OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY GMINY ŻABIA WOLA

Odnośniki

Imieniny

Zyty, Teofila, Felicji

Data

Piątek 27 Kwietnia 2018

Wyszukiwarka

Odnośnik do BIP

Nawigacja

  • Aktualności   /  

Menu

Odnośniki

Treść strony

Stronicowanie

Nie daj się kleszczom - bezpłatna konferencja
Nie daj się kleszczom - bezpłatna konferencja

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim wraz ze Starostą Powiatu Grodziskiego serdecznie zapraszają do udziału w bezpłatnej konferencji pt. „Nie daj się kleszczom! Czyli o praktycznych aspektach związanych z profilaktyką chorób odkleszczowych" odbędzie się 29 września br. o godz. 12:00 w auli Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Kilińskiego 8c.

data dodania: 2017.09.22
więcej
Gmina realizuje Projekt: „Poprawa jakości powietrza w Gminie Żabia Wola poprzez wymianę kotłów”
Gmina realizuje Projekt: „Poprawa jakości powietrza w Gminie Żabia Wola poprzez wymianę kotłów”

  Wniosek w sprawie dofinansowania zadania pn: „Poprawa jakości powietrza w Gminie Żabia Wola poprzez wymianę kotłów” został rozpatrzony na posiedzeniu Zarządu WFOŚiGW w Warszawie w dniu 1.08.2017 r. Uchwałą Nr 1792/17 z dnia 1.08.2017 r. Zarząd WFOŚiGW w Warszawie udzielił promesy na dofinansowanie zadania w formie dotacji w wysokości 95 000.00 zł co stanowi do 67% kosztu kwalifikowanego zadania. W Projekcie na modernizację kotłowni uczestniczy 18 właścicieli budynków zlokalizowanych na terenie gminy. Obecnie zostało ogłoszone zapytanie ofertowe na dostawę kotłów.

data dodania: 2017.09.21
więcej
Sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych
Sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych

Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Żabia Wola wzbogaciły się o nowy sprzęt do akcji ratowniczo-gaśniczych. Jednostka OSP Żelechów otrzymała pilarkę ratowniczą oraz uniwersalne narzędzie hydrauliczne – rozpieracz teleskopy wraz ze spornikiem. Natomiast jednostka OSP Skuły doposażona została w nożyce hydrauliczne, pompę do narzędzi hydraulicznych i węże hydrauliczne. Doposażenie jednostek OSP możliwe było dzięki uzyskaniu 50 % dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

data dodania: 2017.09.20
więcej
Problemy z komunikacją PKS

Z uwagi na zawieszenie przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Grodzisku Mazowieckim połączeń autobusowych na trasie Grodzisk Mazowiecki – Zaręby (przez Żelechów) władze Gminy Żabia Wola podjęły starania w kwestii rozwiązania problemów komunikacyjnych w tym rejonie. W wyniku negocjacji firma Mimtrans zdecydowała się na okres próbny tj. do końca września 2017 r. uruchomić połączenie autobusowe z Żelechowa do Żabiej Woli skąd istnieje możliwość przesiadek. W celu skorzystania z kursu autobusowego należy skontaktować się telefonicznie z przewoźnikiem tel.: 602 516 919.

data dodania: 2017.09.20
więcej
Przebudowa ulicy Zdrojowej zakończona
Przebudowa ulicy Zdrojowej zakończona

Przebudowa kolejnej drogi gminnej została zakończona. Z końcem sierpnia firma ROBOKOP (wykonawca wyłoniony w ramach przetargu nieograniczonego) zakończyła prace na ulicy Zdrojowej przebiegającej przez wsie: Wycinki Osowskie, Musuły oraz Zalesie. W ramach realizacji zadania przebudowany został ciąg komunikacyjny o długości 1,636 km, stanowiący połączenie komunikacyjne z drogą powiatową 1505 relacji Grodzisk Mazowiecki- Józefina.

data dodania: 2017.09.18
więcej
Pierwsze gminne przedszkole
Pierwsze gminne przedszkole

Budowa przedszkola publicznego przy ul. Leśniej w Żabiej Woli priorytetowa inwestycja realizowana przez Gminę Żabia Wola została zakończona. Nowo wybudowany nowoczesny obiekt wyposażony jest w 4 sale lekcyjne i zaplecze kuchenno- socjalne, które zapewnią komfortowe warunki do nauki i zabawy dla 100 dzieci. Placówka rozpocznie pracę od września br. Osoby, które chciałyby osobiście obejrzeć obiekt mogą to zrobić podczas dnia otwartego w dniu 2 września (sobota) od godziny 15:00.

data dodania: 2017.08.17
więcej
Nowoczesny obiekt dla rozwoju sportu
Nowoczesny obiekt dla rozwoju sportu

Gmina Żabia Wola zakończyła realizację inwestycji pn.: „Centrum Integracji Społecznej – budowa Sali sportowej w ramach rozbudowy szkoły podstawowej w Ojrzanowie”. Zadanie obejmowało remont i termomodernizację istniejącego budynku szkoły, budowę sali przedszkolnej, szatni, zaplecza, siłowni oraz pełnowymiarowej sali sportowej (o wymiarach 20 x 40 m) z zapleczem i trybunami dla 140 osób. Nowa sala zapewnia boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej, koszykówki, piłki siatkowej, tenisa, badmintona i unihokeja z kompletnym wyposażeniem w sprzęt sportowy oraz ściankę wspinaczkową.

data dodania: 2017.08.17
więcej

Stronicowanie

Kwartalnik

BIULETYN URZĘDU GMINY W ŻABIEJ WOLI

Odnośniki

Reklama

Gminny Portal Mapowy
Portal mapowy
Dom Kultury
-
Zwiazek Miedzygminny
Muzeum Zaby
Zwiazek Gmin Wiejskich
-
UE
EA
BW
ASI

Stopka

Lcznik odwiedzin

Jesteś 801328 osobą
na naszej stronie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 857 81 81 e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 9:00 - 18:00
wtorek-czwartek 8:00 - 16:00
piątek 8:00 - 15:00

Copyright

Copyright © 2009 - 2018 Gmina Żabia Wola    All rights reserved  |  powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.