OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY GMINY ŻABIA WOLA

Odnośniki

Imieniny

Wojciecha, Jerzego, Gerarda

Data

Poniedziałek 23 Kwietnia 2018

Wyszukiwarka

Odnośnik do BIP

Nawigacja

Menu

Odnośniki

Treść strony

Projekty realizowane przez OSP Skuły

W 2014 roku ochotnicza Straż Pożarna w Skułach zrealizowała kolejny projekt w ramach PROW 2007 – 2013 poprzez LGD Ziemia Chełmońskiego. Tym razem projekt nosi tytuł „Budowa sceny widowiskowej przy budynku OSP Skuły” i ma charakter dużego tarasu na północno- zachodniej stronie naszego obiektu. Jest to duża scena o powierzchni około 90m2 na całej powierzchni wyłożona  płytami gresu , z możliwością  zadaszenia.

 • loga

Wieczorek Poświęcony Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Skułach
zaprasza na
Wieczorek Poświęcony Rocznicy Odzyskania Niepodległości
Dnia 09.11.2014 o godz. 17.00.
W Domu Strażaka


 

 • XVI LISTOPADOWY ZŁAZ NIEPODLEGŁOŚCIOWY

XVI ZŁAZ LISTOPADOWY

Ochotnicza Straż Pożarna Skuły zaprasza na XVI Listopadowy Złaz Niepodległościowy. Impreza odbędzie się w dniach 8-11.XI.2014 r. Udział w złazie mogą brać patrole 7-10 osobowe ( do 17 roku życia ) + opiekun (PEŁNOLETNI). Wpisowe 15 zł (od uczestnika) wpłacone do dnia 13.X.2014 na konto: BS Nadarzyn 90 8017 1012 0000 0114 2000 0002, 0SP-Skuły, 96-321 Żabia Wola z dopiskiem „wpisowe na złaz”. Chętni do wzięcia udziału w imprezie zobowiązani są stawić się w dniu 8.XI. 2014 między godziną 14:00-16:00 w Domu Strażaka  w Skułach.

Nowe formularze wniosków

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemia Chełmońskiego" informuje, iż od maja 2014 roku obowiązują nowe formularze:
1) wniosku o przyznanie pomocy dla małych projektów
2) wniosku o płatność dla małych projektów
 
Nowe formularze znajdują się:
- http://www.ziemiachelmonskiego.pl/?wniosek-pobierz,196
- http://www.ziemiachelmonskiego.pl/?wniosek-o-platnosc,197
- http://www.prow.mazovia.pl/pl/aktualnosci/nowe_formularze_wnioskow_o2.html
 

Seminarium dot. komunikacji i działań społecznych

Największy w Polsce portal poświęcony tematyce organizacji pozarządowych no.pl wspólnie ze Stowarzyszeniem Europa i My zaprasza na seminarium dot. komunikacji i działań społecznych. 14 kwietnia 2014 roku, Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim

Dwa projekty w ramach wsparcia LGD zostaną zrealizowane

Gmina Żabia Wola przygotowała kolejne projekty do dofinansowania w ramach Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Chełmońskiego”. Projekty zostały docenione i najprawdopodobniej otrzymają wsparcie finansowe.

,,Sama sobie rzepkę skrobie”- realizacja

W Żabiej Woli rozpoczęła się realizacja projektu ,,Sama sobie rzepkę skrobie”. Do projektu zgłosiło się 15 uczestniczek, głównie są to mieszkanki Gminy Żabia Wola, jak również Panie z Gmin: Radziejowice, Nadarzyn oraz Grodzisk Maz.

X Jubileuszowe Walne Zebranie Członków LGD „Ziemia Chełmońskiego”

3 marca br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Sochaczew odbyło się Walne Zebranie Członków z 11 Gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania "Ziemia Chełmońskiego”. Stowarzyszenie zarejestrowane zostało w 2008 roku w celu korzystania ze środków EFFROW Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich osi Leader. Głównym tematem zebrania w kończącej się perspektywie unijnej 2007-2013 były kolejne zmiany w Lokalnej Strategii Działania związane koniecznością ogłaszania dodatkowych naborów w związku z niewykorzystaniem przyznanych środków na jej realizację oraz wybory nowych władz.

Strażacy ochotnicy wzięli udział w turnieju wiedzy

Niemało emocji wzbudził w tym roku turniej wiedzy. Młodzi pasjonaci OSP rywalizowali w Skułach. W turnieju gminnym wystartowało dwudziestu pięciu uczestników. Szkoły podstawowe reprezentowało dziesięć osób, gimnazja- dziesięć, szkoły ponadgimnazjalne -pięć osób. 

Minął rok u strażaków

Straż ze Skuł to bardzo prężna jednostka. Ochotnicy nie tylko pomagają podczas nagłych wezwań ale też integrują społeczność lokalną, działają prewencyjnie. W zeszłym roku wzięli
udział w 91 akcjach ratowniczych, do gaszenia pożarów wyjeżdżali- 21 razy, do likwidacji miejscowych zagrożeń- 68 razy, były też 2 fałszywe alarmy.

Pomogą wypełnić PIT za darmo!

Masz problem z wypełnieniem PIT-a? Zwróć się do Stowarzyszenia Europa i My. Profesjonalne księgowe pomogą Ci wypełnić PIT za darmo, pod warunkiem, że 1 procent podatku zostawisz w powiecie grodziskim i przekażesz na wsparcie lokalnych działań.

LGD "Ziemia Chełmońskiego" informuje o możliwości pozyskania dofinansowania

Lokalna Grupa Działania "Ziemia Chełmońskiego"  w terminie od 31 grudnia 2013 r. do 14 stycznia 2014 r. do godz. 16.00 ogłasza nabór wniosków: 

 • „Odnowa i rozwój wsi”
dostępny limit środków 1 564 713,00 zł
 •  „Małe projekty” 
dostępny limit środków 785 926,73 zł

Walne Zebranie Gminnego Koła ZDR 3+

Zarząd Gminnego Koła Związku Dużych Rodzin 3+ zaprasza na Walne Zebranie, które odbędzie się w dniu 29 listopada 2013 r. o godz. 19:30 w Domu Klutury w Żabiej Woli.

IV Turnieju piłki siatkowej drużyn amatorskich

Lokalna Grupa Działania "Ziemia Chełmońskiego" zaprasza  do  udziału w  „IV Turnieju piłki siatkowej  drużyn amatorskich z terenu LGD „Ziemia Chełmońskiego” który  odbędzie się 14 grudnia 2014 roku.

Bezpłatne szkolenie

LGD "Ziemia Chełmońskiego"zachęca wszystkich zainteresowanych złożeniem wniosku z „małych projektów”  do skorzystania z bezpłatnego szkolenia które odbędzie się w dniu 26 listopada 2013r. w Domu Kultury w Żabiej Woli ul. Warszawska 27.  Zapisy pod nr. tel. (46) 858-91-51

Nabór na stanowisko lokalnego koordynatora

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Chełmońskiego ogłasza nabór na stanowisko lokalnego koordynatora projektu współpracy pt.”Rękodzieło i rzemiosło artystyczne szansą rozwoju turystycznego i ochrony lokalnego dziedzictwa”.

Konsultacje w sprawie Wieloletniego programu współpracy na lata 2014-2016

Trwają prace nad przygotowaniem „Wieloletniego programu współpracy Gminy Żabia Wola z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami o których mowa w art.3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na lata 2014-2016”.

Czy organizacja pozarządowa może zarabiać. Obejrzyj film!

Fundacje i stowarzyszenia często opierają się tylko na pracy społecznej. Czy mogą jednak pobierać opłaty za swoje usługi? Na jakich zasadach prowadzą działalność gospodarczą, a na jakich działalność odpłatną pożytku publicznego? Informacje o tym znajdziesz w filmie edukacyjnym.

OSP SKUŁY zaprasza

Bogoria zwyciężyła 3:2, świetna gra Vrablika nie wystarczyła by pokonać wicemistrzów

Mimo dwóch punktów Jiriego Vrablika Bogoria pokonała w Działdowie Dekorglass 3:2. Każdy z naszych graczy dołożył swoją cegiełkę do sukcesu.
Zwycięstwo naszej drużynie zapewnił w piątym, decydującym pojedynku wieczoru Robert Floras, który pewnie zwyciężył Szymona Malickiego 3:1 (w pierwszym secie aż 11-1). Robert wykonał swoje zadanie, choć na otwarcie bezlitośnie zatrzymał go Jiri Vrablik, który pozwolił mu ugrać tylko 17 akcji.

Inauguracja UTW w Grodzisku Mazowieckim

3 października 2013 roku odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Mazowieckim. Wykład otwierający ósmy rok działalności wygłosiła prof. dr hab. Danuta Hübner.

LGD "Ziemia Chełmońskiego" informuje o możliwości pozyskania dofinansowania

Lokalna Grupa Działania "Ziemia Chełmońskiego"  w terminie od 8 do 21 listopada 2013r. ogłasza nabór wniosków: 

 • „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”
Planowany limit środków  300 000 zł 
 •  „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw„ 
Planowany limit środków  800 000 zł 

Galowo o dobru wspólnym

30 września, po blisko roku, zakończył się projekt „Tvoja okolica – poznaj ją", realizowany przez Stowarzyszenie Europa i My oraz 11 instytucji i organizacji z powiatu grodziskiego, w ramach programu Lokalne Partnerstwa PAFW. Motywem przewodnim uroczystej gali, podsumowującej projekt, było zagadnienie dobra wspólnego i jego próba zdefiniowania przez mieszkańców, a także prezentacja rezultatów, wśród których jest działająca od pół roku lokalna telewizja internetowa GTV Twoja okolica.

LGD "Ziemia Chełmońskiego" informuje o możliwości pozyskania dofinansowania

Lokalna Grupa Działania "Ziemia Chełmońskiego"  ogłasza nabór wniosków: 

 • „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”
Planowany limit środków  300 000 zł 
 •  „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw„ 
Planowany limit środków  1000 000 zł 

Dzień Szarlotki

.

Roczny program współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2014 rok

Informacja o przeprowadzeniu konsultacji projektu „Rocznego programu współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy
o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2014 rok”

Konkurs filmowy

Stowarzyszenie Europa i My oraz lokalna telewizja internetowa GTV Twoja okolica wspólnie z partnerami zapraszają do udziału w konkursie filmowym „Twoja okolica, czyli powiat grodziski w obiektywie kamery”. Prace można składać do 10 września.

Bezpłatne warsztaty filmowe

Stowarzyszenie Europa i My oraz lokalna telewizja internetowa GTV Twoja okolica wspólnie z partnerami zapraszają młodzież w wieku od 14-19 lat z powiatu grodziskiego na bezpłatne warsztaty filmowe.

Objazdowe, plenerowe kino letnie

Objazdowe, plenerowe kino letnie rusza w trasę po powiecie grodziskim. Stowarzyszenie Europa i My wspólnie z partnerami zaprasza na seanse kinowe pod gołym niebem. Kończące wakacje weekendy można będzie spędzić oglądając materiały lokalnej telewizji internetowej GTV Twoja okolica oraz światowe hity fabularne.

Jak mądrze wspierać organizacje pozarządowe?

Portal ngo.pl przygotował krótki film, zachęcający do mądrego, przemyślanego wspierania organizacji pozarządowych. Osobom indywidualnym wyjaśniamy, gdzie można szukać informacji o organizacjach, podpowiadamy, jak sprawdzać ich wiarygodność i jakie są możliwości wsparcia działań fundacji lub stowarzyszeń. Organizacjom zaś przypominamy o ich obowiązkach w stosunku do darczyńców.

Konkurs fotograficzny LGD

W tym roku temat prac konkursowych to: wydarzenia, człowiek i jego pasje, życie codzienne, sport i rekreacja, przyroda i ekologia  na  terenie gmin: Baranów, Grodzisk Mazowiecki (bez miasta), Mszczonów, Radziejowice, Teresin ,Żabia Wola, Jaktorów, Nadarzyn, Rybno, Sochaczew, Nowa Sucha.
Na prace czekamy do 17 września pod adresem mailowym: biuro@ziemiachelmonskiego.pl

Program „RÓWNAĆ SZANSE 2013 - REGIONALNY KONKURS GRANTOWY”

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza kolejną edycję Regionalnego Konkursu Grantowego w ramach Programu „Równać Szanse 2013”  Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. O dotacje do 7 000 zł na projekty minimum 6-miesięczne, rozpoczynające się nie wcześniej niż 1 stycznia 2014 r. i trwające nie dłużej niż do 31 lipca 2014 r. mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, gminne domy kultury i gminne biblioteki oraz nieformalne grupy dorosłych, które chcą założyć organizację pozarządową, z terenów wiejskich i miast do 20 000 mieszkańców.
Termin składania wniosków: 10 października 2013 r.

Jak ciekawie ugryźć dobro wspólne

Nowe technologie w pracy organizacji, współpraca z mediami i samorządem, dobre praktyki w budowaniu partnerstw lokalnych oraz sposoby na twórczą komunikację o dobru wspólnym to tematy jutrzejszych warsztatów lokalnych dla partnerstw wybranych w III. edycji programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Spotkanie odbędzie się w Książenicach koło Grodziska Mazowieckiego w Hotelu Cyprus. To trzecie z cyklu szkoleń lokalnych. Wcześniejsze odbyły się w Siemczynie koło Złocieńca i w Sandomierzu.

LGD "Ziemia Chełmońskiego" zaprasza na rajd

Zapraszamy do współtworzenia programu współpracy na 2014 rok!

Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy samorządu województwa mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2014 rok.

Rozwój rękodzieła i rzemiosła artystycznego

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” rozpoczyna nabór chętnych do wzięcia udziału w projekcie, którego celem jest rozwój rękodzieła i rzemiosła artystycznego. Na zgłoszenia chętnych czekamy do 10 maja 2013 roku pod adresem mailowym: jolcycha@wp.pl lub biuro@ziemiachelmonskiego.pl

LGD "Ziemia Chełmońskiego" informuje o możliwości pozyskania dofinansowania

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemia Chełmońskiego"  ogłasza nabór wniosków:

 • „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw"

Termin składania wniosków: 29 kwietnia do 13 maja 2013r.

Limit dostępnych środków:  100 000 zł

 • „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”

Termin składania wniosków: 29 kwietnia do 13 maja 2013r.

Limit dostępnych środków:  200 000 zł

Więcej informacji na temat możliwości pozyskania dofinansowania w załączeniu.

Warsztaty filmowe– Lokalna telewizja – Krok drugi

Twórcy i partnerzy lokalnej telewizji internetowej GTV Twoja okolica zapraszają na kolejne warsztaty filmowe. 13 kwietnia 2013 operatorzy, montażyści oraz dziennikarze spotkają się z prof. Michałem Bogusławskim, reżyserem oraz twórcą m.in. Podkowiańskiej Wideokroniki.

Przekaż 1% podatku

„Niepodległy. Opowieść o Januszu Krupskim”

8 kwietnia o godz. 18:00 w Willi Radogoszcz będzie miał miejsce pokaz filmu „Niepodległy. Opowieść o Januszu Krupskim”. Po projekcji odbędzie się rozmowa z reżyserem filmu Pawłem Nowackim. Na spotkanie zaprasza Stowarzyszenie Europa i My wraz z Willą Radogoszcz i partnerami projektu „Twoja okolica – poznaj ją”

„Koszyczek Wielkanocny”

Stowarzyszenie „Szansa” w Żabiej Woli w dniach 8 – 25 marca 2013 r. organizuje akcję pn. „Koszyczek Wielkanocny”, której celem jest zebranie artykułów spożywczych, słodyczy oraz zabawek  dla osób i rodzin z terenu Gminy Żabia Wola, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc prosimy o zapełnianie "Koszyczka Wielkanocnego". W wybranych sklepach na terenie naszej gminy zostaną umieszczone kosze, do których mogą Państwo wkładać produkty, którymi chcą podzielić się z potrzebującymi. Zwracam się do wszystkich mieszkańców z prośbą o hojność i życzliwy udział w zbiórce. 

Organizatorem akcji jest
Stowarzyszenie „Szansa” w Żabiej Woli www.stowarzyszenieszansa.org.pl
we współpracy z GOPS w Żabiej Woli.

LGD "Ziemia Chełmońskiego" informuje o możliwości pozyskania dofinansowania

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemia Chełmońskiego"  ogłasza nabór wniosków:

 • „Małe projekty”
Termin składania wniosków: od 25 marca do 9 kwietnia 2013 r.
Limit dostępnych środków:  400 000 zł
 • „Odnowa i rozwój wsi"
Termin składania wniosków: 25 marca do 9 kwietnia 2013 r.
Limit dostępnych środków:  1 729 287 zł
 
Więcej informacji na temat możliwości pozyskania dofinansowania w załączeniu.

WARSZTATY FILMOWE – LOKALNA TELEWIZJA – KROK PIERWSZY

Lubisz pracować z kamerą, interesuje Cię uwiecznianie otaczającej nas rzeczywistości i chcesz dołączyć do zespołu GTV? Przyjdź na warsztaty filmowe 23 lutego 2013 do Centrum Kultury. Szkolenie dla przyszłych twórców lokalnej telewizji w powiecie grodziskim organizuje Stowarzyszenie Europa i My wraz z partnerami projektu "Tvoja okolica - poznaj ją".

Otwarty konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2013 roku.

Działając podstawie art. 7 ust. 1 pkt. 19 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 roku Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) w związku z art. 11 ust 1 oraz art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.) Wójt Gminy Żabia Wola ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji, zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży.

Skarby rękodzieła Ziemi Chełmońskiego 2013

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” którego celem jest między innymi odkrywanie i propagowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego nawiąże współpracę z aktywnymi twórcami i miłośnikami  /profesjonaliści i amatorzy/rękodzieła z terenu objętego Lokalną Strategią Rozwoju. Ogłaszamy KONKURS na wykonanie barwnych, unikatowych dekoracji wielkanocnych obejmujący:
1. Stroiki wielkanocne /wiosenne/.
2. Pisanki /preferowana wielkość wydmuszek naturalnych jaj gęsich/
3. Serwetki dekorowane /wyszywane, malowane lub szydełkowane/

Zapraszamy do uczestniczenia w programie „Nowe Technologie Lokalnie”.

Celem programu „Nowe Technologie Lokalnie” jest podnoszenie wiedzy i umiejętności w społecznościach lokalnych w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Program adresowany jest do wybranej grupy organizacji pozarządowych z małych miejscowości i ma im pomóc w lepszym zorientowaniu w możliwościach zastosowań ICT i świadomym wyborze najbardziej odpowiednich do profilu organizacji. 

Konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego

Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie organizuje VI edycję konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego dla mazowieckich producentów żywności za najlepszy produkt roku 2012.

Nowy samochód OSP Skuły

Ochotnicza Straż Pożarna w Skułach w dniu 27 grudnia 2012 r. odebrała upragniony i długo wyczekiwany samochód ratowniczo-gaśniczy Mercedes Benz Atego 1429AF. Koszt zakupu samochodu wyniósł 589 896,00 złotych.

"Równać Szanse 2013"

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2013" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem Programu jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z miejscowości do 20 000 mieszkańców.

Powstaje lokalna telewizja!

Trwają prace nad stworzeniem lokalnej telewizji internetowej w powiecie grodziskim. Już wkrótce mieszkańcy będą mogli nagrywać i oglądać materiały filmowe poświęcone najbliższej okolicy. Stowarzyszenie Europa i My wspólnie z partnerami poszukuje chętnych do współpracy oraz zachęca do udziału w warsztatach filmowych, które rozpoczną się już w styczniu. 

„Podziel się Gwiazdką”

W ramach tej akcji, w wybranych sklepach w Gminie Żabia Wola wystawione zostały kartony, do których można włożyć artykuły spożywcze (m.in. słodycze) oraz nieużywane zabawki. Wszystkie sklepy biorące udział w akcji są oznakowane plakatami informacyjnymi. W dniu 19 grudnia zgromadzone produkty zostaną zebrane i za pośrednictwem GOPS rozdzielone w formie paczki przedświątecznej najbardziej potrzebującym rodzinom wielodzietnym – mieszkańcom naszej Gminy. 

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Grodzisku Maz.

Obywatelstwo Unii Europejskiej – co to takiego? Jakie prawa mają obywatele UE? Czy Unia Europejska to superpaństwo? Na te i inne pytania odpowie dr Marta Witkowska, adiunkt w Katedrze Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert Team Europe. Na wykład zaprasza Stowarzyszenie Europa i My wspólnie z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce. 6 grudnia 2012, godz. 10:00, sala widowiskowa Centrum Kultury.

Zbiórka Stowarzyszenia "Szansa" w Żabiej Woli

Stowarzyszenie „SZANSA” w Żabiej Woli w ramach „Małych projektów” złożyło wniosek o refundację kosztów związanych z restauracją grobów Józefa Chełmońskiego i Ks. Pełki. Prace już się rozpoczęły. Płyta oraz kamienie, które były ułożone wokół grobów wielkiego malarza i jego przyjaciela – ks. Pełki zostały zdemontowane i poddane piaskowaniu a teren wokół grobu uporządkowany. 

Konsultacje w sprawie Programu współpracy na 2013 rok

Trwają prace nad przygotowaniem „Programu współpracy Gminy Żabia Wola z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami o których mowa w art.3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2013”.

Postawy i umiejętności kluczem do rozwoju Polaków i Polski - VII Kongres Obywatelski

Na czym opierać nowoczesny projekt rozwojowy dla Polski? Na czym polega wielkie przewartościowanie stawiające w centrum naszej refleksji umiejętności, postawy, kulturę i edukację? Co znaczą indywidualne pasje i zainteresowania dla dobra wspólnego, jak tworzyć z nich projekty społeczne, gospodarcze, kulturalne? W jaki sposób projektować system edukacji by stał się narzędziem społecznego rozwoju i doskonalenia indywidualnego? Jaki dziś ma sens wracanie do starych pytań o etos urzędnika i społeczną odpowiedzialność uczelni wyższych?

Rozdają stypendia!

Stowarzyszenie Europa i My wraz z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacją Agory już po raz trzeci ogłasza konkurs, w którym do wygrania są trzy roczne stypendia o wartości 3 420 zł każde. Konkurs adresowany jest do studentów studiów stacjonarnych, którzy posiadają stały meldunek na terenie powiatu grodziskiego. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25 października br.

Szkolenie z Małych projektów

LGD "Ziemia Chełmońskiego zaprasza na szkolenie z  Małych projektów 17.10.12 ( środa) w Świetlicy Środowiskowej ul. Westfala 3, Grodzisk Mazowiecki od godziny 10,00 do 17,00. Szczegółowe informacje można uzyskać w biurze LGD "Ziemia Chełmońskiego" ul. Warszawska 24, 96-321 Żabia Wola (tel./fax (46) 858 91 51 e-mail: biuro@ziemiachelmonskiego.pl)

PENGO – Projekt edukacji NGO.

Zapraszamy do udziału w projekcie PENGO skierowanym do przedstawicieli organizacji pozarządowych realizujących działania na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży. Projekt PENGO pozwoli zdobyć przedstawicielom organizacji pozarządowych umiejętności prawidłowego przeprowadzania diagnozy środowiska lokalnego przy wsparciu merytorycznym ekspertów projektu, rozpoznać potrzeby dzieci i młodzieży oraz zaplanować skuteczne i adekwatne do ich aktualnych potrzeb działania.

Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego UTW

Samorząd terytorialny w Polsce – doświadczenia i przyszłość” to tytuł wykładu inaugurującego XIV semestr Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Mazowieckim. Specjalnym gościem Stowarzyszenia Europa i My będzie prof. dr hab. Jerzy Regulski, doradca Prezydenta RP oraz prezes Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego UTW odbędzie się 4 października 2012 roku o godz. 17:00 w auli Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych.

LGD "Ziemia Chełmońskiego" informuje o możliwości pozyskania dofinansowania

Lokalna Grupa Działania "Ziemia Chełmońskiego"  ogłasza nabór wniosków:

 • „Małe projekty”
Termin składania wniosków: od 15 do 31 października 2012 r.
Limit dostępnych środków  481 952,23 zł 
 • „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”
Termin składania wniosków: 22 październik – 5 listopada 2012r.
Limit dostępnych środków  329 359,50zł 
 •  „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw„ 
Termin składania wniosków: od 22 października do  5 listopada 2012 r.
Limit dostępnych środków  314 500,00 zł
 • Odnowa i rozwój wsi„ 
Termin składania wniosków: od 22 października do 5 listopada 2012 r.
Limit dostępnych środków  855 594,00 zł

Zakładanie organizacji

Chcesz się zaangażować społecznie, a nie wiesz jak? Wahasz się, czy założyć stowarzyszenie, fundację?
Od 17 do 21 września 2012 r. Informatorium dla organizacji pozarządowych organizuje tydzień poradniczy, w czasie którego uzyskasz odpowiedzi na te i inne pytania związane z zakładaniem i rejestracją organizacji.

Trwają zapisy na nowy semestr Uniwersytetu Dziecięcego

Już w październiku młodzi żacy rozpoczną kolejny, trzeci rok zajęć. Z początkiem września ruszyły zapisy na nowy (piąty już) semestr w ramach Uniwersytetu Dziecięcego w Grodzisku Mazowieckim. Rekrutacja odbywa się przez cały wrzesień podczas dyżurów w każdą środę i czwartek w godz. 17:00 - 19:00 w biurze Stowarzyszenia Europa i My w grodziskim Centrum Kultury.

Weź udział w konkursie fotograficznym "Ziemia Chełmońskiego 2012"

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemia Chełmońskiego", jak co roku, organizuje konkurs fotograficzny. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest dostarczenie do siedziby organizatora, do dnia 14 września 2012 r., maksimum czterech podpisanych imieniem i nazwiskiem autora prac fotograficznych, wykonanych techniką profesjonalną w formacie 10/15, oraz cyfrowych wersji tych samych fotografii na płycie CD w dobrej rozdzielczości (300 dpi).

Roczny program współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi i podmiotami o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

Informacja o przeprowadzeniu konsultacji projektu „Rocznego programu współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy
o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2013 rok”
 

RUSZA INWAZJA INICJATYW DLA MŁODZIEŻY Program „RÓWNAĆ SZANSE 2012- REGIONALNY KONKURS GRANTOWY”

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza kolejną edycję Regionalnego Konkursu Grantowego w ramach Programu „Równać Szanse 2012”  Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.Celem projektów realizowanych w ramach Programu jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym (13-19 lat) z małych miejscowości, poprzez podnoszenie ich kompetencji i rozwój umiejętności społecznych. Chcemy aby młodzież realizująca projekty, poprzez aktywne działania, mogła rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Nowe Technologie Lokalnie

Stowarzyszenie Europa i My wspólnie z Biblioteką Publiczną i Urzędem Miasta w Grodzisku Mazowieckim zostało wybrane do udziału w pilotażu programu Nowe Technologie Lokalnie. Obecnie trwa rekrutacja osób chcących zaangażować się w projekt jako jego lokalni koordynatorzy. Dla wybranych 2-3 osób czekają szkolenia tematyczne i praca na zasadach wolontariatu w lokalnym środowisku organizacji pozarządowych. Na zgłoszenia czekamy do środy 25 lipca.

Grodziscy żacy zakończyli rok akademicki

W sobotę 16 czerwca blisko 100 studentów grodziskiego Uniwersytetu Dziecięcego podczas uroczystej graudacji zakończyło drugi już rok akademicki. Mali studenci wysłuchali występu chóru Bogoria oraz otrzymali dyplomy okolicznościowe. Tradycyjnie już na zakończenie dzieci z radością rzuciły w górę swoje żółte birety.

Jubileusz OSP Skuły

Uroczyste obchody 85-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej Skuły rozpoczęła polowa Msza Święta odprawiona, w dniu 23 czerwca br. o godzinie 12: 00 na terenie kościoła p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła, przez proboszcza parafii Skuły Sławomira Bogdanowicza. 

Chełmonalia - Powitanie Lata 2012

Serdecznie zapraszamy na „ Chełmonalia - Powitanie Lata 2012”  tj. festyn rodzinny , który odbędzie się dnia 8 lipca 2012r od godz. 14:00 na boisku Klubu Sportowego „Promyk” w Nowej Suchej. Impreza ta ma na celu wspólną zabawę i integrację mieszkańców gminy Nowa Sucha jak również gmin należących do Stowarzyszenia „Ziemia Chełmońskiego”. Podczas jej trwania przewidzianych jest dużo atrakcji zarówno dla dzieci i młodzieży jak również dla dorosłych. Do późnych godzin nocnych przygrywać nam będzie zespół muzyczny. Więcej informacji w załączeniu.

Infolinia Rzecznika Praw Obywatelskich

          Od dnia 16 kwietnia 2012 roku pod numerem telefonu 800 676 676 działa dostępna dla wszystkich Infolinia Rzecznika Praw Obywatelskich. Połączenie jest bezpłatne z telefonów stacjonarnych i telefonów komórkowych należących do sieci: Orange, Play, Plus, T-Mobile.
          Łącząc się z Infolinią Obywatelską można uzyskać podstawowe informacje o prawach człowieka i kompetencjach Rzecznika Praw Obywatelskich. Tą drogą można również dowiedzieć się wszystkiego o prawie antydyskryminacyjnym. Pracownicy infolinii będą starali się udzielić niezbędnych informacji bądź pomóc skierować sprawę do innej, najbardziej właściwej instytucji. Telefon obsługują doświadczeni pracownicy - Pracownicy wydziału Przyjęć Interesantów Biura RPO.

Telefon czynny jest:
poniedziałek: godz. 10:00-18:00
wtorek- piątek: godz. 10:00-18:00

OSP SKUŁY ZAPRASZA

Ochotnicza Straż Pożarna Skuły zaprasza na Obchody 85-lecia jednostki. Uroczystośc odbędzie się w dniu 23 czerwca 2012 r.

SOBÓTKA

Stowarzyszenie „SZANSA” w Żabiej Woli serdecznie zaprasza na imprezę plenerową dla dzieci, młodzieży i dorosłych, która odbędzie się w dn. 23 czerwca 2012 r. o godz. 15.00 w S.P. w Ojrzanowie.

Praktyki dla aktywnych

Poznanie sposobu funkcjonowania organizacji pozarządowych, kontakty z biznesem, udział w szkoleniach, możliwość dorobienia oraz wpływu na rozwój lokalnej społeczności to tylko niektóre korzyści, które czekają na studentów z powiatu grodziskiego. Stowarzyszenie Europa i My rozpoczyna specjalny program praktyk studenckich. Do udziału w nim zaprasza głównie, choć nie tylko, studentów II i III roku studiów. Rekrutacja trwa do 20 lipca br.

Jak przygotować wniosek na realizację zadania publicznego i rozliczyć projekt dofinansowany przez samorząd?

Stowarzyszenie Europa i My we współpracy z Urzędem Miasta Milanówka serdecznie zaprasza do udziału w spotkaniu szkoleniowym pt. „Jak przygotować wniosek według nowego wzoru oferty na realizację zadania publicznego i rozliczyć projekt dofinansowany przez samorząd”. Szkolenie odbędzie się 4 czerwca 2012 r. 
w godzinach 16:00-20:00 w Urzędzie Miasta Milanówka, ul. Kościuszki 45 (sala Urzędu Stanu Cywilnego – budynek B).

XX Szkoła Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego

          Szkoła Liderów to największy i najstarszy program rozwoju kompetencji przywódczych w Polsce. Do bezpłatnego udziału w tym prestiżowym programie edukacyjnym zaproszone są osoby 

 • aktywne w polityce lub planujące włączyć się w życie polityczne (partie polityczne i ich  „młodzieżówki”, władze samorządowe)
 • lokalni przedsiębiorcy zaangażowani w działalność na rzecz swoich miejscowości
 • a także inicjatorzy i inicjatorki przedsięwzięć społecznych
Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączniku i na www.szkola-liderow.pl.

Bezpłatne szkolenie z działania "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw"

          Uprzejmie informujemy, że w dniu 12 maja 2012r. w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Ziemia Chełmońskiego" przy ul. Warszawskiej 24 odbędzie się bezpłatne szkolenie z działania "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw".


Planujemy również szkolenie w Teresinie- Liczba miejsc ograniczona więc prosimy o zgłoszenia mailowe bądż telefoniczne!
 
LDG "Ziemia Chełmońskiego"

Zdobądź grant i działaj lokalnie

Stowarzyszenie Europa i My po raz siódmy ogłasiło konkurs grantowy w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Tegoroczny budżet konkursu wynosi blisko 30 tys. zł, a każda organizacja pozarządowa lub grupa nieformalna może ubiegać się o dotację maksymalnie 6.000 zł. Termin składania wniosków upływa 7 maja 2012 roku.

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Jesteś rolnikiem ubezpieczonym w KRUS-ie i szukasz dodatkowych dochodów???
Sięgnij po dotację i złóż wniosek!!!

Termin składania wniosków o przyznanie pomocy : 
od 21 maja do 4 czerwca 2012r. do godziny 17:00.

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

 

Szukasz dotacji - złóż wniosek!!!

Nabór  wniosków  od 21 maja do 4 czerwca 2012r. do godziny 17:00.

Podsumowanie akcji „Koszyczek Wielkanocny”

Kolejna edycja akcji pn. „Koszyczek Wielkanocny” zorganizowana przez Stowarzyszenie „Szansa” w Żabiej Woli i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej dowiodła, że wśród mieszkańców Gminy Żabia Wola oraz osób ją odwiedzających jest wielu ludzi wrażliwych, którzy pomimo przedświątecznej krzątaniny pamiętają o bliźnich.
 

KONKURS FILMOWY „zaDziałaj Lokalnie swoim 1%”

Potrafisz nakręcić film komórką? Nieźle idzie Ci z kamerą w ręce? Wygraj nowiutki, nowoczesny telefon komórkowy typu smartfon. Weż udział w konkursie. Liczy się kreatywność, innowacyjność i poczucie humoru. Stowarzyszenie Europa i My ogłasza konkurs na spot promujący przekazywanie 1% na rzecz lokalnej organizacji pożytku publicznego. Na prace czekamy do 20 kwietnia. Szczegóły na www.europaimy.org

„Koszyczek Wielkanocny”

Stowarzyszenie „Szansa” w Żabiej Woli w dniach 23.03.2012 r. – 04.04.2012 r. organizuje akcję pn. „Koszyczek Wielkanocny”, której celem jest zebranie artykułów spożywczych i środków czystości dla mieszkańców Gminy, wymagających wsparcia w okresie przedświątecznym. Wszystkim, którzy chcieliby pomóc prosimy o zapełnianie "Koszyczka Wielkanocnego". W wybranych sklepach na terenie naszej gminy zostaną umieszczone kosze, do których mogą Państwo wkładać produkty, którymi chcą podzielić się z potrzebującymi. Zwracam się do wszystkich mieszkańców z prośbą o hojność i życzliwy udział w zbiórce. 

X edycja akcji "Masz Głos, Masy Wybór"

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej, dziesiątej edycji akcji Masz Głos, Masz Wybór. Naszym celem jest zachęcenie do dialogu i współpracy mieszkańców i władze samorządowe. Uczestnikom akcji proponujemy proste scenariusze działań, które pomogą Państwu rozwiązać problemy w swojej miejscowości. Jeśli zdecydujecie się na udział w akcji i wzięcie spraw w swoje ręce - podpowiemy jak współpracować z lokalnymi władzami, by działać skutecznie.

Przekaż 1% swojego podatku Stowarzyszeniu "Szansa" w Żabiej Woli

Otwarty konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2012 roku.

          Działając podstawie art. 7 ust. 1 pkt. 19 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym  (Dz. U. z 2001 roku Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) w związku z art. 11 ust 1 oraz art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.) Wójt Gminy Żabia Wola ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji,  zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu, którego przedmiotem są działania opiekuńczo – wychowawcze dla dzieci i młodzieży.

Małe Projekty

„MAŁE PROJEKTY” 

Termin składania wniosków od 12 do 26 marca 2012r.
 
Skorzystaj z bezpłatnego szkolenia z przygotowania małych projektów!!!

Kreatywne Rozwojowe Aktywne Organizacje Pozarządowe

           Stowarzyszenia KRA rozpoczęło rekrutację do projektu „Kreatywne Rozwojowe Aktywne Organizacje Pozarządowe” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. W załaczeniu informację nt. projektu.

LGD "Ziemia Chełmońskiego" ogłasza nabór wniosków w ramach "Małych projektów"

           Lokalna Grupa Działania "Ziemia Chełmońskiego" oglasza nabór wniosków w ramach Małych projektów. Termin składania wniosków od 12 do 26 marca 2012 r.

Skorzystaj z bezpłatnego szkolenia:
27 luty w godz. od 16:30-19:30 - w Centrum Kultury „Powozownia’ w Radziejowicach
29 luty w godz. od 15:00-18:00- w Bibliotece Publicznej w Kaskach (gmina Baranów)

Na zapisy czekamy do 24 lutego pod nr.tel. (46) 858-91-51; 795-588-621; 795-587-114

Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2012" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem Programu jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców) poprzez podnoszenie ich kompetencji i rozwój umiejętności społecznych.  

Badanie ankietowe LGD "Ziemia Chełmońskiego"

Informujemy, że w dniach 14-22 stycznia 2012 r. na terenie gmin należących do obszaru działalności Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego”, w tym naszej, będzie realizowane badanie ankietowe Ocena potrzeb oraz jakości życia mieszkańców „Ziemi Chełmońskiego” na losowo dobranej próbie osób.

"Wojewódzki Plan Gospodarki Odpadami dla Mazowsza na lata2012-2017 z uwzględnieniem lat 2018-2023”

Mając na uwadze opracowanie dokumentów zawierających pełny zakres informacji o gospodarce odpadami, na podstawie których będzie funkcjonował system w całym województwie mazowieckim,Zarząd Województwa Mazowieckiego zwraca się z prośbą o szczegółowe wypełnienie zamieszczonych poniżej ankiet.

Stypendia przyznane

Stowarzyszenie Europa i My wyłoniło laureatów drugiej edycji programu stypendialnego Agrafka Agory. Spośród kandydatek, które aplikowały w tym roku w konkursie, niezależna komisja wybrała studentki osiągające bardzo dobre wyniki w nauce oraz przejawiające ponadprzeciętną aktywność społeczną i obywatelską. Trzy stypendystki z Grodziska Mazowieckiego otrzymają roczne stypendium, których łączna wartość wynosi ponad 10.000 zł.

„Wszystko o Ewie”

          Książka „Wszystko o Ewie” autorstwa Krzysztofa Burnetki i Anny Matei, wydana przez Fundację im. Stefana Batorego ma na celu popularyzację idei równouprawnienia kobiet. To pierwsza tego typu publikacja na polskim rynku skierowana do masowego odbiorcy. „Wszystko o Ewie” opisując historię życia jednej kobiety od przedszkola do dorosłości pokazuje, że dyskryminacja kobiet nie jest tylko tematem teoretycznych dyskusji, ale codziennym doświadczeniem. Opowiada o tym, co często jest pomijane, przemilczane, niedostrzegane. Stawia ważne pytania o miejsce kobiet w Polsce, o ich szanse i ograniczenia.
Książka jest bezpłatna — można ją zamówić przez www.batory.org.pl/maszglos/publikacje.htm

"Podziel się Gwiazdką"

     Stowarzyszenie "Szansa" w Żabiej Woli, po raz kolejny organizuje zbiórkę pn. "Podziel się Gwiazdką". Otrzymaliśmy na nią zgodę Nr BR.5311.5.2011 od Wójt Gminy Żabia Wola - Haliny Wawruch.
      W ramach naszej acji,  do 18 grudnia 2011 r.  w wybranych sklepach na terenie naszej gminy będą stały kartony, do których będzie można wrzucić artykuły spożywcze o dłuższym terminie przydatności lub nieużywane zabawki, którymi chcielibyście Państwo podzielić się z dziećmi z rodzin najuboższych.

Maria Skłodowska-Curie – życie i twórczość

W setną rocznicę przyznania naszej rodaczce Nagrody Nobla w dziedzinie chemii za odkrycie nowych pierwiastków polonu i radu, rok 2011 decyzją uchwały Sejmu RP obchodzimy jako rok Marii Skłodowskiej-Curie. Z tej okazji Stowarzyszenie Europa i My oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Grodzisku Mazowieckim zapraszają na koncert pieśni i piosenek francuskich w wykonaniu chóru Fermata oraz przedstawienie „Maria Skłodowska-Curie – życie i twórczość” przygotowane przez słuchaczy UTW. 8 grudnia, godz. 10.00, sala widowiskowa Centrum Kultury.

Strażacy pomagają i dbają o patriotyzm

          13 już raz strażacy ze Skuł zaprosili na Złaz Niepodległościowy. Główne uroczystości odbyły się 11 listopada w 93 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. To był kolejny dzień złazu, którego oficjalną część rozpoczęło nabożeństwo w skulskim kościele. Po Mszy Świętej samorządowcy, mieszkańcy złożyli kwiaty pod historyczną tablicą. Później prezes OSP w Skułach Wacław Świdlicki zaprosił na spotkanie do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej.

Walne Zebranie członków Stowarzyszenia „Szansa”

          W dniu 28 listopada 2011 r. o godzinie 20.00 w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie odbędzie się Walne Zebranie członków Stowarzyszenia „Szansa”, na które serdecznie zapraszamy  członków stowarzyszenia oraz wszystkich, którzy  chcieliby wstąpić do naszej organizacji.

Wieczorek Poświęcony Rocznicy Odzyskania Niepodległości i prezentację programów "Ocalić od zapomnienia" oraz "Magia Smaków"

          Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Skułach zaprasza wszystkich zainteresowanych w dniu 11 listopada 2011 r. o godz. 17.00 do Domu Strażaka na Wieczorek Poświęcony Rocznicy Odzyskania Niepodległości i prezentacje programów "Ocalić od zapomnienia" oraz "Magia Smaków".
          Uroczystości poprzedzi Msza Święta w Kościele parafialnym w Skułach, która rozpocznie się o godz. 16.00.

Nabór wniosków na "Małe Projekty"

          Termin składania wniosków od 28 listopada-16 grudnia 2011r. Limit środków- 382 681,14zł Skorzystaj z bezpłatnego szkolenia z przygotowania małych projektów!!! Szkolenie odbędzie się 22 listopada o godz.16:00 w Domu Kultury w Żabiej Woli. Zapisy pod nr. tel.46 858-91-51 lub 795-588-621. Więcej informacji pod nr. tel.46 858-91-51, 795-588-621 lub na stronie www.ziemiachelmonskiego.pl

 

Konsultacje w sprawie Programu współpracy na 2012 rok

     Trwają prace nad przygotowaniem „Programu współpracy Gminy Żabia Wola z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2012”.

Stypendia dla studentów

Stowarzyszenie Europa i My prowadzi nabór wniosków w konkursie stypendialnym dla studentów mieszkających na terenie powiatu grodziskiego. Do wygrania są min. dwa roczne stypendia, każde po 380 zł. miesięcznie. Stowarzyszenie jest jedną z 13 organizacji w Polsce, które otrzymały dofinansowanie na przeprowadzenie lokalnego konkursu stypendialnego w ramach programu „Agrafka Agory”, realizowanego przez Fundację Agory i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Żabia Wola jedną z gmin realizujących Kartę Dużych Rodzin

           26 września w Warszawie odbędzie się konferencja pod hasłem ,,Polska dla rodziny, Karta Dużej Rodziny w miastach i gminach”. Wśród realizatorów Karty Dużej Rodziny jest także gmina Żabia Wola. Kartę wprowadziły też samorządy Grodziska Mazowieckiego i Łowicza. Grodzisk Mazowiecki będzie jednym z organizatorów spotkania, któremu patronują: Prezydent RP Bronisław Komorowski oraz Kardynał Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski. Konferencji towarzyszyć ma apel do polskich samorządów o wprowadzenie Kart Dużej Rodziny. Istnieją one w kilku polskich miastach i gminach, przynoszą korzyść nie tylko rodzinom, ale samym gminom.

TWORZENIE I ROZWÓJ MIKROPRZEDSIĘBIORSTW

Do 300 000 złotych na utworzenie lub rozwój przedsiębiorstwa na obszarach wiejskich!

NABÓR WNIOSKÓW od 26 września do 7 października 2011 r.!
 

Święto Szaroltki 2011

W programie:

 • konkurs na najsmaczniejszą szarlotkę wśród mieszkańców, dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli oraz lokalnych restauratorów
 • muzyka na żywo
 • wysmażanie powideł
 • rozstrzygnięcie konkursu foto
 • zabawne konkursy dla dzieci i rodziców
 • prezentacja i sprzedaż wyrobów kulinarnych z naszego terenu
 • prezentacja lokalnego rękodzielnictwa, wyrobów artystycznych i innych atrakcje
 • kawiarenka "Pod jabłonką"

Kolejny rok Działamy Lokalnie

          Rodzinne rozniecanie ognia metodami pradziejowymi, poznawanie dzikich roślin jadalnych, warsztaty fotograficzne i komputerowe, wspólne tworzenie zabawek w oparciu o proste zasady fizyki, warsztaty umiejętności rodzicielskich czy w końcu renowacja grobu poległych żołnierzy to tylko niewielka część działań, które będą realizowane przez lokalne społeczności dzięki wsparciu Stowarzyszenia Europa i My w ramach programu Działaj Lokalnie.

VIII Mazowieckie Forum Inicjatyw Pozarządowych

           Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA i Stowarzyszenie BORIS mają przyjemność zaprosić Państwa na VIII Mazowieckie Forum Inicjatyw Pozarządowych pod hasłem „W sieci”, które odbędzie się już 7 października 2011 roku. Forum odbędzie się 7 października 2011 roku (piątek) w godzinach 10:00 – 15:30 w Warszawie, w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7.

KARTA DUŻEJ RODZINY

Gminne Koło Związku Dużych Rodzin Trzy Plus z radością informuje, że dnia 29 marca 2011 roku Rada Gminy Żabia Wola przyjęła uchwałę: w sprawie podjęcia działań zmierzających do polepszenia warunków życiowych rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie Gminy Żabia Wola.

Uwaga! Nowy termin zgłaszania kandydatów w konkursach „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”, „Organizacja Przyjazna Wolontariuszom”.

W związku z przedłóżeniem naboru zgłoszeń w innych regionach również na Mazowszu wydłóżonyony został termin zgłaszania kandydatów w obydwu konkursach. Nowy termin upływa 9 września 2011 r. Rozstrzygnięcie Konkursu na etapie wojewódzkim nastąpi w terminie do 19 września 2011 roku, natomiast na etapie ogólnopolskim w terminie do 30 września 2011 roku.

Działaj Lokalnie- przedłużenie terminu składania wniosków

Uprzejmie informujemy, że organizacje pozarządowe i grupy nieformalne chcące pozyskać dotacje na realizacje projektów w ramach programu Działaj Lokalnie, na terenie powiatu grodziskiego, mają dodatkowy tydzień na złożenie wniosku. Stowarzyszenie Europa i My przedłużyło termin składania dokumentów  do 15 lipca 2011 do godz. 15.00. O zakwalifikowaniu do konkursu decyduje data wpływu wniosku do biura Stowarzyszenia (w Centrum Kultury w Grodzisku Maz.), a nie data stempla pocztowego!

Serwis mojestypendium.pl

           Jesteś uczniem, studentem lub doktorantem? Pasjonujesz się sportem? Masz artystyczną duszę? Sprawdź możliwości finansowania swojego dalszego rozwoju! W bazie serwisu mojestypendium.pl czeka ponad 3000 informacji dotyczących stypendiów, grantów i konkursów!
Zapraszamy do odwiedzenia serwisu www.mojestypendium.pl.

Turniej Unihokeja o Puchar Prezesa LGD "Ziemia Chełmońskiego"

Turniej Unihokeja o Puchar  Prezesa LGD "Ziemia Chełmońskiego" odbył się  w sobotę  11 czerwca 2011 w Gimnazjum  w Radziejowicach. Zwycięzcą turnieju została drużyna  z  Gimnazjum  w Józefinie. W turieju brało  udział 5 drużyn z  2 Józefiny , 2 Radziejowic i  jedna  drużyna  z Gminy Mszczonów reprezentowana  przez UKS Lutkówka.

Zdobądź grant i działaj lokalnie

Stowarzyszenie Europa i My po raz szósty ogłasza konkurs grantowy w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Tegoroczny budżet konkursu wynosi blisko 30 tys. zł, a każda organizacja pozarządowa lub grupa nieformalna może ubiegać się o dotację maksymalnie 6.000 zł. Termin składania wniosków upływa 10 lipca 2011 roku.

Zakończył się rok akademicki Uniwersytetu Dziecięcego

W sobotę, 11 czerwca 2011, blisko 120 studentów Uniwersytetu Dziecięcego w Grodzisku Mazowieckim zakończyło pierwszy rok akademicki. Podczas uroczystego spotkania, w niebieskich biretach na głowach, studenci wysłuchali występu uczniów miejscowej Szkoły Muzycznej I st. im. Tadeusz Bairda oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zgodnie z tradycją zachodnich uczelni, na zakończenie studenci radośnie wyrzucili w górę swoje nakrycia głowy.

Przedłużenie terminu nadsyłania prac

Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” informuje, że termin nadsyłania prac do Konkursu Dziennikarskiego „Perełki Ziemi Chełmońskiego” z główną nagrodą o wartości 1000 zł zostaje przedłużony do 27 czerwca. Konkurs przeznaczony jest dla osób dorosłych, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Forma - artykuł prasowy, audycja radiowa lub program lokalnej telewizji.
 

17 Warszawska Olimpiada Młodzieży Niepełnosprawnej

          W dniu 11 czerwca 2011 roku w godzinach 10:00 - 18:00 na terenie Białołęckiego Osrodka Sportu - ul. Strumykowa 21 Dzielnica Białołeka m.st. Warszawy odbędzie się 17 Warszawska Olimpiada Młodzieży Niepełnosprawnej.

Konkurs ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU) ogłasza konkurs ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na składanie wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytetu VIII „Regionalne kadry gospodarki”, Działanie 8.1 „Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie”, Poddziałanie 8.1.3 „Wzmacnianie lokalnego partnerstwa na rzecz adaptacyjności – projekty konkursowe realizowane przez partnerów społecznych”

Otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w 2011 z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu

Działając na podstawie art. 7 ust. 1 pkt. 19 ustawy z dnia 8 marca 1990 r.o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 roku Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) w związku z art. 11 ust 1 i 2 art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2003 r. Nr 96, poz. 873 z późn. zm.) Wójt Gminy Żabia Wola ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w okresie od 1 czerwca do 31 grudnia 2011 roku zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu, którego przedmiotem są działania opiekuńczo – wychowawcze dla dzieci i młodzieży.

LGD "Ziemia Chełmońskiego" ogłasza nabór wniosków na „Małe projekty” w ramach PROW na lata 2007-2013

          LGD "Ziemia Chełmońskiego" Ogłasza nabór wniosków na „Małe projekty” w ramach PROW na lata 2007-2013 od 29.04.2011- 16.05.2011r.  Skorzystaj z bezpłatnego szkolenia  które odbędzie się  21 kwietnia br o godz. 16:30 w Domu Kultury  w Żabiej Woli i wypełnij wniosek jeśli chcesz uzyskać wsparcie.

Sprawozdanie z minikonferencji Żabiowolskiego Koła ZDR3+

          26 marca w Żabiej Woli, odbyła się minikonferencja poświęcona problematyce rodzin, którą poprowadził wiceprzewodniczący naszego Koła, Pan Edmund Knyspel. Spotkanie to było częścią ogólnoeuropejskiego projektu ,,Tysiąc Twarzy Rodziny” w ramach, którego w tym samym czasie wszystkie struktury lokalne Europejskiej Federacji Dużych Rodzin, do której należy nasze Koło, organizowały na swoim terenie konferencje poświecone rodzinie. Żabiowolskie Koło ZDR3+ jako temat minikonferencji wybrało ,,Rodzina i pieniądze”, gdyż kwestia finansów i gospodarowanie nimi są istotne dla każdej rodziny.

Jubileusz grodziskiego UTW

          Stowarzyszenie Europa i My zaprasza (nie tylko seniorów) na uroczystość 5-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Mazowieckim, która odbędzie się 31 marca br. od godz. 16.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury. Gwiazdą wieczoru będzie prawdziwie kubański zespół z projektem Tradicuba, pod kierownictwem znanego w Polsce Reia Ceballo, pianisty, kompozytora i aranżera, ucznia sławnego Rubena Gonzalesa – inicjatora „Buena Vista Social Club”.

„Koszyczek Wielkanocny”

W dniach 28.03.2011r. – 17.04.2011 r. na terenie Gminy zostanie przeprowadzona zbiórka rzeczowa „Koszyczek Wielkanocny”, której organizatorem  jest Stowarzyszenie „Szansa” w Żabiej Woli.
           Akcja ma na celu zgromadzenie darów tj. artykuły spożywcze i środki czystości,  które zostaną przekazane w formie paczki świątecznej osobom wymagającym wsparcia w okresie przedświątecznym - Wielkanocnym.
          Wszystkich, którzy chcieliby wspomóc najuboższych mieszkańców naszej Gminy prosimy o zapełnianie "Koszyczka Wielkanocnego".

Pomogą wypełnić PIT za darmo!

Masz problem z wypełnieniem PIT-a? Zwróć się do Stowarzyszenia Europa i My. Profesjonalne księgowe pomogą Ci wypełnić PIT za darmo, pod warunkiem, że 1 procent podatku trafi na konto stowarzyszenia.

Od 23 marca do 28 kwietnia br. w każdą środę i czwartek, w godz. 17.00 – 19.00, w Centrum Kultury na II piętrze (wejście A) dyżurować będą księgowe, które pomogą na miejscu wypełnić PIT. Wystarczy przyjść ze wszystkimi dokumentami, by uzyskać fachową, kompetentną i co najważniejsze bezpłatną pomoc przy rozliczeniu rocznym. Jedynym warunkiem skorzystania z doradztwa jest przekazanie 1% swojego podatku na rzecz grodziskiego Stowarzyszenia Europa i My (KRS 0000 119 073).

„Tysiąc Twarzy Rodziny” w Żabiej Woli

          „Tysiąc Twarzy Rodziny” w Żabiej Woli Gminne Koło Związku Dużych Rodzin Trzy Plus zaprasza w sobotę 26 marca 2011 r. w godzinach od 17:00 do 19:00 do Domu Kultury w Żabiej Woli na konferencję pt. "Rodzina i pieniądze".

Bezpłatne szkolenie dla rolników

          Wszystkich chętnych rolników zainteresowanych pozyskaniem dotacji unijnej w ramach PROW 2007-2013 Wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju – z zakresu „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”  zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu organizowanym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” dnia - 01.03.2011 roku o godz. 11:00 - 16:00 w Domu Kultury w Żabiej Woli, ul. Warszawska 27
Zapisy na szkolenie osobiście w biurze LGD Żabia Wola ul. Warszawska 24 lub tel. 46 858 91 51

Konkurs Dziennikarski „Perełki Ziemi Chełmońskiego”

          Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” ogłasza Konkurs Dziennikarski „Perełki Ziemi Chełmońskiego” z główną nagrodą o wartości 1000 zł. Konkurs przeznaczony jest dla osób dorosłych, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Forma - artykuł prasowy, audycja radiowa lub program lokalnej telewizji.

NABÓR WNIOSKÓW DO KONKURSU „Opowiedz… 2010” PRZEDŁUŻONY DO 15 LUTEGO 2011r. !

          Trwa II edycja konkursu „Opowiedz… 2010", którego celem jest zachęcenie Grantobiorców do poszukiwania atrakcyjnych sposobów komunikowania o własnych działaniach i promowania inicjatyw wspieranych w ramach Programu Działaj Lokalnie, a przez to ich wpływu na aktywizację lokalnej społeczności oraz na budowanie dobra wspólnego. Termin nadsyłania wniosków w konkursie "Opowiedz..." zostaje wydłużony i przesunięty do 15 lutego 2011 roku . Pozostałe zasady i zapisy regulaminu pozostają bez zmian.

Przekaż 1% swojego podatku Stowarzyszeniu "Szansa" w Żabiej Woli

Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2011"

          Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2011" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem Programu jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z miejscowości do 20 000 mieszkańców. Termin składania wniosków upływa 22 lutego 2011 roku.

Pastorałki w OSP Skuły

            8 stycznia 2011 r. po raz kolejny odbył się „Wieczór Kolęd i Pastorałek” organizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Skułach. Tegoroczne spotkanie było połączone z zakończeniem projektu „Ocalić od zapomnienia – jak po sznurku”, co jeszcze bardziej uatrakcyjniło ten wieczór.

System emerytalny w Polsce

          Stowarzyszenie Europa i My zaprasza na spotkanie z dr Agnieszką Chłoń-Domińczak, byłą wiceminister pracy i polityki społecznej, wykładowcą SGH, ekspertem od lat zajmujących się tematyką emerytur. Wykład wraz z dyskusją odbędzie się w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku 13 stycznia 2010 roku (czwartek) o godz. 10.00 w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim.

OSP Skuły zaprasza..

          Ochotnicza Straż Pożarna w Skułach w dniu 8 stycznia 2011 r. o godz. 17:00 zaprasza do Domu Strażaka w Skułach na wieczór kolęd i pastorałek oraz  zakończenie programu "Ocalić od zapomnienia – jak po sznurku".

Dzień wolontariatu w Grodzisku Mazowiecki

          Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Europa i My zapraszają wolontariuszy oraz tych, którzy dopiero chcą poznać zasady bezinteresownej pomocy innym, na obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariatu. Spotkanie odbędzie się 10 grudnia br. (piątek) o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Centrum Kultury.

"Podziel się Gwiazdką"

          Na terenie Gminy Żabia Wola dniach 4.XII.10r. – 22.XII.10 r. zostanie przeprowadzona zbiórka rzeczowa, pod hasłem „Podziel się Gwiazdką", której organizatorem jest Stowarzyszenie „Szansa” w Żabiej Woli.
         Akcja ma na celu zgromadzenie artykułów spożywczych oraz nowych zabawek, które w okresie przedświątecznym zostaną przekazana osobom i rodzinom znajdującym sie w trudnej sytuacji materialnej.
           Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w akcję i wspomóc najuboższych mieszkańców naszej gminy prosimy o gromadzenie darów do specjalnie oznaczonych pojemników, które mozna znaleźć w sklepach zlokalizowanych na terenie Gminy Żabia Wola.

Profesor Norman Davies w Grodzisku Mazowieckim

Stowarzyszenie Europa i My oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Grodzisku Mazowieckim zapraszają na spotkanie z prof. Normanem Davies’em, brytyjskim historykiem walijskiego pochodzenia, autorem prac dotyczących historii Europy, Polski i Wysp Brytyjskich. Spotkanie odbędzie się 30 listopada br. o godz. 16.00 w sali widowiskowej grodziskiego Centrum Kultury.

Stypendia przyznane!

           Trzy najlepsze studentki z powiatu grodziskiego (Grodzisk Mazowiecki, Milanówek i Żabia Wola) otrzymają roczne stypendium w wysokości 380 zł miesięcznie każde.  Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Europa i My w ramach programu Agrafka Agory.

Konferencja „Skuteczne wspieranie organizacji pozarządowej w pokonywaniu barier rozwojowych”

          Instytut Inicjatyw Pozarządowych zaprasza do udziału w konferencji  „Skuteczne wspieranie organizacji pozarządowej w pokonywaniu barier rozwojowych”. Konferencja odbędzie się 18 XI 2010, w Warszawie, w godzinach 10.30-14.00, w sali konferencyjnej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Plac Bankowy 3/5

ZŁAZ LISTOPADOWY

           Wielkimi krokami zbliża się kolejny już, XII Listopadowy Złaz Niepodległościowy, który w tym roku odbędzie się w dniach 11-13 listopada 2010 r.

Konsultacje w sprawie Programu współpracy na 2011 rok

     Trwają prace nad przygotowaniem „Programu współpracy Gminy Żabia Wola z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2011”.

komentarze (0) (Konsultacje w sprawie Programu współpracy na 2011 rok)

Wkrótce kolejne pieniądze do rozdania w ramach LGD

15 września na walnym zebraniu w Żabiej Woli spotkali się członkowie stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Chełmońskiego. Do zarządu LGD dołączyła Wioletta Micewicz. W ramach stowarzyszenia współpracują ze sobą lokalne gminy; Grodzisk Mazowiecki (bez miasta), Żabia Wola, Mszczonów, Radziejowice,Baranów i Teresin. LGD przygotowuje się do kolejnych naborów wniosków, składać je mogą mieszkańcy partnerskich gmin. Nabór ruszy z dniem 20 października potrwa do 10 listopada, informuje Małgorzata Warcaba z biura organizacji LGD.

VIII edycja konkursu „Człowiek bez barier”

          Zbliża się termin zakończenia naboru kandydatów do VIII edycji konkursu „Człowiek bez barier”. Organizatorem jest „Integracja” największy polski magazyn dla osób z niepełnosprawnością, wydawany od 16 lat przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. W tym roku „Integracja” chce nagrodzić tych, którzy pomagają innym i udzielają się społecznie. Zgłoszenia można przesyłać do 8 października.

KLUCZOWE ELEMENTY ZARZĄDZANIA PROJEKTAMI W ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ

          Stowarzyszenie Europa i My zaprasza organizacje pozarządowe z terenu powiatu grodziskiego oraz pracowników administracji samorządowej na bezpłatne szkolenie w formie warsztatów pt. KLUCZOWE ELEMENTY ZARZĄDZANIA PROJEKTAMI W ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ.
          Szkolenie odbędzie się w dniach 29 – 30 września 2010 r. (środa - czwartek) w sali szkoleniowej PSS Społem w Grodzisku Mazowieckim, przy ul. 11-go Listopada 33 (I piętro), w godz. 17.00 – 20.30.
Przyjęte przez trenera metody pracy to prezentacja, warsztaty i dyskusja. Szkolenie obejmuje łącznie 10 godzin wykładowych. Zgłoszenia przyjmujemy do dn. 27 września 2010 r.

Zgarnij stypendium!

          Stowarzyszenie Europa i My ogłasza konkurs dla studentów mieszkających na terenie powiatu grodziskiego. Do wygrania są trzy roczne stypendia, każde po 380 złotych miesięcznie. Stowarzyszenie jest jedną z 14 organizacji w Polsce, które otrzymały dofinansowanie na przeprowadzenie lokalnego konkursu stypendialnego w ramach programu „Agrafka Agory”, realizowanego przez Fundację Agory i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Stowarzyszenie Praca i Rozwój zaprasza na spotkanie podsumowujące projekt "Sekretne Dzieje Książek

          Stowarzyszenie Praca i Rozwój zaprasza na spotkanie podsumowujące projekt  "Sekretne Dzieje Książek - Dajmy im nowe życie", które odbędzie sie 25 września 2010 r. o godz. 14:00 w Cegłowie.

„Warsztaty dobrego klimatu” w Radziejowicach

          16 września br. w Radziejowicach w woj. mazowieckim odbędzie się bezpłatne szkolenie dla gmin i społeczności lokalnych z ogólnopolskiego cyklu „Warsztatów dobrego klimatu”. Tematem spotkania będą nowoczesne, proekologiczne rozwiązania energetyczne oraz możliwości ich finansowania. Warsztaty realizowane są pod patronatem Ministerstwa Gospodarki w ramach Ogólnopolskiego Programu na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczności Lokalnych „Gaspol kibicuje klimatowi”.

Granty w konkursie „Działaj lokalnie” przyznane!

          Już po raz piąty Stowarzyszenie Europa i My przyznało granty na projekty organizacjom z terenu powiatu grodziskiego. Celem każdego z nich jest integracja i aktywizacja lokalnej społeczności, a przez to pomnożenie dobra wspólnego. Poznajmy dziewiątkę laureatów z 2010 roku – organizacje skupiające ludzi zmieniających na lepsze otaczającą ich rzeczywistość.

Święto organizacji pozarządowych

          19 czerwca 2010 r. w grodziskim Centrum Kultury odbędzie się Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Grodziskiego. To święto lokalnych organizacji jest dobrą okazją do oceny kondycji trzeciego sektora w powiecie. Forum organizuje Stowarzyszenie Europa i My. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objął Starosta Powiatu Grodziskiego Pan Marek Wieżbicki.

Zmiana terminu szkolenia pt. Jak pozyskiwać środki na działalność i rozwój organizacji pozarządowej.

           Stowarzyszenie Europa i My uprzejmie informuje o zmianie terminu szkolenia pt. Jak pozyskiwać środki na działalność i rozwój organizacji pozarządowej. Szkolenie odbędzie się 26 czerwca (sobota, godz. 9.30-17.30) a nie, jak planowaliśmy pierwotnie, 12 czerwca br.

Spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące konkursu grantowego „Działaj Lokalnie”.

          Spotkanie odbędzie się 31 maja br. (poniedziałek) o godz. 16.00 w Grodzisku Mazowieckim (sala PSS Społem, ul. 11-go Listopada 33, I piętro)

Bezpłatne szkolenie pt. Jak pozyskiwać środki na działalność i rozwój organizacji pozarządowej.

         Stowarzyszenie Europa i My zaprasza członków i wolontariuszy organizacji pozarządowych działających w powiecie grodziskim na bezpłatne szkolenie pt. Jak pozyskiwać środki na działalność i rozwój organizacji pozarządowej.
          Szkolenie odbędzie się 12 czerwca 2010 r. (sobota, godz. 9.30-17.30) w sali szkoleniowej PSS Społem w Grodzisku Mazowiecki, przy ul. 11-go Listopada 33 (I piętro).  W załączeniu przesyłam program szkolenia wraz z deklaracją udziału. Wypełnione deklaracji należy przesyłać do 7 czerwca br. (poniedziałek).

Bezpłatne szkolenia poświęcone współpracy organizacji pozarządowych z samorządem oraz budowaniu partnerstw lokalnych

          Stowarzyszenie Europa i My zaprasza na bezpłatne szkolenia, które tym razem zostaną poświęcone współpracy organizacji pozarządowych z samorządem oraz budowaniu partnerstw lokalnych.
          Podczas szkoleń omówione zostaną procedury i formy współpracy pomiędzy administracją publiczną a sektorem pozarządowym, cele i rezultaty partnerstw, a także przykłady dobrych praktyk - 25.05.2010 r. oraz 27.05.2010 r.

Konkurs grantowy w ramach programu „Działaj Lokalnie”

Stowarzyszenie Europa i My po raz piąty ogłasza konkurs grantowy w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Tegoroczny budżet konkursu wynosi blisko 30 tys. zł, a każda organizacja pozarządowa lub grupa nieformalna może ubiegać się o dotację maksymalnie 6.000 zł.

LGD "Ziemia Chełmońskiego" ogłasza nabór wniosków na „Małe projekty” w ramach PROW na lata 2007-2013

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” działające na terenie Gmin: Baranów, Grodzisk Mazowiecki /bez miasta/,Mszczonów, Radziejowice, Teresin i Żabia Wola ogłasza nabór wniosków na „Małe projekty” w ramach PROW na lata 2007-2013. Termin składania wniosków: 13.05.2010- 26.05.2010

Szkolenia: Zmiany w ustawie o OPP i wolontariacie oraz współpraca NGO i administracji

Chcesz się dowiedzieć jakie zmiany zostały wprowadzone do Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie? Jesteś ciekaw zasad i form współpracy samorządu i organizacji pozarządowych? Nie wiesz jakie reguły obowiązują przy zlecaniu zadań przez administrację samorządową?  Weź udział w bezpłatnych szkoleniach organizowanych przez Stowarzyszenie Europa i My.

Bezpłatne płyty CD z programem do wypełniania PIT za 2009 r.

Szanowni Państwo, w Urzędzie Gminy Żabia Wola dostępne są bezpłatne płyty CD  z programem do wypełniania PIT za 2009 r.

Bezpłatne warsztaty wyjazdowe dla NGO

W dniach 16-18 kwietnia Stowarzyszenie Europa i My organizuje warsztaty wyjazdowe dla organizacji pozarządowych z powiatu grodziskiego. Wyjazd ma na celu zawiązanie koalicji, która będzie wspólnie, efektywnie realizowała projekty mające na celu rozwój powiatu grodziskiego.

Rozlicz za darmo swój podatek i pomóż utalentowanym dzieciom

W każdy wtorek i piątek w godz. 12-14, wszyscy mogą przyjść do Centrum Kultury i za darmo rozliczyć swój podatek. Dyżury pełnią księgowe zaangażowane przez Stowarzyszenie Europa i My. W powiecie grodziskim jest wiele organizacji pożytku publicznego, którym można przekazać 1% podatku. Każda z nich ma swoje cele na które przeznacza pozyskane środki. Jedną z nich jest Stowarzyszenie Europa i My, które tworzy grodziski fundusz stypendialny dla utalentowanych dzieci pochodzących z mniej zamożnych rodzin.

„Dzień Kultury Żydowskiej” w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim

Stowarzyszenie Europa i My oraz Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim zapraszają w dniu 20 marca 2010 r. na „Dzień Kultury Żydowskiej”.

Kongresu Praw Obywatelskich

Z inicjatywy organizacji pozarządowych zajmujących się problemami związanymi z respektowaniem praw obywatelskich i budową społeczeństwa obywatelskiego 25 marca 2010 r. w Warszawie w kinie Kultura, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23 rusza trzydniowy Kongres Praw Obywatelskich.

Nagrodzono organizacje pozarządowe

Wartościowe nagrody w postaci kamery oraz aparatów cyfrowych trafiły w ręce przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatu grodziskiego, które zrealizowały ciekawe projekty z wykorzystaniem grantów w ramach programu „Działaj lokalnie”, a oprócz tego, najlepiej zaprezentowały swoje dokonania. 5 marca w klubie „3Club” w Grodzisku Mazowieckim odbył się podwieczorek grantowy połączony z galą wręczenia nagród w konkursie „Opowiedz…”. Impreza zorganizowana była przez Stowarzyszenie Europa i My.

Bezpłatne szkolenie nt. "Finansowania działań ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego"

Stowarzyszenie Europa i My organizuje bezpłatne szkolenie nt. Finansowania działań ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Szkolenie odbędzie się odbędzie się 20 marca 2010 r. (sobota) w sali szkoleniowej PSS Społem w Grodzisku Mazowiecki, przy ul. 11-go Listopada 33 (I piętro).

Stowarzyszenie "SZANSA" do udziału w warsztatach p.t. "Zaplanuj swoją przyszłość finansową"

Stowarzyszenie "SZANSA" serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w warsztatach p.t. "Zaplanuj swoją przyszłość finansową". Celem szkolenia jest uświadomienie jakie są skuteczne sposoby prowadzenia budżetu domowego. Program jest finansowany przez NBP a szkolenie z dotacji Fundacji Wspomagania Wsi.

Apel o stworzenie Narodowego Programu Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym

Fundacja Państwo Obywatelskie, która pełni funkcję sekretariatu Debaty Europejskiej przekazuje organom Państwa, organizacjom obywatelskim, samorządom terytorialnym oraz obywatelom – za pośrednictwem redakcji prasy, radia i telewizji, tekst Apelu o Stworzenie Narodowego Programu Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym.

"Ocalić od zapomnienia" w OSP Skuły

Ochotnicza Straż Pożarna w Skułach zaprasza na spotkanie pt. "Ocalić od zapomnienia". Spotkanie odbędzie się 16 stycznia 2010 roku o godz. 17:00 na terenie Domu Strażaka w Skułach.

Bezpłatne szkolenie pt. „Podstawy formalno-prawne funkcjonowania organizacji pozarządowych”.

Stowarzyszenie Europa i My zaprasza organizacje pozarządowe z terenu powiatu grodziskiego oraz pracowników administracji samorządowej szczebla gminy i powiatu na szkolenie pt. „Podstawy formalno-prawne funkcjonowania organizacji pozarządowych”.

Kwartalnik

BIULETYN URZĘDU GMINY W ŻABIEJ WOLI

Odnośniki

Reklama

Gminny Portal Mapowy
Portal mapowy
Dom Kultury
-
Zwiazek Miedzygminny
Muzeum Zaby
Zwiazek Gmin Wiejskich
-
UE
EA
BW
ASI

Stopka

Lcznik odwiedzin

Jesteś 57735 osobą
na naszej stronie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 857 81 81 e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 9:00 - 18:00
wtorek-czwartek 8:00 - 16:00
piątek 8:00 - 15:00

Copyright

Copyright © 2009 - 2018 Gmina Żabia Wola    All rights reserved  |  powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.