OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY GMINY ŻABIA WOLA

Odnośniki

Imieniny

Joanny, Marii, Zuzanny

Data

Czwartek 24 Maja 2018

Wyszukiwarka

Odnośnik do BIP

Nawigacja

Menu

Odnośniki

Treść strony

Obowiązki właściciela nieruchomości w zakresie utrzymania czystości i porządku na posesji

Szanowni Państwo,

 w celu przybliżenia Państwu zagadnień  dotyczących prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi w gospodarstwach domowych na terenie Gminy Żabia Wola uprzejmie informuję, że zgodnie z ustawą z dnia 13.09.1996r o utrzymaniu czystości i porządku w gminach do właściciela nieruchomości należy obowiązek usunięcia  z terenu nieruchomości odpadów komunalnych w sposób określony przepisami prawa .  

Obowiązkiem właściciela nieruchomości jest przestrzeganie  Regulaminu utrzymania czystości  i porządku na terenie Gminy  Żabia Wola przyjętego uchwałą Rady Gminy Żabia Nr 25/V/2007 z dnia 29 marca 2007r, który zawiera szczegółowe zasady utrzymania czystości i porządku na terenie nieruchomości a w szczególności do selektywnej zbiórki wytwarzanych odpadów u źródła jak i odbioru nieczystości ciekłych. W tym celu niezbędne jest zawarcie przez właściciela nieruchomości  umowy z przedsiębiorcą posiadającym stosowne zezwolenie Wójta Gminy Żabia Wola na prowadzenie działalności na terenie Gminy. Każdy przedsiębiorca posiadający w/w zezwolenie jest obowiązany zapewnić naszym mieszkańcom profesjonalną obsługę  w tym zakresie,  jak również wydać dokument potwierdzający  wykonania usługi.

Wobec powyższego zwracam się z uprzejmą prośbą do mieszkańców o przestrzeganie obowiązujących  przepisów prawa uwzględniając przede wszystkim wspólne bezpieczeństwo ekologiczne oraz dbałości o estetykę, utrzymanie czystości i porządku na terenie gminy i na swojej posesji.

Wykaz przedsiębiorców posiadających zezwolenie Wójta Gminy Żabia Wola dostępny pod adresem: http://www.zabiawola.pl/index.php?strona=489. 

  • autor: Małgorzata Reszka (Referat POGK)

Kwartalnik

BIULETYN URZĘDU GMINY W ŻABIEJ WOLI

Odnośniki

Reklama

Gminny Portal Mapowy
Portal mapowy
Dom Kultury
-
Zwiazek Miedzygminny
Muzeum Zaby
Zwiazek Gmin Wiejskich
-
UE
EA
BW
ASI

Stopka

Lcznik odwiedzin

Jesteś 4283 osobą
na naszej stronie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 857 81 81 e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 9:00 - 18:00
wtorek-czwartek 8:00 - 16:00
piątek 8:00 - 15:00

Copyright

Copyright © 2009 - 2018 Gmina Żabia Wola    All rights reserved  |  powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.