OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY GMINY ŻABIA WOLA

Odnośniki

Imieniny

Pelagii, Feliksa, Zbysława

Data

Piątek 23 Marca 2018

Wyszukiwarka

Odnośnik do BIP

Nawigacja

  • Aktualności   /  

Menu

Odnośniki

Treść strony

Stronicowanie

Kolejna inwestycja w naszej Gminie realizowana z udziałem środków finansowych Unii Europejskiej.
W 2009 roku Rada Gminy uchwaliła Plan odnowy miejscowości Żelechów zgodnie z kierunkiem rozwoju wsi zgłoszonym przez mieszkańców.
Ważnym elementem rozwoju wsi jest kształtowanie centrum miejscowości i właśnie taki projekt p.n. „Kształtowanie Centrum Miejscowości Żelechów poprzez budowę i wykonanie oświetlenia parkingowego, zieleńca i chodników” jest obecnie realizowany przez Gminę przy współfinansowaniu ze Środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.
data dodania: 2010.07.29
więcej
Żabia Wola jest jedną z najskuteczniej zarządzanych polskich gmin
-
Po raz dwunasty dziennik Rzeczpospolita ogłosił ranking najlepszych polskich samorządów. Każdego roku eksperci oceniają skuteczność podejmowanych decyzji, zarządzania, uzyskanych przez gminy dotacji, rozwoju, zadowolenia mieszkańców. Żabia Wola jest jedną z najlepiej zarządzanych polskich gmin. Znalazła się na 1 miejscu na Mazowszu w kategorii Innowacyjny Samorząd Wiejski oraz na 4 miejscu na Mazowszu - Najlepsza Gmina Wiejska. W swojej kategorii gmin wiejskich Żabia Wola uplasowała się na 74 miejscu w Polsce na 1576 gmin wiejskich.
data dodania: 2010.07.27
więcej
Gładki asfalt na Trakcie Tarczyńskim
Gmina Żabia Wola wspólnie z Gminą Mszczonów i dwoma samorządami powiatowymi - Żyrardowskim i Grodziskim realizują przebudowę drogi Trakt Tarczyński.
Realizacja tej inwestycji poprawi połączenie nie tylko z Mszczonowa do Tarczyna, ale także połączy trasę Katowicką z trasą Krakowską, a ponadto stanowić będzie komunikacyjną alternatywę dla trasy nr 50 (na odcinku od Mszczonowa do Grójca). Piaszczystą i wyboistą nawierzchnię zastępuje utwardzona droga, na której niedługo pojawi się warstwa gładkiego asfaltu.
data dodania: 2010.07.15
więcej
Zwiększenie bezpieczeństwa i wygody ruchu drogowego
Wykonując roboty zmierzające do zwiększenia bezpieczeństwa i wygody ruchu drogowego na terenie Gminy zakończyliśmy przebudowę ulicy Strażackiej w Bartoszówce.
data dodania: 2010.07.12
więcej
115 lat Szkoły Podstawowej w Skułach
-
Szkoła Podstawowa w Skułach jest najmniejszą placówką edukacyjną na terenie gminy Żabia Wola, ale może się poszczycić ponad stuletnią tradycją. Nauczyciele, rodzice, uczniowie zaprosili mieszkańców, sympatyków szkoły na festyn z okazji jubileuszu.
data dodania: 2010.07.12
więcej
ZBIÓRKA DLA POWODZIAN
-
Zebrane artykuły spożywcze, środki czystości, pościel, ubrania, koce oraz inne artykuły przemysłowe a także pasza dla zwierząt, które udało się zebrać dzięki hojności mieszkańców Gminy Żabia Wola zostały przekazane w dniu 29 czerwca potrzebującym rodzinom z terenu Gminy Słubice w powiecie Płockim.
data dodania: 2010.07.02
więcej
Zestawienie wyników I tury wyborów Prezydenta RP
-
Frekwencja wyborcza w Gminie Żabia Wola w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 20 czerwca 2010 r. wyniosła 55,6 %.
Wśród kandydatów, którzy otrzymali największą ilość głosów znaleźli się Jarosław Aleksander KACZYŃSKI, który otrzymał 1278 głosów, oraz Bronisław Maria KOMOROWSKI - 1149 głosów.
data dodania: 2010.06.28
więcej

Stronicowanie

Kwartalnik

BIULETYN URZĘDU GMINY W ŻABIEJ WOLI

Odnośniki

Reklama

Gminny Portal Mapowy
Portal mapowy
Dom Kultury
-
Zwiazek Miedzygminny
Muzeum Zaby
Zwiazek Gmin Wiejskich
-
UE
EA
BW
ASI

Stopka

Lcznik odwiedzin

Jesteś 786519 osobą
na naszej stronie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 857 81 81 e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 9:00 - 18:00
wtorek-czwartek 8:00 - 16:00
piątek 8:00 - 15:00

Copyright

Copyright © 2009 - 2018 Gmina Żabia Wola    All rights reserved  |  powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.