OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY GMINY ŻABIA WOLA

Odnośniki

Imieniny

Erazma, Katarzyny, Jozafata

Data

Sobota 25 Listopada 2017

Wyszukiwarka

Odnośnik do BIP

Nawigacja

Menu

Odnośniki

Treść strony

  • pit

Wypełniając PIT za 2016 r. pomyśl o naszej Gminie

Jeśli mieszkasz w Gminie Żabia Wola - rozlicz PIT i przekaż część swojego podatku na rozwój naszej Gminy.

Roczny podatek dochodowy nie trafia w całości do Skarbu Państwa. Duża jego część zostaje przekazana do gminy (37,89%), w której został rozliczony PIT. W Gminie Żabia Wola mieszka wiele osób, które są zameldowane na terenie innych gmin i tam pozostaje ich podatek. Pieniądze, które mogłyby wpłynąć na poprawę jakości życia mieszkańców naszej Gminy, nie trafiają do budżetu Gminy Żabia Wola.

Środki finansowe z tego podatku stanowią ok. 23,25 % dochodów gminy. W 2016 roku była to kwota 10.392 tys. złotych. Ta kwota może być znacznie wyższa – zależy to tylko od Państwa dobrej woli.

Możesz sam decydować, gdzie trafią Twoje pieniądze. To także dzięki Tobie Gmina Żabia Wola może się dynamiczniej rozwijać !

Zgłoszenie zmiany miejsca zamieszkania w Urzędzie Skarbowym nie wiąże się dla Państwa z żadnymi niedogodnościami. Nie wymaga zmiany miejsca zameldowania, czy wymiany dokumentów. Jedyną zmianą będzie zmiana właściwości urzędu skarbowego. Wszystkich mieszkańców Gminy Żabia Wola obsługuje Urząd Skarbowy w Grodzisku Mazowieckim mający swoją siedzibę przy ul. Dalekiej 11 w Grodzisku Mazowieckim.

Jak rozliczyć PIT w Gminie Żabia Wola?

Jeśli rozliczasz się sam lub ze współmałżonkiem, wystarczy, że wpiszesz w formularzu rocznym PIT aktualny adres zamieszkania na terenie Gminy Żabia Wola i złożysz zeznanie podatkowe w Urzędzie Skarbowym w Grodzisku Mazowieckim ul. Daleka 11  wpisując:

W części A - Urząd Skarbowy w Grodzisku Mazowieckim.

W części B -  adres zamieszkania na terenie Gminy Żabia Wola.

Jeżeli dokonujesz zmiany adresu w ciągu roku ( nie w zeznaniu rocznym) należy wypełnić ZAP-3, w którym zaktualizujesz dane dotyczące adresu zamieszkania lub np. numeru rachunku bankowego. Druk zgłoszenia aktualizacyjnego można pobrać w każdym Urzędzie Skarbowym, Urzędzie Gminy w Żabiej Woli lub na stronie internetowej: http://www.mf.gov.pl

Nie musisz zawiadamiać o zmianie miejsca zamieszkania poprzednio właściwego Urzędu Skarbowego. Urzędy Skarbowe same zaktualizują Twoje dane.

  • autor: Ewa Grzywna (Kierownik Referatu Finansowego), data: 2017-03-06

wstecz

Kwartalnik

BIULETYN URZĘDU GMINY W ŻABIEJ WOLI

Odnośniki

Reklama

Gminny Portal Mapowy
Dom Kultury
-
szansa
-
-
-
-
-

Stopka

Lcznik odwiedzin

Jesteś 4511 osobą
na naszej stronie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 857 81 81 e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 9:00 - 18:00
wtorek-czwartek 8:00 - 16:00
piątek 8:00 - 15:00

Copyright

Copyright © 2009 - 2017 Gmina Żabia Wola    All rights reserved  |  powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.