OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY GMINY ŻABIA WOLA

Odnośniki

Imieniny

Wojciecha, Jerzego, Gerarda

Data

Poniedziałek 23 Kwietnia 2018

Wyszukiwarka

Odnośnik do BIP

Nawigacja

Menu

Odnośniki

Treść strony

Świetlice środowiskowe

Obecnie na terenie Gminy Żabia Wola  funkcjonują 2 świetlice środowiskowe:

Miejscowość
Otwarcie
Godziny otwarcia
Opiekun
Skuły poniedziałki, wtorki, środy i piątki 14:00-17:00 Iwona Włodarkiewicz
Słubica soboty 11:00-14:00 Danuta Pytlak

          Świetlice środowiskowe utrzymywane są z pieniędzy pochodzących z funduszu alkoholowego, uzyskiwanych z wydawanych zezwoleń na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych.
          Z zajęć świetlicowych korzystają zarówno małe dzieci, uczniowie szkół podstawowych, jak również młodzież gimnazjalna a czasem także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Program układany jest zgodnie z preferencjami i oczekiwaniami dzieci. W ramach zajęć odbywają się zajęcia sportowe, plastyczne i dydaktyczne. Dla podopiecznych organizowane są także ogniska i wycieczki.
          Dożywianie dzieci biorących udział w zajęciach świetlicowych finansuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Oferta gastronomiczna jest urozmaicona. Dzieci dostają herbatę, kanapki, jogurty i drożdżówki. Podczas organizowanych ognisk także kiełbaski.
          Celem działania placówek jest zapewnienia młodzieży możliwości spędzania czasu wolnego w sposób aktywny, twórczy, który daje możliwość rozwoju. Ważne jest by przyciągnąć jak największą ilość młodych ludzi i sprawić by zniknęły podziały społeczeństwa na „lepszych” i „gorszych”.
.
 

Integracja grup świetlicowych

          Świetlice środowiskowe działające na terenie gminy Żabia Wola organizują wiele interesujących zajęć dla dzieci i młodzieży, m.in. zabawy i gry sportowe, ćwiczenia sprawnościowe, zajęcia plastyczne, rozgrywki w ping-ponga oraz gry planszowe.
         Działalność świetlic ma na celu zapewnienie opieki wychowawczej i socjalnej a także rozwijanie zainteresowań i uzdolnień, uczęszczających do nich, dzieci i młodzieży.
         Od początku 2010 roku odbyło się kilka spotkań integracyjnych, w których uczestniczyły dzieci ze świetlic w Słubicy i w Skułach. W czasie spotkań organizowano liczne konkursy plastyczne m.in. „Bukiet na Dzień Kobiet” i „Pisanka”, konkurs recytatorski „Chatka” oraz turniej gry w ping-ponga. W konkursach brały udział dzieci w dwóch grupach wiekowych – szkoła podstawowa oraz ponadpodstawowa. Uczestnicy mogli zaprezentować swoje zdolności i zdobyć nagrody. Wśród nagrodzonych znaleźli się w pierwszej grupie wiekowej: Sylwia Kaczmarczyk, Edyta Stankiewicz, Rafał Szymański, w drugiej grupie wiekowej: Paulina Szymańska, Martyna Mirgos. Wyróżnienia przyznano natomiast Sandrze Słaba i Oli Nowak. Zabawy sportowe również wzbogacone zostały nagrodami. Umiejętności dzieci podziwiali rodzice uczestników a także opiekunowie i pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Spotkania były okazją do integracji grup świetlicowych.
 

Kwartalnik

BIULETYN URZĘDU GMINY W ŻABIEJ WOLI

Odnośniki

Reklama

Gminny Portal Mapowy
Portal mapowy
Dom Kultury
-
Zwiazek Miedzygminny
Muzeum Zaby
Zwiazek Gmin Wiejskich
-
UE
EA
BW
ASI

Stopka

Lcznik odwiedzin

Jesteś 4974 osobą
na naszej stronie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 857 81 81 e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 9:00 - 18:00
wtorek-czwartek 8:00 - 16:00
piątek 8:00 - 15:00

Copyright

Copyright © 2009 - 2018 Gmina Żabia Wola    All rights reserved  |  powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.