OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY GMINY ŻABIA WOLA

Odnośniki

Imieniny

Łukasza, Kai, Leonii

Data

Niedziela 22 Kwietnia 2018

Wyszukiwarka

Odnośnik do BIP

Nawigacja

Menu

Odnośniki

Treść strony

Zespół Interdyscyplinarny

Do stworzenia  gminnego systemu  przeciwdziałania przemocy w rodzinie  obliguje  art. 6 ust.2 ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.  Zadania te koordynuje Gminny Ośrodek  Pomocy Społecznej w Żabiej Woli przy współpracy: szkół, posterunku  policji, sądu rejonowego, prokuratury,  komisji rozwiązywania  problemów alkoholowych, służby zdrowia.

Na mocy  Uchwały Nr 28/VII/2011 Rady Gminy  Żabia Wola z dnia 26 kwietnia 2011 roku oraz Zarządzenia Wójta Gminy  z dnia  10 czerwca 2011 roku   funkcjonuje  Zespół Interdyscyplinarny do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie.  Jego celem strategicznym jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie oraz zwiększenie dostępności  i skuteczności pomocy dla rodzin, w których stosowana jest przemoc. Zespół Interdyscyplinarny to zespół osób z profesjonalnych środowisk delegowanych do koordynacji, standaryzacji, analiz i rozwiązywania lokalnych problemów przemocy. Zespół stanowią przedstawiciele służb gminnych, instytucji i organizacji działających w obszarze wsparcia społecznego. Działania Zespołu zmierzają do poprawy sposobów udzielania pomocy osobom doświadczającym przemocy, ich najbliższemu otoczeniu poprzez kreowanie lokalnej polityki wobec problemu i wypracowaniu procedur oraz standardów. Celem Zespołu Interdyscyplinarnego jest pomoc osobom, rodzinom i grupom problemowym oraz środowiskom dysfunkcyjnym w przezwyciężaniu problemów wynikających z aktów przemocy.

 

Kierownik GOPS Żabia Wola – Elżbieta Kwiatkowska

 

Kwartalnik

BIULETYN URZĘDU GMINY W ŻABIEJ WOLI

Odnośniki

Reklama

Gminny Portal Mapowy
Portal mapowy
Dom Kultury
-
Zwiazek Miedzygminny
Muzeum Zaby
Zwiazek Gmin Wiejskich
-
UE
EA
BW
ASI

Stopka

Lcznik odwiedzin

Jesteś 2581 osobą
na naszej stronie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 857 81 81 e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 9:00 - 18:00
wtorek-czwartek 8:00 - 16:00
piątek 8:00 - 15:00

Copyright

Copyright © 2009 - 2018 Gmina Żabia Wola    All rights reserved  |  powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.