OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY GMINY ŻABIA WOLA

Odnośniki

Imieniny

Joanny, Marii, Zuzanny

Data

Czwartek 24 Maja 2018

Wyszukiwarka

Odnośnik do BIP

Nawigacja

Menu

Odnośniki

Treść strony

Otwarcie Lasku w miłej atmosferze

          Grillowaniem w „Lasku Żabiowolskim” w pięknej scenerii i słonecznej aurze rozpoczęliśmy oficjalne funkcjonowanie tego obiektu. Była to bardzo sympatyczna impreza. Występy zespołu działającego przy Domu Kultury pokazały, że żabiowolskie gwiazdeczki rozwijają swoje talenty. Ich nauczyciel p. Zbigniew Sękulski prezentował w doskonałym wykonaniu przeboje dawnych lat.

Zmiana terminu otwarcia ścieżki edukacji przyrodniczo-leśnej zdrowego stylu życia w Lasku Żabiowolskim.

       Uprzejmie informujemy, że termin otwarcia w Lasku Żabiowolskim  „Ścieżki edukacji przyrodniczo-leśnej zdrowego stylu życia” uległ zmianie. Serdecznie zapraszamy do Lasku Żabiowolskiego w dniu 16 czerwca br. o godzinie 11:00 (wejście przy ul. Warszawskiej lub ul. Krótkiej).

Otwarcie Lasku Żabiowolskiego ze ścieżką edukacyjną

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW)

ŻABIOWOLSKI LASEK Niezły początek na dobre perspektywy.

           W sobotę, 10 kwietnia, kilkudziesięciu mieszkańców naszej Gminy – Żabiej Woli zebrało się na skraju wydzierżawionego od Lasów Państwowych leśnego terenu przy ul. Warszawskiej.
Dopiero co dobiegła do nas tragiczna wiadomość spod mmoleńskiego lotniska nieopodal Katynia. Do świadomości wielu z nas jeszcze nie dotarło w jak wielkim bólu pogrążyła Polskę.

Wiosną do prac, latem- jesienią do spacerów Żabiowolski Lasek zaprasza

          Zapewne dotarła do naszych czytelników, mieszkańców naszej Gminy informacja, że Żabia Wola może wzbogacić się o tereny parkowe nazwane Żabiowolskim Laskiem. Teren leśny pomiędzy ul. Warszawską a Hutą Żabiowolską – my mieszkańcy Gminy Żabia Wola – możemy przekształcić w piękny teren rekreacyjny.

Czy masz głazy na swoim polu?

Jeśli tak- zadzwoń do Urzędu Gminy.
Planujemy utworzenie „kamiennego kręgu” w powstającym Lasku Żabiowolskim.
Bardzo duże kamienie zostałyby wypożyczone na czas nieokreślony, służyłyby urozmaiceniu leśnego krajobrazu i skojarzeniom geograficzno-geologicznym.

Gościu, siądź pod mym liściem...

Żabia Wola to nie Czarnolas i lip niewiele w Żabiowolskim Lasku, ale czy my też nie możemy mieć swojego azylu i cieszyć się nim co weekend? Brzmi to być może dziwnie, ale przecież właśnie w weekend mamy czas. Sam tytuł też powinien brzmieć raczej ,,wielkie sprzątanie’’ lub ,,zapraszamy do sprzątania Lasku’’, ale czy wtedy ktokolwiek z nas zainteresowałby się sprzątaniem Lasku, gdy sami zaczynamy robić wiosenne porządki? Z myślą o tym nieco później bo 9 kwietnia i 7 maja przystępujemy do wspólnej akcji, do której chcemy włączyć także Was - naszych Mieszkańców. Dlaczego mamy być gorsi od sąsiednich miast i nie mieć swojego własnego parku? Ilu z nas ma tylko niewielką działkę i nic poza nią, a chciałoby wybrać się na niedzielny spacer czy pobiegać w czystej zdrowej przestrzeni? Chcemy wspólnie zorganizować  Lasek Żabiowolski, wyjątkowy lasek, miejsce spotkań imprez, miejsce gdzie można poczytać pooddychać czystym powietrzem, zamyślić się i posłuchać ptaków. Zbliża się wiosna, wykorzystajmy ciepłe dni dla własnego zdrowia, przyjdźmy do lasu spotkać sąsiada, znajomych wspólnie popracować dla siebie i swoich bliskich. A w słoneczną lipcową niedzielę siąść pod liściem i odpocząć sobie … Za jakiś czas może nasze dziecko wystąpi na ,,deskach’’ leśnego amfiteatru?

Kwartalnik

BIULETYN URZĘDU GMINY W ŻABIEJ WOLI

Odnośniki

Reklama

Gminny Portal Mapowy
Portal mapowy
Dom Kultury
-
Zwiazek Miedzygminny
Muzeum Zaby
Zwiazek Gmin Wiejskich
-
UE
EA
BW
ASI

Stopka

Lcznik odwiedzin

Jesteś 7666 osobą
na naszej stronie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 857 81 81 e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 9:00 - 18:00
wtorek-czwartek 8:00 - 16:00
piątek 8:00 - 15:00

Copyright

Copyright © 2009 - 2018 Gmina Żabia Wola    All rights reserved  |  powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.