz dźwięk, co bardzo podobało się naszym Seniorom. Ich uwagę zwróciła w szczególności fantastyczna sala poświęcona ptakom. Równie ciekawą atrakcją był Szlak Dębów - drewniana droga pośród szeregów dębów symbolizujących znamienite z punktu widzenia historii osobistości.  Seniorzy mieli możliwość dotarcia i zwiedzenia świętej góry Grabarki, znanej dotychczas jedynie z opowiadań i przekazów telewizyjnych. Mielismy możliwość skosztowania źródlanej wody, która - podobno - przynosi zdrowie wszystkim smakoszom naturalnego napoju. Oby!

Koło Seniora w Białowieży 2013 - galeria

 

 

Zapraszamy na Festyn!

Święto Matek i Ojców w Kole Seniora!

     Dla naszych Seniorów niezwykle ważnymi uroczystościami są nie tylko święta kościelne, ale również tradycyjne, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Szczególne miejsce wśród nich ma Dzień Matki oraz Dzień Ojca - przeżywane od lat w naszych domach i celebrowane z należytą starannością.

     Aby uczcić to niezwykle ważne święto, członkowie Koła Seniora spotkali się w żabiowolskim dworku. Towarzyszyła im Halina Wawruch, wójt gminy Zabia Wola, która złożyła wszystkim Mamom i Tatom serdeczne życzenia. Wszyscy Seniorzy otrzymali również drobne, pamiątkowe upominki od włodarza naszej gminy.

     Jak zwykle nie zabrakło dobrej muzyki, skłaniającej naszych Seniorów do zabawy i "małej czarnej" z ciastkiem. Nie dziwi sięc fakt, ze czas uroczystości wspominany jest bardzo mile do tej pory...

Dzień Matki w Kole Seniora 2013 - galeria

Kolejny "Żabi Zlot" za nami!

     Od wielu lat dzieci i młodzież z żabiowolskich szkół budzą nasze Żabki, zgromadzone w (Mini) Muzeum Żaby. Aby zrobić to w skuteczny sposób, od lat w majowe przedpołudnie gromadzą się w Domu Kultury, wabiąc zielone płazy pokazem swych umiejętności. W tym roku postanowiliśmy obudzić nasze Żabki wspaniałymi zapachami i zaprosiliśmy dzieci do… kuchni!

      Na nasze zaproszenie odpowiedziały dzieci ze wszystkich szkół podstawowych, położonych na terenie naszej gminy. Wszyscy zgromadziliśmy się w dużej sali, przygotowanej przez gospodarzy imprezy: Danutę Wiczuk –Nowajczyk, dyrektora Domu Kultury w Żabiej Woli oraz Halinę Krajewską, kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabiej Woli. Gośćmi specjalnymi spotkania byli: Julia i Andrzej Jendrychowie oraz Hanna i Jerzy Dzięgielewscy.

      Poprowadzenia „Żabiego Zlotu” podjął się w tym roku Jacek Wolszczak, który po kilku słowach wstępu zaprosił na scenę Andrzeja Jendrycha, założyciela (Mini) Muzeum Żaby. Usłyszeliśmy kilka słów o historii zbioru oraz powodach jego stworzenia. Głos zabrał również Jerzy Dzięgielewski, który wraz z żoną zapoczątkował chlubną historię (Mini) Muzeum, dzieląc się z nami swoją bardzo liczną, domową kolekcją.

       Dzieci, zgromadzone w sali, w ciszy wysłuchały prelekcji, zawierających niezwykle ciekawe informacje, po czym zostały zaproszone do mniejszego pomieszczenia, gdzie czekały na nich… składniki niezbędne do wypieku żabich muffinek! Reprezentanci szkół nie tylko przygotowywali ciasto i układali foremki, ale także zdobili świeżo upieczone babeczki. Wspaniałe żabiomuffinki prezentowały tak wysoki poziom i  tak bardzo spodobały się złożonemu z zaproszonych gości jury, że nie potrafili oni wybrać najpiękniejszej z nich i wszyscy twórcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi koszulkami.

      Zwieńczeniem spotkania było przedstawienie w wykonaniu dzieci uczęszczających na warsztaty bajkowe „Z bajki morał taki – Czytajcie, Dzieciaki!”, współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Osi 4 – Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013. Grupa kilkulatków przedstawiła bajkę pt. „Na straganie”, poprzedzoną żabimi dialogami. Wspaniałe stroje, świetne przygotowanie i żywiołowość dzieci bardzo spodobały się zgromadzonej na „Żabim Zlocie” publiczności.

      Niestety – wszystko, co dobre, szybko się kończy… Wiemy jednak, że nasze muzealne Żabki już się obudziły, bowiem w czasie pieczenia muffinek z sali Muzeum dochodziły odgłosy wąchania, zaś podczas przedstawienia – przyjemny rechot…

Żabi Zlot 2013 - galeria

Klub Zdrowia dla mieszkańców Zabiej Woli

     Od marca 2013 roku w siedzibie Domu Kultury w Żabiej Woli mają miejsce spotkania Klubu Zdrowia. Comiesięczne wizyty zaprzyjaźnionych instruktorów spotykają się z coraz większą przychylnością ze strony mieszkańców gminy, którzy chętnie uczestniczą w wykładach tematycznych, prezentacjach nowych produktów oraz urządzeń wspomagających zdrowe odżywianie, jak również w degustacjach produktów wspomagających funkcjonowanie organizmu.

     Tematem wiodącym kwietniowego spotkania była odporność. Omówienie działania ludzkiego układu immunologicznego oraz zapoznanie z naturalnymi sposobami wzmocnienia jego działania zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez zgromadzoną na sali publiczność. Majowy wykład, traktujący o potrawach pozwalających na uniknięcie chorób serca, przyciągnął do sali Domu Kultury dużą liczbę zainteresowanych. Po pytaniach związanych z tematem przewodnim miała miejsce degustacja niepopularnych potraw, o których była mowa w wykładzie. Jak się okazało, nieznane wcześniej połączenia warzyw, owoców i sposobów przyrządzania bardzo przypadły do gustu naszym mieszkańcom.

     Niektórzy z nich, nie mogąc doczekać się kolejnego spotkania, już pytają o jego tematykę...

Spotkania Klubu Zdrowia 2013 - galeria

Mammografia w Żabiej Woli!

Zapraszamy na spotkanie Klubu Zdrowia!

          Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie Klubu Zdrowia, które odbędzie się w czwartek, dnia 9 maja 2013 roku, w siedzibie Domu Kultury w Żabiej Woli. Temat przewodni najbliższego spotkania będzie niespodzianką, jednakże z całą pewnością zainteresuje wszystkich przybyłych.

          Zapraszamy!

Jak przyGOTOWAĆ dzieci do życia? O dziecięcych warsztatach kulinarnych...

     W kwietniu bieżącego roku w Domu Kultury w Żabiej Woli pod hasłem "Gdy dziecko gotuje, wszystko smakuje!" odbywały się pilotażowe warsztaty kulinarne dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Żabia Wola.

     W krótkim czasie stały się one bardzo popularne. Zauważyliśmy, że dzieci bardzo chętnie pracują przy przygotowaniu potraw, których potem mogą spróbować. Gdy na pierwszych warsztatach pracowaliśmy nad zupą cebulową, wielu uczestników miało łzy w oczach, jednak po pewnym czasie z zadowoleniem raczyło się gorącym posiłkiem. Ciekawostką było zaskoczenie rodziców, mówiących, że ich dzieci nie znoszą zup warzywnych... Jeszcze większą popularnością cieszyły się warsztaty mufinkowe i rogalikowe. Dzieci otrzymały nie tylko słodkie poczęstunki, ale również przepisy, według których robiły smakowite potrawy.

     Duże zainteresowanie spotkaniami sprawiło, że być może od nowego roku szkolnego będą one wpisane w nasz plan zajęć...

Kulinarna Wiosna 2013 - galeria

Nasi Seniorzy przywitali Wiosnę!

     Tegoroczna zima dała się nam wszystkim we znaki. Przymus odrzucania kwietniowego śniegu tak zdenerwował naszych Seniorów, że zdecydowali o zwołaniu wszystkich członków Koła, by wybrać najlepszy sposób pożegnania białej pory roku. Rozesłane wici mówiły krótko: 26 kwietnia w Domu Kultury.

     Zebranie, połączone z biesiadą (według większości zgromadzonych najlepszym sposobem walki z zimą jest radość wewnętrzna i uśmiech na twarzy) wywołało długo oczekiwany efekt - biały puch za oknami ustąpił miejsca wiosennej aurze, pełnej kolorów i optymizmu. Pomyśleć - to wszystko jest zasługą naszych Seniorów...

Powitanie Wiosny w Kole Seniora 2013 - galeria

 

"Kozucha Kłamczucha" dla każdego Malucha!

     Spotkania naszego "Maluchowa" są pełne niespodzianek! W ostatnią kwietniową środę na nasze dzieci czekała miła niespodzianka! Odwiedzili nas aktorzy z teatru "Art-Re", przedstawiając spektakl pt. "Kozucha Kłamczucha".

      Przedstawienie na motywach utworu Janiny Porazińskiej zrealizowane zostało w formie zabawnej opowieści o niesfornej Kózce.W czasie żywego, wesołego spektaklu dzieci kilkakrotnie wykazywały się na forum publiczności u boku aktorów (np. umiejętnością tańca góralskiego ). Uwagę zwracała również piękna scenografia i oryginalne stroje aktorów akcentujące piękno Podhala. Występują postacie: Wilk, Koza, Lis, Gospodarz, Niedźwiedź, Zazulka. Ze spektaklu wypływa cenny morał uczący  prawdomówności,  umiejętności wybaczania i prawdziwej przyjaźni.

     Dzieciom bardzo podobały się role zwierząt i ich gospodarza. Spektakl, uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania i prawdziwej przyjaźni bardzo podobał się naszym Maluchom.
Kozucha Kłamczucha w Maluchowie 2013 - galeria

 

Sezon warsztatowy w pełni!

     Dom Kultury w Żabiej Woli od wielu lat stara się dostosowywać formę i czas prowadzenia zajęć do ich uczestników. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się spotkania artystyczne: decoupage i filcowanie, prowadzone w ramach "Małych Projektów" finansowanych przez Unię Europejską w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, skupiające kilkadziesiąt młodych osób, rozwijających w naszej instytucji swe umiejętności artystyczne.

     Podczas warsztatów decoupage uczestnicy poznają tajniki modnej techniki artystycznej, tworząc indywidualne ozdoby, zakładki, podkładki, a nawet... lampki. Decoupage, będące niezwykle wszechstronną i pozwalającą na indywidualizm techniką artystyczną, pokazuje, w jaki sposób można zamienić rzeczy codziennego użytku w prawdziwe skarby - zaskakujące formą oraz pozwalające na wzmocnienie wiary we własne siły...

     Zajęcia filcowania i pracy z papierem czerpanym skupiają wokół siebie grupę młodzieży, która wykorzystuje poznawaną  na spotkaniach wiedzę w celu tworzenia biżuterii, ozdób i prezencików dla koleżanek i kolegów. Samodzielnie tworzona biżuteria pozwala na dostosowanie jej do charakteru i bieżących potrzeb osób ją noszących, podkreślając indywidualność oraz pozytywne usposobienie.

     Na warsztatach dziennikarskich dzieci i młodzież poznają zasady pracy profesjonalnego dziennikarza - zapoznają się ze sprzętem i sposobami pracy reportera. Podczas ćwiczeń dzieci tworzą wywiady, nagrywają audycje i wcielają się w role dziennikarzy, oswajając z ich pracą.

     Dużym zainteresowaniem cieszą się także zajęcia poświęcone rysunkowi i malarstwu. Ich uczestnicy wykorzystują płócienne podobrazia, ołówki oraz farby do tworzenia małych arcydzieł. Jest to dobra szkoła dla początkujących, próbujących sił w nieznanej sobie dziedzinie, jak również dla tych, którzy chcą pod okiem wykwalifikowanej instruktorki poprawić swoje umiejętności.

     Odpowiadając na prośby młodzieży zdecydowaliśmy  o zwiększeniu różnorodności zajęć. Przed każdymi warsztatami filcowania i pracy z papierem czerpanym odbywają się zajęcia haftowania. Próba przekazywania młodemu pokoleniu tajników czynności zajmujących popołudnia naszym babciom została przyjęta bardzo pozytywnie - obecnie krystalizuje się stała grupa osób poznających metody pracy z kordonkiem lub muliną... W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne zorganizowaliśmy cykl spotkań poświęconym wykonywaniu pisanek, kraszanek i sposobów zdobienia świątecznego stołu.

Warsztaty Wiosna 2013 - galeria

 

Tradycyjne "jajeczka" w Domu Kultury...

     Tradycją stało się, że przed każdymi Świętami Wielkanocnymi żabiowolskie Koło Gospodyń Wiejskich oraz Koło Seniora spotykają się, by w uroczysty sposób przygotować się do przeżywania Wielkiej Nocy.

     We wtorek, 19 marca, w sali Domu Kultury spotkały się nasze Gospodynie. Wspaniale zastawiony stół wielkanocny oraz tradycyjne "jajeczko", połączone z refleksyjnymi życzeniami, umocniły wspólnotę naszych Gospodyń. Dwa dni później, w czwartkowe popołudnie, podczas uroczystego spotkania wszystkich członków Koła Seniora wszyscy spotkali się przy wielkanocnym stole, utrwalając chlubną tradycję łączącą żabiowolskie wspólnoty.

Jajeczka 2013 - galeria

"Urwis" dla dzieci!

          W marcu do naszej gminy zawitał teatrzyk "Urwis", który przedstawił najmłodszym dwie bardzo ciekawe bajki.

          Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. M. Kownackiej w Skułach obejrzały bajkę pod tytułem "Pipi Pończoszanka". Bajka autorska powstała na podstawie książki szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. Sympatyczna rudowłosa Pipi, odkrywała razem z dziećmi nieznany dla niej świat w poszukiwaniu swojego taty - Pirata. Humorystyczna bajka uczyła dzieci zaradności, samodzielności oraz dała możliwość poznania elementów kultury różnych zakątków świata, w tym ubioru, obyczajów, muzyki itp.

          Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. S. Dziewulskiej w Ojrzanowie obejrzały spektakl pt. "Eko-Bartek". W trakcie trwania interaktywnego przedstawienia sympatyczny bóbr Bartek w przystępny sposób uczył dzieci ekologicznego podejścia do otaczającego świata. Bajka przedstawiała również podstawowe zasady dbania o środowisko (oszczędzanie wody, segregacja śmieci, recykling itp.). W spektaklu dzieci poznały również przyrodę, rośliny, owoce.

          Dzieci bardzo pozytywnie odebrały starania nowego krakowskiego teatru. Prawdopodobnie nie będzie to ostatnia wizyta "Urwisa" w żabiowolskiej gminie.

"Urwis" w Żabiej Woli 2013 - galeria

 

Złote jajko zaprzyjaźnionej Igraszki...

          Dnia 13,02,2013 roku aktorzy zaprzyjaźnionego teatru "Igraszka" przyjechali do Domu Kultury w Żabiej Woli, by pokazać dzieciom z terenu żabiowolskiej gminy bajkę pod tytułem "Złote jajko".

          Nie zabrakło tego, do czego przyzwyczaiła "Igraszka": dobrej muzyki, autorskich piosenek śpiewanych na żywo, wspaniałej gry aktorskiej i - co najważniejsze - uśmiechu na twarzach naszych widzów.

          Bajka o chytrej Lisicy, która chciała szybko wzbogacić się kosztem kury znoszącej złote jajka, bardzo podobała się najmłodszym. Dzieci dowiedziały się z nij, że nawet ktoś bardzo zły może się zmienić w dobrego i kochającego.

Między zimą a... zimą - nasze ferie!

          Tegoroczna zima sprawiła nam nie lada figla! Po wspaniale zapowiadających się ostatnich tygodniach pierwszego semestru (ciągle padający śnieg, niskie temperatury i wspaniała zabawa poza domem) i planach na ferie pozostał lekki niesmak - nasze dwa tygodnie były deszczowe i ciepłe. Cóż robić, skoro za oknem więcej wody niż śniegu? Iść do Domu Kultury!

          Dyrektor Domu Kultury przygotowała dla wszystkich dzieci wiele niespodzianek. Młodzież mogła uczestniczyć w seansach filmowych w Jankach, dużym powodzeniem cieszyły się również wyjazdy na lodowisko do Mszczonowa. Na tych, którzy nie chcieli wyjeżdżać, czekały atrakcje w postaci balu karnawałowego, seansu filmowego oraz mnóstwo dobrej zabawy.

          Uśmiechnięte twarze dzieci i młodzieży ze wszystkich zakątków naszej gminy były najlepszym dowodem na to, że tegoroczne ferie w Domu Kultury w Żabiej Woli podobały się wszystkim uczestnikom. Mam nadzieję, że za rok jeszcze większa ich liczba zdecyduje się na wspólne spędzenie wolnego czasu…

Ferie 2013 - galeria

 

Informacja dotycząca działalności Domu Kultury w czasie ferii zimowych 2013

          Dyrektor Domu Kultury w Żabiej Woli informuje, że Dom Kultury w czasie ferii zimowych będzie czynny w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00.

          Za utrudnienia przepraszamy.

 

Kolędujmy wszyscy razem!

          Tradycją stało się już, że każdy nowy rok rozpoczynamy od wspólnego kolędowania. W tym roku nie mogło być inaczej. W tym celu spotkaliśmy się w siedzibie Domu Kultury w sobotę, 12 stycznia 2013 roku. Niespodziewanie wspólne kolędowanie stało się wydarzeniem ważnym dla całej społeczności – reprezentanci większości grup społecznościowych związanych z Domem Kultury zapowiedzieli swój udział w spotkaniu.

           Pomimo niesprzyjających warunków drogowych (biała polska zima…) sala żabiowolskiego dworku wypełniła się po brzegi. Po powitaniu wszystkich przez Danutę Wiczuk – Nowajczyk miejsce na scenie zajęły dzieci z Klubu Malucha. Wraz ze swoją opiekunką, Darią Kosiak – Migdą, brawurowo odśpiewały kilka znanych kolęd, zaś gromkie „Gloria” w wykonaniu trzyletniego Aniołka – Mai wywołało uśmiech na twarzach zgromadzonej w sali publiczności. Nieco inny charakter miał występ grupy wokalnej ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie (przygotowanej przez Jolantę Walerysiak i Edytę Wykrotę). Dzieci udowodniły, że tradycyjne kolędy, mówiące o radosnym narodzeniu Pana, powinny być śpiewane z radością i uśmiechem na ustach. Profesjonalnie przygotowana grupa żabiowolskich wokalistek, przygotowywana przez Zbigniewa Sękulskiego, pokazała swoje umiejętności nabywane podczas spotkań w Domu Kultury. Sam Zbigniew Sękulski pokazał niespotykany kunszt wokalny, prezentując swój talent w kilku wspaniałych kolędach. Nie zawiedli również Seniorzy, którzy przygotowali kilka kolęd, wykonywanych z akompaniamentem gitarowym.

          Po zakończeniu występów wszyscy zostali zaproszeni na skromny poczęstunek do pięknie udekorowanej sali bankietowej w Domu Kultury, gdzie rozmowom o żabiowolskich talentach nie było końca. Okazało się, że nasza gmina skupia osoby, które niezależnie od wieku, wykształcenia i możliwości chcą śpiewnie radować się z narodzenia małego Jezusa. A – jak wiadomo – kto śpiewa, dwa razy się modli…

Kolędowanie 2013 - galeria

 

Kolejne "Jasełkowe Zmagania" za nami!

          Żabiowolskie jasełkowanie wpisało się już na stałe do kalendarza imprez organizowanych w Domu Kultury. W tym roku w „Jasełkowych Zmaganiach” wzięły udział reprezentacje z wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy.

          Na scenie zobaczyliśmy występy czterech grup aktorskich. Wszystkie dzieci pokazały duży wkład pracy połączony z talentem aktorsko – wokalnym. Każda z grup starała się zaskoczyć innych strojami, scenariuszem, śpiewanymi kolędami oraz wykorzystywanym podkładem muzycznym. Efektem pracy dzieci były wspaniałe występy, połączone tematem – radością z nadejścia małego Jezusa…

          Wszystkie występy były nagradzane brawami od zgromadzonej w Domu Kultury publiczności, zaś młodzi aktorzy otrzymali skromne, słodkie podarunki od organizatora jasełek. Była to zasłużona nagroda za godziny spędzone nad przygotowaniem się do żabiowolskiego przeglądu.

Jasełkowe Zmagania 2013 - galeria

 

Kwartalnik

BIULETYN URZĘDU GMINY W ŻABIEJ WOLI

Odnośniki

Reklama

Gminny Portal Mapowy
Portal mapowy
Dom Kultury
-
Zwiazek Miedzygminny
Muzeum Zaby
Zwiazek Gmin Wiejskich
-
UE
EA
BW
ASI

Stopka

Lcznik odwiedzin

Jesteś 4717 osobą
na naszej stronie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 857 81 81 e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 9:00 - 18:00
wtorek-czwartek 8:00 - 16:00
piątek 8:00 - 15:00

Copyright

Copyright © 2009 - 2018 Gmina Żabia Wola    All rights reserved  |  powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.