OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY GMINY ŻABIA WOLA

Odnośniki

Imieniny

Łukasza, Kai, Leonii

Data

Niedziela 22 Kwietnia 2018

Wyszukiwarka

Odnośnik do BIP

Nawigacja

Menu

Odnośniki

Treść strony

Informacja

W związku z Zarządzeniem nr 9/2010 z dnia 8 marca 2010 r. Wójta Gminy Żabia Wola uprzejmie informujemy, że:

  • w dniu 24 grudnia 2010 roku Dom Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna będą nieczynne.
  • w dniu 23 grudnia 2010 roku Dom Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna będą czynne do godziny 15:00.
  • dnia 31 grudnia 2010 roku Dom Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna będą czynne do godziny 14:00.

Święty Mikołaj przyjechał!

        Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabiej Woli odpowiedział sam Święty Mikołaj! W tym roku odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej im. Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie i przywiózł im wspaniałe prezenty. Nie były to co prawda quady, laptopy i wycieczki zagraniczne, ale ranga tych darów z całą pewnością nie jest mniejsza. Święty Mikołaj przywiózł ze sobą... bajki...

          Uczniowie oprócz spotkania z Mikołajem sami wcielali się w bajkowe postacie, zakładali ciekawe stroje i bawili razem z pomocnikami "ulubieńca dzieci". chętni brali udział w wielu konkursach i nagradzani byli upominkami - niespodziankami. Widok uśmiechniętych twarzy dzieci, które nie boją się występów przed oblczem Świętego Mikołaja i bawią się w najlepsze, dźwięk ich śmiechu... To - jak powiedział najbardziej znany roznosiciel prezentów - najlepsze zadośćuczynienie za przeciskanie się przez ciasne kominy polskich domów...

          Choćby dlatego jesteśmy pewni, że z całą pewnością nasz gość odwiedzi gminę Żabia Wola również za rok!

Święty Mikołaj przyjechał - galeria

Andrzejki w Klubie Seniora

          Dnia 24.11.2010 roku w Domu Kultury w Żabiej Woli zebrali się członkowie Klubu Seniora, by wspólnie przywitać adwentowy czas. Oprócz wypicia tradycyjnej kawy lub herbaty podczas tegorocznej zabawy andrzejkowej można było potańczyć i pośpiewać – a to nasi Seniorzy potrafią jak mało kto! Wesoła, przyjazna atmosfera w połączeniu z dobrym samopoczuciem wszystkich uczestników były doskonałą receptą na spotkanie, które obecnie pozostało tylko kolejnym, pozytywnym wspomnieniem…
 
 

Harcujący Żabiozlotowcy, czyli kilka słów o tegorocznym "Żabim Zlocie".

         We wtorek, 9.11.2010 roku w Domu Kultury w Żabiej Woli - i jednocześnie domu ponad tysiąca żabek, zgromadzonych w (Mini) Muzeum Żaby w Żabiej Woli – odbył się kolejny „Żabi Zlot”. Cyklicznie odbywająca się impreza poświęcona była w tym roku usypianiu naszych Żabek, przygotowujących się do zimowego snu.
Aby skutecznie pomóc mieszkankom naszego muzeum w zasypianiu, postanowiliśmy poprosić o pomoc tych, którzy znają się na tym najlepiej. Wraz z zaproszeniem na tegoroczne spotkanie poprosiliśmy, by uczestnicy imprezy zamiast tradycyjnych już tekstów „z żabą w tle” przygotowali utwory pozwalające zwalczyć żabią bezsenność i pokazali je w specjalnie zorganizowanym na tę okazję przeglądzie. Dzieci ze wszystkich szkól podstawowych w gminie jak zwykle nas nie zawiodły, przygotowując na tę imprezę wspaniałe kołysanki, wierszyki, teatrzyki dobranockowe i bajki. Nagrodą za trud i tremę były małe prezenciki oraz pamiątkowe dyplomy.
         Oprócz dzieci na scenie Domu Kultury w Żabiej Woli zobaczyliśmy także występ aktorów przedstawiających „Żabie Harce” – opowieść o Rozalinie i Bambolinie, dwóch obżartuchach, którzy musieli zmienić swój żarłoczny tryb życia. Dzieci chętnie brały udział w zabawach proponowanych przez żabi duet.
         Tegoroczny „Żabi Zlot” był także dobrą okazją do ogłoszenia wyników konkursu fotograficznego, związanego z życiem płazów. Laureaci turnieju - Marta Kłosiewicz oraz Tomasz Kłosiewicz, zostali uhonorowani drobnymi upominkami oraz pamiątkowymi dyplomami i podziękowaniami od organizatorów.
         Występy dzieci z klas I – III sprawiły, że tegoroczny przegląd pt. „Żabie Kołysanki” był bardzo ciekawy i przyjemny. Gdy wieczorem zaglądaliśmy do sal (Mini) Muzeum Żaby, zamiast codziennego kumkania słyszeliśmy cichutkie… chrapanie.
Dobranoc!

 

Janusz Wojtan

"Żabi Zlot 2010" - galeria

Zostań Mistrzem Fotografii!

Od chwili, gdy cyfrowe aparaty fotograficzne zastąpiły drogie w utrzymaniu, analogowe kompakty, dostęp do fotografii stał się prosty. Niewiele osób potrafi jednak w pełni wykorzystać posiadany sprzęt, jak również obrobić i opublikować zrobione przez siebie zdjęcie. Współczesne aparaty cyfrowe (również wbudowane w telefony komórkowe) oferują duże możliwości ustawień ręcznych, z których jednak wciąż korzysta niewiele osób.

Z tego powodu serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do udziału w warsztatach fotograficznych, organizowanych przez Dom Kultury w Żabiej Woli. W trakcie trwania zajęć można zapoznać się nie tylko z budową i zasadami działania aparatów fotograficznych, ale także nabrać niezbędnego doświadczenia i obycia w posługiwaniu się różnymi rodzajami aparatów. Tego wszystkiego można dowiedzieć się, uczestnicząc w warsztatach fotograficznych, które odbywają sie w każdy piątek w godz. 1700 - 1900.

 

 

Święto Pieczonego Ziemniaka

W słoneczny wtorek, 24.09.2010 roku członkowie Klubu Seniora zebrali się w Domu Kultury w Żabiej Woli, aby wspólnie świętować nadejście jesieni. Pretekstem ku temu było tradycyjne już Święto Pieczonego Ziemniaka.

Zapraszamy do Domu Kultury!

Po wakacyjnej przerwie Dom Kultury w Żabiej Woli zaprasza wszystkich chętnych do udziału w zajęciach odbywających się na Warszawskiej 27. Naprawdę warto!

Roztańczone Dożynki!

W niedzielę, 5.09.2010 bieżącego roku, na terenie Domu Kultury w Żabiej Woli odbyło się tradycyjne „Święto Chleba”. Tegoroczne Dożynki rozpoczęła Msza Święta Dziękczynna za plony oraz za tych, którzy przyczynili się do zbiorów. Dalsza część uroczystości dożynkowych odbyła się na terenie Domu Kultury w Żabiej Woli.

"Lato z Kulturą 2010"

Tegoroczne "Lato z Kulturą" dobiegło już końca. Uczestnicy zajęć organizowanych przez Dom Kultury w Żabiej Woli oraz Gminną Bibliotekę Publiczną z cała pewnością będą je wspominać bardzo pozytywnie.

Zapraszamy na "Lato z Kulturą 2010"!

          Dom Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na zajęcia wakacyjne, które będą trwały od 27.06.2010 r. do 2.07.2010 r. W programie m.in. ciekawe wyjazdy turystyczno - rozrywkowe, zabawy i gry kreatywno - rozwojowe, a także wiele innych atrakcji. "Lato z Kulturą" rozpocznie w tym roku "Mini Piknik Rodzinny" (szczegóły w załączniku).

          Serdecznie zapraszamy!

         

Dzień Dziecka

          Tradycyjnie już, aby uczcić Dzień Dziecka, pierwszego czerwca Dom Kultury w Żabiej Woli zaprosił do siebie dzieci uczęszczające do klas 0 – III ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy. Tegorocznymi gośćmi placówki byli aktorzy warszawskiego „Imprezarium” oraz czarodziejska bajkowa skrzynia.
          Podczas trzygodzinnej zabawy z Alladynem i Szeherezadą dzieci same decydowały – poprzez losowanie rekwizytów z tajemniczej bajkowej skrzyni, jakie bajki będą bohaterami spotkania. Mogły nie tylko oglądać bohaterów znanych im utworów, ale również bawić się razem
z nimi.
          Dzieciom bardzo podobało się spotkanie z bajkami. Wszystkie bawiły się razem z aktorami i brały udział w konkursach nagradzanych słodkościami.

Dzień Dziecka 2010 - galeria

Festyn pod deszczową chmurką

Tegoroczny „Festyn Żabiowolski” nie zwyciężył z deszczem. Nie znaczy to jednak, że nie możemy zaliczyć go do udanych. Na pewno pokazy umiejętności naszych dzieci i młodzieży były warte przybycia na imprezę – takim występom nawet pogoda niestraszna…

Inter-Tap górą, czyli kilka słów o Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Żabia Wola

W sobotę, 15.05.2010 r. na boisku sportowym w Józefinie odbyła się impreza, która zgromadziła prawie dwieście osób! Do zmagań o trofeum przystąpiło 11 składów, reprezentujących prawie wszystkie zakątki gminy: Inter – Tap Żabia Wola, Inter – Tap Old Boys, Żabia Wola Centrum, Petrykozy, PKS, MKS, Płonące Banany, Best Team, Ferajna, Legion Żabiowolski oraz Debiutanci Skuły.

"Frycek Szopen" w Żabiej Woli

Ostatniego dnia kwietnia do Domu Kultury przyjechał „Frycek Szopen” – przedstawienie teatralne, przygotowane przez warszawski teatr Wariacja. Do obejrzenia spektaklu zostały zaproszone dzieci z młodszych klas szkół podstawowych z terenu gminy.

Konkurs Szopenowski

Rok 2010 ogłoszony został „Rokiem Szopenowskim”. Aby włączyć się w akcję propagowania twórczości wirtuoza wszechczasów, który rozsławił Polskę wspaniałą muzyką fortepianową, postanowiliśmy zorganizować konkursy o tematyce związanej z Fryderykiem Szopenem. Do zmagań zaprosiliśmy szkoły podstawowe z terenu gminy (kilkuetapowy konkurs sprawdzający wiedzę o życiu i twórczości artysty) oraz gimnazjum (konkurs na limeryk związany z postacią Fryderyka Szopena).

Rowerkiem po Gminie...

Tegoroczna wiosna jest niezwykle kapryśną porą roku – zaskakuje nas szybkimi zmianami temperatury i zachmurzenia, nie pozwalając tym samym snuć realnych planów dotyczących imprez plenerowych. Z tym większą obawą podchodziliśmy do prognoz pogody dotyczących soboty – 8 maja b.r. Na ten dzień zaplanowaliśmy rajd rowerowy po terenie gminy – imprezę cykliczną, mającą swych zwolenników. Na szczęście pogoda sprawiła nam wspaniały prezent – od rana na bezchmurnym niebie królowało słońce...

Zapraszamy na Festyn Żabiowolski!

W niedzielę, dn. 16.05.2010 r., na terenie Domu Kultury w Żabiej Woli odbędzie się Festyn Żabiowolski. Atrakcjami w tym roku będą nie tylko występy dzieci uczących się w Domu Kultury, ale również występy zespołu taneczno - kaskaderskiego, pokazy motocykli i tzw. mechaniczny byk. Cała impreza utrzymana będzie w konwencji westernowej.

Serdecznie zapraszamy!

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy już niedługo!

W sobotę, 15.05.2010 roku, na żabiowolskim orliku, rozpocznie się turniej piłki nożnej. Zmagania o Puchar Wójta Gminy Żabia Wola po raz kolejny będą bardzo ciekawym wydarzeniem sportowym i - jeśli tylko pogoda pozwoli, skupią na szkolnym boisku nie tylko najlepszych zawodników z terenu gminy, ale również wielu kibiców.

Zapraszamy na kolejny rajd rowerowy!

Organizowane przez Dom Kultury w Żabiej Woli rajdy rowerowe stały się tradycją naszego regionu. W sobotę, 8.05.2010 roku znowu wyruszymy w trasę (jeśli tylko pogoda pozwoli, zwiedzimy najpiękniejsze miejsca w naszej gminie). Wszystkich, którzy nie uczestniczyli do tej pory w rajdzie, zapraszamy do wspólnej zabawy. O nasze bezpieczeństwo zadba Policja oraz sanitariusze z Grodziska Mazowieckiego.

Odszedł Wielki Człowiek...

24 kwietnia br. zmarł w wyniku wypadku samochodowego

WOJCIECH SIEMION

znakomity aktor, popularyzator poezji, miłośnik sztuki ludowej, częsty gość żabiowolskiego Domu Kultury. Dla wielu naszych zespołów był Nauczycielem
i Mistrzem, zawsze gotowym do spotkań z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi. Dzielił się z nami swoją ogromną wiedzą, znajomością historii, wpajał umiłowanie piękna mowy polskiej, ziemi polskiej i naszego mazowieckiego krajobrazu.

Rodzinie Zmarłego składamy szczere kondolencje.

 

Dyrektor,
pracownicy i współpracownicy
Domu Kultury w Żabiej Woli.
 

W kręgu kobiet

Dnia 17.03.2010 r. w siedzibie Domu Kultury w Żabiej Woli zainaugurowany został cykl warsztatów dla kobiet. Prowadzi je Aina Justyna Hłasko, malarka i artystka, mająca w swym dorobku ponad 40 wystaw w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Przywitanie Wiosny

Jak obyczaj stary każe

Dzieci chętne i radosne

Powitają razem Wiosnę

Niosąc jej Marzannę w darze..

Zaproszenie do teatru

Dom Kultury w Żabiej Woli organizuje wyjazd do Teatru „Kwadrat” w Warszawie na sztukę:

BEREK, CZYLI UPIÓR W MOHERZE

Wyjazd dn. 28.04.2010 r.
Koszt wyjazdu: 70 zł. (bilet + koszt przejazdu)

Szczegółowe informacje i rezerwacja w Domu Kultury.
Ilość miejsc ograniczona!
 

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na przygodę z fotografią na spotkania. w czasie których wspólnie odkryjemy jej tajemnice.

Nasze kolędowanie

O tym, że mamy w Żabiej Woli utalentowaną młodzież, nie trzeba nikogo przekonywać. Od lat pokazują nam oni swe umiejętności w grupach tanecznych i drużynach sportowych, biorą również czynny udział w olimpiadach sportowych i konkursach plastycznych.

Jasełka dla najmłodszych...

Gminny konkurs teatralny „Jasełkowe zmagania” od lat gromadzi na scenie Domu Kultury w Żabiej Woli dzieci ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. W tym roku gościliśmy na dużej sali cztery grupy, złożone z uczniów klas I – VI.

Ferie, ferie... i po feriach..

Jak szybko zleciały nam dwa tygodnie czasu, gdy uczniowie nie musieli chodzić do szkoły, odrabiać prac domowych i uczyć się na klasówki… Można było leniuchować, zwiedzać, odpoczywać i bawić się śniegiem, którym tegoroczna zima obdarzyła nas wyjątkowo szczodrze. Jeśli naturalnych atrakcji było zbyt mało, dzieci z terenu gminy Żabia Wola mogli przyjść do Domu Kultury – tam zawsze działo się coś ciekawego.

Kwartalnik

BIULETYN URZĘDU GMINY W ŻABIEJ WOLI

Odnośniki

Reklama

Gminny Portal Mapowy
Portal mapowy
Dom Kultury
-
Zwiazek Miedzygminny
Muzeum Zaby
Zwiazek Gmin Wiejskich
-
UE
EA
BW
ASI

Stopka

Lcznik odwiedzin

Jesteś 15679 osobą
na naszej stronie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 857 81 81 e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 9:00 - 18:00
wtorek-czwartek 8:00 - 16:00
piątek 8:00 - 15:00

Copyright

Copyright © 2009 - 2018 Gmina Żabia Wola    All rights reserved  |  powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.