OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY GMINY ŻABIA WOLA

Odnośniki

Imieniny

Łukasza, Kai, Leonii

Data

Niedziela 22 Kwietnia 2018

Wyszukiwarka

Odnośnik do BIP

Nawigacja

Menu

Odnośniki

Treść strony

ŻABIOWOLSKI LASEK - Niezły początek na dobre perspektywy

W sobotę, 10 kwietnia, kilkudziesięciu mieszkańców naszej Gminy – Żabiej Woli zebrało się na skraju wydzierżawionego od Lasów Państwowych leśnego terenu przy ul. Warszawskiej.
      Dopiero co dobiegła do nas tragiczna wiadomość spod Smoleńskiego lotniska nieopodal Katynia. Do świadomości wielu z nas jeszcze nie dotarło w jak wielkim bólu pogrążyła Polskę.
Wielu pozostało w domu. Wielu powstrzymał popadujący deszczyk i chłodny wiatr. Zebrała się spora grupa. Dopisała młodzież Gimnazjum im. J. Chełmońskiego, dorośli z Żabiej Woli, a nawet sąsiednich wsi jak np. Osowiec (ekipa pana Michałowskiego)
      Przyszliśmy organizować nasz Lasek Żabiowolski (ze względów formalnych – nie Park, lecz Lasek), porządkować, wytyczać alejkę główną, uwalniać od licznych śladów niechlujstwa,
picia i brudów.
      Byliśmy chyba pierwszym w kraju zgromadzeniem, które na hasło pani Wójt Żabiej Woli uczciło chwilą ciszy pamięć Pary Prezydenckiej i wszystkich, którzy stracili życie w najtragiczniejszej dla Polski katastrofie lotniczej.

Ze względu na złe warunki pogodowe spotkanie zaplanowane na dzień 12 czerwca 2010 zostało odwołane.


O terminie następnego spotkania

będziemy Państwa informować w najbliższym czasie.

Na razie jest tylko nazwa i zarośnięty las. Ale już tego lata może być ładnie i przyjemnie. Gdzie? U nas. W centrum Gminy

Szansa jest niezwykła. Lasy Państwowe udostępniają nam duży teren, którego nie jedno miasto by nam pozazdrościło. Niektórzy mieszkańcy Gminy mieć będą tuż obok,  niektórzy nieco dalej do miejsca spacerów, a może i godziwego spędzania wielu godzin wśród drzew i w takim otoczeniu jakie sobie sami urządzimy.

 

Spotkajmy się w sobotę 10 kwietnia o godz. 11:00 u wejścia do lasku ul. Warszawska, który wspólnie obejrzymy, zaplanujemy i wykonamy pierwsze wstępne prace. Niech będą one początkiem miejsca naszych spacerów, wypoczynku, poznawania się nawzajem.

Kwartalnik

BIULETYN URZĘDU GMINY W ŻABIEJ WOLI

Odnośniki

Reklama

Gminny Portal Mapowy
Portal mapowy
Dom Kultury
-
Zwiazek Miedzygminny
Muzeum Zaby
Zwiazek Gmin Wiejskich
-
UE
EA
BW
ASI

Stopka

Lcznik odwiedzin

Jesteś 4171 osobą
na naszej stronie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 857 81 81 e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 9:00 - 18:00
wtorek-czwartek 8:00 - 16:00
piątek 8:00 - 15:00

Copyright

Copyright © 2009 - 2018 Gmina Żabia Wola    All rights reserved  |  powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.