OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY GMINY ŻABIA WOLA

Odnośniki

Imieniny

Łukasza, Kai, Leonii

Data

Niedziela 22 Kwietnia 2018

Wyszukiwarka

Odnośnik do BIP

Nawigacja

Menu

Odnośniki

Treść strony

W archiwum znajdą Państwo artykuły z nieaktualnej już wersji strony internetowej Gminy Żabia Wola. Zapraszamy do poszukiwań interesujących Państwa zagadnień.

Pomoc informatyczna

Informujemy, że w każdą sobotę, w godz. 9:00- 11:00 w Domu Kultury w Żabiej Woli istnieje możliwość uzyskania pomocy w zakresie obsługi sprzętu komputerowego.

Krótka piłka

Gdy kilka lat temu Stanisław Suchecki – właściciel leżącej na terenie gminy hurtowni materiałów budowlanych – wraz z kolegami zaczął trenować młodych piłkarzy, nikt nie przypuszczał, że jego działalność z hobby przerodzi się w ciężką pracę. Regularne treningi zaczęły procentować – drużyna z Żabiej Woli podczas mistrzostw okręgu tarczyńskiego i grodziskiego wygrywała z bardziej znanymi zespołami, dysponującymi większymi funduszami i możliwościami. Pierwsze sukcesy i puchary, jak również coraz większa sława zespołu sprawiła, że w jego szeregi zaczęli napływać młodzi adepci piłki nożnej

"Czego się Jan nie nauczy..."

Od dawna w murach Domu Kultury w Żabiej Woli młodzież nabywa umiejętności, pozwalające na rozwój ich talentów i zainteresowań. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się bezpłatne zajęcia plastyczne i muzyczne, prowadzone kilka razy w tygodniu. Dzieci uczą się tam gry na instrumentach klawiszowych, uczą się zasad rytmiki i śpiewu.

Wystawa podróżnika

   Od lutego 2009 roku w czytelni Domu Kultury w Żabiej Woli można oglądać wystawę zdjęć Bogumiła Rzuciło – znanego podróżnika i pilota wycieczek. Ma za sobą podróż dookoła świata. Zwiedził m. in. Amerykę Łacińską, Karaiby, Bliski Wschód, Indie, Neapol, Nową Zelandię, Wietnam, Filipiny, Iran.

Nasi mali plastycy...

Wśród uczących się w szkołach naszej gminy osób są dzieci, które przejawiają duże zdolności plastyczne. Ich prace bardzo często goszczą na wystawach w Domu Kultury, upiększając jego sale. Tak też stało się z pracami, które nadesłano do nas na każdy z etapów Gminnego Konkursu Plastycznego – imprezy wpisanej na stałe w harmonogram pracy Domu Kultury.

Jak się bawić, to się bawić!

    Dnia 17.02.2009 roku o godzinie 1400 w Domu Kultury w Żabiej Woli rozpoczął się Bal Karnawałowo – Walentynkowy dla członków Klubu Seniora. Wszyscy goście byli zachwyceni muzyką (tańcom i śpiewom nie było końca). Do tańca przygrywał Stanisław Kakietek, który założył na tę okoliczność niezwykle gustowne sombrero. Wszyscy goście z zachwytem słuchali i nucili znane piosenki: „Złoty pierścionek” lub „Aparsjonatę”.

Dla najmłodszych

Dom Kultury w Żabiej Woli to placówka, która od lat służy mieszkańcom gminy, organizując im czas i starając się pomagać w życiu codziennym. W swej historii na jego terenie organizowano zarówno koncerty znanych osób, kursy językowe, występy teatralne, jak również szkolenia rolnicze oraz kursy prawa jazdy. Staramy się, aby pomóc osobom, które przychodzą do nas z propozycjami i ciekawymi pomysłami.

Seniorem być...

We wtorek, 10 marca 2009 roku w Domu Kultury w Żabiej Woli, odbyło się bardzo uroczyste spotkanie członków Klubu Seniora. Wszak i okazja była niecodzienna: Dzień Kobiet!

Polacy nie gęsi

Dwunastego marca 2009 roku o godz. 9.00 przed sceną zasiedli uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie. Siedemdziesięciominutowy spektakl, zawierający – prócz cytatów dzieł wielu znanych poetów – elementy gwar polskich, od kurpiowskiej poczynając, na uczniowskiej zaś kończąc, zbudowany został w sposób ambitny, aczkolwiek dostępny.

Nie ma jak teatr...

  Mieszkańcy gminy Żabia Wola mają okazję uczestniczyć w organizowanych przez Dom Kultury wyjazdach do teatrów warszawskich. Mają one swe plusy: nie trzeba się martwić o pojazd, pogodę i organizację wycieczki. Choćby dlatego propozycje wyjazdów grupowych od lat cieszą się powodzeniem.

Pożegnanie Wiosny

Zima dała się nam we znaki. Była bardzo kapryśna, zmienna i dokuczliwa. Zamiast sypnąć lekko śniegiem i trzymać temperaturę na właściwym poziomie (poniżej 0oC) raz mroziła tak, jak prawie nigdy, by kilka tygodni później podwyższyć temperaturę o 30 stopni… W ciągu kilku tygodni zasypała nas śniegiem i wszystko stopiła…

Wspomnienie "Jasełkowych Zmagań 2008"

Okres Bożego Narodzenia to czas szczególny – zwykle związany ze spotkaniami rodzinnymi, wspólnym przeżywaniem narodzin Jezusa, kolędowaniem w gronie najbliższych. Wyjątkową formą uczczenia tak wspaniałego okresu są – znane od średniowiecza – przedstawienia jasełkowe, czyli krótkie formy teatralne, których tematyką jest narodzenie Jezusa.

Stoliczku, nakryj się!

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi nasza młodzież miała okazję obejrzeć ciekawą bajkę edukacyjną pt. Stoliczku, nakryj się!. Spektakl, będący nie tylko formą rozrywki, ale również doskonałą lekcją historii i sposobem na przekazanie dzieciom pozytywnych wartości, zgromadził liczną publiczność.

Krótka notka o "Żabim Zlocie 2009"

„Żabi Zlot” za nami. Żabia Wola uczciła swoje patronki (skoro taka była wola żabia…) spotkaniem dzieci i młodzieży z okolicznych szkół. Zlot miał wybitnie kulturalny charakter. Uroczystość rozpoczęło wręczenie „żabich medali”, na które zasłużyli ci, którzy szczególnie przysłużyli się naszym żabkom: prof. Wojciech Siemion, Hanna i Jerzy Dzięgielewscy, Ewa i Bogusław Bartczakowie, Piotr Piwkowski, Halina Wawruch.

To był festyn!

Do tej imprezy przygotowywaliśmy się bardzo długo. Dzień Żabiowolski od lat jest festynem, na którym wszyscy obecni mogą nie tylko dobrze się bawić, ale również przyjrzeć się dokładnie osiągnięciom naszych wychowanków. Wiadomo zaś, że to właśnie mieszkańcy gminy oceniają nas tak, jak na to zasługujemy.

Wycieczka do Powsina

  „Wiosna, ach, to ty…” – śpiewał swego czasu Marek Grechuta, wysławiając piękno pór roku. Faktycznie, polska wiosna bywa wspaniała, kolorowa i przyjemna dla oka. Najpiękniejsze oznaki wiosny można zobaczyć pod czas obserwacji świata roślin, które pod wpływem słońca pięknieją i rozwijają się. Dlatego właśnie członkowie Klubu Seniora postanowili zobaczyć wiosnę właśnie tam, gdzie jest ona najbardziej widoczna – w ogrodzie botanicznym.

Piłkarska kadra czeka...

Turniej o Puchar Wójta Gminy Żabia Wola, który miał miejsce w sierpniu ubiegłego roku, cieszył się tak dużą popularnością, że na jego kolejna edycję nie czekaliśmy zbyt długo. Pierwsze bociany przyniosły wieść, że następne rozgrywki odbędą się nie w sierpniu, a pod koniec maja! Wymagało to przygotowań ze strony zawodników, ale – jak się okazało – nie był to dla nich żaden problem.

Deszczowy rajd

Od wielu lat pod koniec maja, przed Festynem Żabiowolskim, organizowane są rajdy rowerowe po terenie gminy. Imprezy skupiają zwykle kilkudziesięciu amatorów turystycznej jazdy, którzy, ubezpieczani przez policję, pogotowie oraz wóz techniczny, przemierzają naszą gminę wzdłuż i wszerz. Tak miało być również w tym roku.

Działalność wakacyjna Domu Kultury w Żabiej Woli

W dniach od 22.06.2009 do 3.07.2009 roku w Domu Kultury w Żabiej Woli odbędzie się „Lato z Kulturą” - akcja letnia dla dzieci z terenu gminy Żabia Wola, zgodnie z harmonogramem, rozesłanym do wszystkich szkół. Plan akcji był również promowany za pośrednictwem gazetek szkolnych oraz ogłoszeń ustnych i pisemnych.

Wycieczka do Kazimierza Dolnego

Zgodnie z harmonogramem działań w dniu 1.07. 2009 r. młodzież biorąca udział w projekcie „Ograniczanie zagrożenia wykluczenia społecznego młodzieży gminy Żabia Wola” wzięła udział w wycieczce do Kazimierza Dolnego.

Wieś + Lato = Zabawa!

Gdy „Lato z Kulturą 2009” - przewidziane na okres tegorocznych wakacji zajęcia dla dzieci – dobiegało końca, młodzież z terenu gminy pytała o możliwość zorganizowania ich wolnego czasu. Efektem połączenia chęci dyrektor Domu Kultury w Żabiej Woli oraz dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Kownackiej w Skułach stało się „Lato na Wsi” – kilkudniowe zajęcia dla dzieci.

Żabiowolskie wakacje

Nadszedł już czas oczekiwany przez większość dzieci na całym świecie. Od kilku tygodni mamy wakacje – dwa miesiące wolne od nauki szkolnej, prac domowych oraz sprawdzianów. Wiele młodych osób wyjechało w góry, nad morze, do rodziny. Co robili ci, którzy zostali w domach?

Dożynki, które urzekły pogodę...

„Dzień Chleba” to uroczystość, która w gminie Żabie Wola ma wieloletnią tradycję. Od dziesięcioleci starostowie – reprezentanci rolników – oddają cześć Bogu, dziękując za zebrane plony. W bieżącym roku nie mogło być inaczej, dlatego właśnie tegoroczne dożynki – zaplanowane na 6 września, pierwszą niedzielę nowego roku szkolnego – poprzedzone zostały kilkutygodniowymi przygotowaniami.

Edukacja z Dorotką...

We wtorek, 15 września bieżącego roku w naszej gminie gościł, zaproszony przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabiej Woli, teatrzyk Art – Re. Grupa aktorów, znana z wielu bardzo ciekawych inscenizacji edukacyjnych, przedstawiła najmłodszym bajkę pt.: „Dwie Dorotki”.

Aktualności

W dniu 15.10.2009 r. w czytelni Domu Kultury w Żabiej Woli odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Hanny Gancarczyk – regionalnej artystki, która od dawna maluje z wielką pasją i polotem. Jej obrazy cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród oglądających, jak również kupujących (jak się okazuje, nie brakuje jednych i drugich). Tym bardziej zapraszamy na wystawę – naprawdę warto!

Święto Seniorów

W czwartek, 24.09.2009 roku w siedzibie Domu Kultury w Żabiej Woli odbyło się „Święto Pieczonego Ziemniaka” – tradycyjna impreza Klubu Seniora.

Nowy rok teatralny w Domu Kultury

Tradycyjnie już Dom Kultury w Żabiej Woli rozpoczął nowy rok teatralny. Pierwsza grupa osób chętnych do obejrzenia ciekawej sztuki wyjechała 17 października do warszawskiego Teatru Kamienica na „Botox” – „wielominutową kurację śmiechem, potężną dawkę błyskotliwie i dowcipnie opowiedzianej historii z kryminalnym wątkiem w tle”. Spektakl w reżyserii Emiliana Kamińskiego podobał się wszystkim obecnym.

Wystawa!

W dniu 14.10.2009 r. o godzinie 1530 w czytelni Domu Kultury w Żabiej Woli odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Hanny Gancarczyk – regionalnej artystki, która od dawna maluje z wielką pasją i polotem.

Zimowy Dzień Nauczyciela

W połowie października bieżącego roku do Żabiej Woli zawitała… zima. Śliskie drogi, drzewa uginające się pod ciężarem mokrego śniegu i dziesiątki samochodów pełznących z niewielką prędkością po trasie katowickiej – taki widok 14 października zafundowała nam przyroda. Nie przeszkodziło to jednak w docenieniu pracy naszych nauczycieli i przeprowadzeniu skromnej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, mającej miejsce w siedzibie Domu Kultury w Żabiej Woli.

Zmiana adresu DK i GBP w Żabiej Woli

Dom Kultury w Żabiej Woli / Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli
ul. Warszawska 27

96-321 Żabia Wola

Podróżnicza wystawa

Od 9.11.2009 r. w czytelni Domu Kultury w Żabiej Woli gości wystawa znanego podróżnika, Bogumiła Rzucidło. Fotografie przedstawiające krajobraz i życie ludzi w Boliwii i Argentynie kontynuują cykl fotograficzny „Podróże świata”, rozpoczęty w 2008 roku.

Jesienne wyścigi

Dnia 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Na tę chwilę czekano 123 lata, będąc pod zaborami trzech mocarstw. Tym bardziej jest ona warta zapamiętania i szanowania.

"Zamknij oczy i myśl o Anglii!"

Chcąc wybrać się na sztukę, która ma za zadanie nie tylko oderwać widza od problemów dnia codziennego, ale również rozbawić go do łez, nie można pominąć propozycji Teatru „Bajka”. Na wystawianą tam farsę „Zamknij oczy i myśl o Anglii” wybrali się uczestnicy wyjazdu zorganizowanego przez Dom Kultury w Żabiej Woli.

A jednak istnieje!

„Do gminy Żabia Wola przybył Święty Mikołaj!” – taka wiadomość obiegła wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie na początku grudnia bieżącego roku. Odwiedził on Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabiej Woli, by nakarmić głodne renifery. Stamtąd szybciutko udał się do Józefiny, by spotkać się z oczekującymi go dziećmi.

Zaakceptować siebie

Każdy z nas z całą pewnością ma w swoim domu lustro. Przydatny kawałek specjalnie przygotowanego szkła pozwala nam zobaczyć swoje odbicie i odpowiednio je ocenić. Ocena ta bywa czasem negatywna i często wiąże się z problemem w zakresie doboru stroju do okazji i własnej sylwetki.

Klub Seniora ma już 10 lat!

Gdy ostatnimi czasy usłyszałem w telewizyjnej „Jedynce”, że znany polski serial, „Na dobre i na złe” ma już 10 lat, pomyślałem, że to niemożliwe. Pamiętając czasy, gdy doktor Burski (postać grana przez Artura Żmijewskiego) dopiero zaczynał pracę w Leśnej Górze nie sądziłem, że od tej chwili minęło już całe dziesięciolecie. Tym większe było moje zdziwienie na wieść, że nasz żabiowolski Klub Seniora jest równolatkiem znanego polskiego serialu…

Najciekawsze stroiki wybrane!

  W listopadzie bieżącego roku Dom Kultury w Żabiej Woli ogłosił konkurs plastyczny o nazwie „Stroik świąteczny”. Był on skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy.

Przyjemna nauka pomocy

Dnia 14.12.2009 roku uczniowie z terenu Gminy Żabia Wola wyjechali do Sali Kongresowej na zorganizowany przez fundacje: „Dar Serca” i „Prometeusz” koncert charytatywny „Ten sam świat pod niebem pełnym gwiazd”. Organizatorem wyjazdu był Dom Kultury w Żabiej Woli.

Kwartalnik

BIULETYN URZĘDU GMINY W ŻABIEJ WOLI

Odnośniki

Reklama

Gminny Portal Mapowy
Portal mapowy
Dom Kultury
-
Zwiazek Miedzygminny
Muzeum Zaby
Zwiazek Gmin Wiejskich
-
UE
EA
BW
ASI

Stopka

Lcznik odwiedzin

Jesteś 23373 osobą
na naszej stronie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 857 81 81 e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 9:00 - 18:00
wtorek-czwartek 8:00 - 16:00
piątek 8:00 - 15:00

Copyright

Copyright © 2009 - 2018 Gmina Żabia Wola    All rights reserved  |  powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.