OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY GMINY ŻABIA WOLA

Odnośniki

Imieniny

Jana, Kryspina, Wiktora

Data

Poniedziałek 21 Maja 2018

Wyszukiwarka

Odnośnik do BIP

Nawigacja

Menu

Odnośniki

Treść strony

Czyste rowy- wspólna sprawa.

Nie odkrywamy wielkiej prawdy mówiąc, że do prawidłowego funkcjonowania drogi niezbędne jest jej odwodnienie. Nawet najlepszej jakości asfalt zaczynie się kruszyć i pękać, gdy nie zostanie odpowiednio odwodniony. Niedrożne rowy, lub całkowity ich brak, powoduje nie tylko niszczenie infrastruktury, ale również lokalne podtopienia i ogromne straty dla naszych mieszkańców. Jako samorząd przystępujemy w tym roku do prac związanych udrożnieniem rowów. Wykonawcę tych robót ustalono w formie zapytania ofertowego. Będzie on  rozpoczynał prace gdy tylko warunki pogodowe zaczną ku temu sprzyjać.

Działania Gminy  w tym zakresie to jednak nie wszystko. Żeby móc zrealizować to zadanie nie jest potrzebny tylko solidny wykonawca i zabezpieczone na ten cel odpowiednie środki finansowe. Potrzebujemy również chęci i pomocy naszych mieszkańców. To nasza wspólna sprawa, by rów przy naszej posesji, czy działce był czysty. Nikt nie udrożni za nas przepustu pod zjazdem, a to przecież on bezpośrednio przyczynia się do tego, że woda piętrzy się i zalewa działkę. Niewykoszona trawa i śmieci zalegające od zeszłego roku, albo i dłużej, powodują, że woda, zarówno opadowa jak i gruntowa, nie może odpłynąć.  Rada Gminy Żabia Wola podjęła Uchwałę nr 25/V/2007 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu utrzymaniu czystości i porządku na terenie Gminy Żabia Wola, w którym określa się obowiązki mieszkańców. Dbałość o rowy jest obowiązkiem wszystkich właścicieli posesji, do których rów przylega. Dla wspólnego dobra dbajmy o nasze otoczenie.

Kwartalnik

BIULETYN URZĘDU GMINY W ŻABIEJ WOLI

Odnośniki

Reklama

Gminny Portal Mapowy
Portal mapowy
Dom Kultury
-
Zwiazek Miedzygminny
Muzeum Zaby
Zwiazek Gmin Wiejskich
-
UE
EA
BW
ASI

Stopka

Lcznik odwiedzin

Jesteś 3684 osobą
na naszej stronie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 857 81 81 e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 9:00 - 18:00
wtorek-czwartek 8:00 - 16:00
piątek 8:00 - 15:00

Copyright

Copyright © 2009 - 2018 Gmina Żabia Wola    All rights reserved  |  powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.