OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY GMINY ŻABIA WOLA

Odnośniki

Imieniny

Joanny, Marii, Zuzanny

Data

Czwartek 24 Maja 2018

Wyszukiwarka

Odnośnik do BIP

Nawigacja

  • Aktualności   /  

Menu

Odnośniki

Treść strony

Stronicowanie

V Fetting Festiwal w Baranowie
V Fetting Festiwal w Baranowie

Róbmy Swoje! Piosenki Wojciecha Młynarskiego
Wójt Gminy Baranów oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie, w partnerstwie z Parafią p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie - zapraszają na piąty, jubileuszowy festiwal, który odbędzie się 11 listopada 2017 roku (Kościół Św. Józefa Oblubieńca w Baranowie, godzina 17:00).

data dodania: 2017.11.02
więcej
Bądź widoczny na drodze - noś odblaski
-

Wojewoda Mazowiecki zapoczątkował kampanię informacyjno-edukacyjną "Widoczny na drodze". Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są oni grupą szczególnie zagrożoną, zwłaszcza  w okresie jesienno - zimowym. Wcześnie zapadający zmrok, opady atmosferyczne, a często pochmurne i mgliste dni, gdy widoczność bardzo spada, to czynniki potęgujące zagrożenie. Łatwo wówczas o potrącenie pieszego czy zderzenie z rowerzystą.

data dodania: 2017.10.16
więcej
Nie daj się kleszczom - bezpłatna konferencja
Nie daj się kleszczom - bezpłatna konferencja

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim wraz ze Starostą Powiatu Grodziskiego serdecznie zapraszają do udziału w bezpłatnej konferencji pt. „Nie daj się kleszczom! Czyli o praktycznych aspektach związanych z profilaktyką chorób odkleszczowych" odbędzie się 29 września br. o godz. 12:00 w auli Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Kilińskiego 8c.

data dodania: 2017.09.22
więcej
Gmina realizuje Projekt: „Poprawa jakości powietrza w Gminie Żabia Wola poprzez wymianę kotłów”
Gmina realizuje Projekt: „Poprawa jakości powietrza w Gminie Żabia Wola poprzez wymianę kotłów”

  Wniosek w sprawie dofinansowania zadania pn: „Poprawa jakości powietrza w Gminie Żabia Wola poprzez wymianę kotłów” został rozpatrzony na posiedzeniu Zarządu WFOŚiGW w Warszawie w dniu 1.08.2017 r. Uchwałą Nr 1792/17 z dnia 1.08.2017 r. Zarząd WFOŚiGW w Warszawie udzielił promesy na dofinansowanie zadania w formie dotacji w wysokości 95 000.00 zł co stanowi do 67% kosztu kwalifikowanego zadania. W Projekcie na modernizację kotłowni uczestniczy 18 właścicieli budynków zlokalizowanych na terenie gminy. Obecnie zostało ogłoszone zapytanie ofertowe na dostawę kotłów.

data dodania: 2017.09.21
więcej
Sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych
Sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych

Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Żabia Wola wzbogaciły się o nowy sprzęt do akcji ratowniczo-gaśniczych. Jednostka OSP Żelechów otrzymała pilarkę ratowniczą oraz uniwersalne narzędzie hydrauliczne – rozpieracz teleskopy wraz ze spornikiem. Natomiast jednostka OSP Skuły doposażona została w nożyce hydrauliczne, pompę do narzędzi hydraulicznych i węże hydrauliczne. Doposażenie jednostek OSP możliwe było dzięki uzyskaniu 50 % dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

data dodania: 2017.09.20
więcej
Problemy z komunikacją PKS

Z uwagi na zawieszenie przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Grodzisku Mazowieckim połączeń autobusowych na trasie Grodzisk Mazowiecki – Zaręby (przez Żelechów) władze Gminy Żabia Wola podjęły starania w kwestii rozwiązania problemów komunikacyjnych w tym rejonie. W wyniku negocjacji firma Mimtrans zdecydowała się na okres próbny tj. do końca września 2017 r. uruchomić połączenie autobusowe z Żelechowa do Żabiej Woli skąd istnieje możliwość przesiadek. W celu skorzystania z kursu autobusowego należy skontaktować się telefonicznie z przewoźnikiem tel.: 602 516 919.

data dodania: 2017.09.20
więcej
Przebudowa ulicy Zdrojowej zakończona
Przebudowa ulicy Zdrojowej zakończona

Przebudowa kolejnej drogi gminnej została zakończona. Z końcem sierpnia firma ROBOKOP (wykonawca wyłoniony w ramach przetargu nieograniczonego) zakończyła prace na ulicy Zdrojowej przebiegającej przez wsie: Wycinki Osowskie, Musuły oraz Zalesie. W ramach realizacji zadania przebudowany został ciąg komunikacyjny o długości 1,636 km, stanowiący połączenie komunikacyjne z drogą powiatową 1505 relacji Grodzisk Mazowiecki- Józefina.

data dodania: 2017.09.18
więcej

Stronicowanie

Kwartalnik

BIULETYN URZĘDU GMINY W ŻABIEJ WOLI

Odnośniki

Reklama

Gminny Portal Mapowy
Portal mapowy
Dom Kultury
-
Zwiazek Miedzygminny
Muzeum Zaby
Zwiazek Gmin Wiejskich
-
UE
EA
BW
ASI

Stopka

Lcznik odwiedzin

Jesteś 816860 osobą
na naszej stronie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 857 81 81 e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 9:00 - 18:00
wtorek-czwartek 8:00 - 16:00
piątek 8:00 - 15:00

Copyright

Copyright © 2009 - 2018 Gmina Żabia Wola    All rights reserved  |  powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.